Články

Manipulácia s rozbitým sklom: fotografická revízia šikovného dizajnu

Módny trend v manikúre "rozbité sklo" sa nevzdáva svojich pozícií od roku 2016. Nazýva sa jeho názov z anglického ekvivalentu Shattered Glass Nails a je povrch podobný črepkam. Je to dôležité tak v lete, trblietanie v slnečných lúčoch, ako aj v zime opakovanie vzoru nasekaného ľadu. Schopnosť vytvoriť manikúru akejkoľvek farby a akejkoľvek jej intenzity robí to univerzálne.

Ako urobiť manikúru "rozbité sklo" na gélové leštidlo

Existuje množstvo materiálov, ktoré vám umožnia vytvoriť manikúru s účinkom rozbitého skla. Ide o rôzne filmy s pigmentom, fóliou, sľudou rôznych odtieňov. Je absolútne nevyhnutné, aby bol vybraný materiál určený výhradne na dizajn nechtov. Keď sa tento štýl objavil len preto, že používal výlučne špeciálny ultra tenký film, ktorý bol pripevnený gélovým lakom. Majstri, ktorí si naplnili svoje ruky, začali používať lacnejšie a prístupnejšie materiály, ktoré vytvorili rovnaký účinok bez akéhokoľvek ďalšieho úsilia.

Výhodou špecializovaného materiálu je to, že sa často predáva už rozrezaný a zostáva len rozložiť orezávanie na povrchu predtým ošetreného nechtu. Alternatívou k oceli sú nevyrezané pásy, ktoré sa podľa vlastného uváženia rozpadnú na kúsky vhodnejšej veľkosti a tvaru. Také dúhové "úlomky" vyzerajú rovnako atraktívne na tmavom a na ľahkom substráte.
Použitie fólie

Ak sa rozhodnete použiť fóliu, mali by ste zvoliť nepreložené. Treba mať na pamäti, že akákoľvek fólia je silnejšia ako špeciálna fólia a jej rozloženie na lepivom povrchu gélového laku môže spôsobiť určité ťažkosti. Najprirodzenejšou možnosťou je "rozbité sklo" na priehľadnom laku.

Prípadne môžete použiť lesklú fóliu a rovnakú farebnú tónovú základňu vo forme gélového lesku. Manikúra vyzerá atraktívne, kde kusy fólie sú usporiadané náhodne a sú reprezentované "fragmentami" rôznych veľkostí. Technika aplikácie manikúry:

  1. Predpripravená príprava klinčeka a okolia. Najjednoduchšia hygienická manikúra urobí.
  2. Základný náter sa aplikuje na nechty a vysuší sa pod lampou.
  3. Farebný lak je voliteľný v jednej alebo dvoch vrstvách, z ktorých každá musí byť vysušená oddelene. Pre tento typ manikúry musí mať vybraný lak disperznú vrstvu.
  4. Predrezaná fólia je upevnená na čiastočne polymerizovanom gélovom lesku a každý kus je vyhnutý okolo okrajov. V tomto štádiu môžete tiež nechať nechty pod lampou krátko vyschnúť.
  5. Krycí náter sa nanáša v dvoch vrstvách. To pomôže skryť všetky hrbole a hrbole vytvorené silnou fóliou. Celá štruktúra sa vysuší pod lampou až do úplného vytvrdenia. Ak zostane lepkavá vrstva na vrchu, mala by sa odstrániť.

Použitie špecializovaného filmu

Práca s filmom sa trochu líši od manipulácie s fóliou. Je omnoho ľahšie ju lepiť, pretože tenká vrstva sa zlúči so základňou a nevyžaduje dodatočnú povrchovú úpravu druhou dokončovacou vrstvou. Na nechty môžete vytvoriť množstvo fragmentov alebo imitovať len jeden kus rozbitého skla. Vytváranie kamienkov v tomto prípade môže pridať ďalšiu kôru do manikúry. Kamienky sú v tomto prípade pripevnené priamo k hornej vrstve.

Ak sa film používa na manikúru s bežným lakom, musíte urobiť všetko veľmi rýchlo, až kým sa látka nezmizne. V tomto prípade by sa film mal upevňovať zvlášť opatrne, pretože laková vrstva je jemnejšia ako jej gélový náprotivok a dokonca aj v suchej forme môže byť poškodená intenzívnymi manipuláciami s filmom.
"Rozbité sklo" v červených, bielych a iných variantoch

Ako bolo uvedené vyššie, farba manikúry "rozbité sklo" závisí od odtieňa substrátu a zvoleného filmu. Môžete vytvoriť všetky možnosti kombináciou farieb jedného rozsahu alebo naopak kombináciou kontrastných odtieňov v jednej manikúre.

Biele pozadie umožňuje akékoľvek možnosti pre farebné riešenia fólie alebo fólie. Elegantnejšie a najkratšie zábery získate, ak používate biely film alebo paletu pastelových odtieňov. Svetlo na takomto povrchu bude mierne trblietavé, pričom nechty budú len ťažko viditeľným odtieňom. Takáto manikúra sa môže nosiť v kancelárii a pri špeciálnych udalostiach.Na rozdiel od jemných modulácií budú jasné škvrny červenej, modrej, fialovej alebo dokonca čiernej. Stovky možností ponúkajú výber najnáročnejších módnych šampiónov. Hlboké farby na bielej podložke vytvoria jasný kontrast, ktorý organicky hľadá oslavy, na uliciach a na večierkoch.

Ak bolo pozadie ihneď zvolené v jasnej verzii, potom by bolo ťažké ho urobiť vydržané. Je to však skvelá príležitosť na vytvorenie jedinečnej svetlej manikúry na slávnostný vzhľad. Neprenechávajte túto príležitosť. Červená podložka a zlaté úlomky na vrchole sú výherné pre zábavu. Je dôležité, aby sa luk nepreťažoval inými reflexnými detailmi. Len v tomto prípade bude manikúra vyzerať ekologicky.


Francúzske "rozbité sklo"

Tí, ktorí majú malý účinok na jednu z jasných techník nechtového dizajnu, môžeme ponúknuť ich rôzne kombinácie. Napríklad v novej sezóne si zaslúžia mimoriadnu pozornosť hybridné verzie francúzskeho štýlu s rozbitým sklom. Tu môžete dať slobodu fantázie a nezávisle kombinovať odtiene a štruktúru manikúry.

Napríklad "úlomky" vytvárajú vražednú časť a zvyšok nechty je ponechaný v prírodnej farbe alebo pokrytý vrstvou farebného gélového lesku. Rovnakým princípom urobte mesačnú manikúru (anti-plášť). "Rozbité sklo" môže pokrývať hlavnú časť nechtu a prevrátenú časť alebo otvor v kožičke, aby sa zvýraznila farba.

Farebné kombinácie tu tiež nevedia hranice. Najobľúbenejšie, rovnako ako v iných prípadoch, používa prirodzený odtieň v kombinácii s pastelom. Aj v klasickom trende: červená, čierna, biela, zlatá, strieborná. Pri výbere kombinácií by ste mali zvážiť budúci luk a príslušenstvo.

Vytváranie majstrovských diel v štýle "rozbité sklo" nevyžaduje špeciálne zručnosti. Stačí stačiť trochu horliť a tráviť čas. V dôsledku toho si každý bude môcť obdivovať originálny a jedinečný pohľad na svoje dobre upravené nechty.

Loading...