Svet

Lunárny kalendár pre kvety pre rok 2019

Pre milovníkov rastlín bude mesačný kalendár pestovateľov veľkou pomocou. Vedci a skúsení pestovatelia už dlho poznamenali, že intenzita a pompanie kvitnutia závisí od fázy mesiaca. To sa môže použiť na plánovanie krokov výsadby, prerezávania a ďalších rastlín.

Vplyv fáz mesiaca na rastliny

Lunárny cyklus pozostáva z 28 dní a je tvorený z niekoľkých fáz. Každá z fáz závodu sa vyznačuje špeciálnym spôsobom. Práve preto, aby ľudia vytvorili lunárny kalendár pre pestovateľov kvetov, záhradníkov a záhradníkov.

Rastúci mesiac

Na rastúcom mesiaci môžete najčastejšie pozorovať aktívny rast rastliny od koreňa. Nový mesiac pomáha vytvoriť základnú časť. Počas tohto obdobia listy rastú dobre, vytvárajú sa puky a stonka sa vyťahuje. Na rastúci mesiac je dobré zasadiť kvety s rýchlym rastom a sviežou farbou. Ak si vyberiete cibuľovité a hľuzovité rastliny na výsadbu, nemali by ste očakávať dobrý rast - koreňový systém je momentálne neaktívny. Tiež neúspešné bude prerezávanie a akékoľvek skrátenie stoniek a konárov. Hojné zavlažovanie bude veľmi užitočné.

Uplynulý mesiac

Ubúdajúci mesiac aktívne ovplyvňuje vývoj koreňa rastliny. V tomto prípade je koreň v tomto období citlivý na poškodenie a nevhodnú starostlivosť. Teraz dobre vstrebateľné hnojivo zavedené do pôdy, účinná kontrola plevelov. Stojí za to tiež aj pestovanie strukovín, hľuzovitých a cibuľovitých rastlín.

Nový mesiac

V novom mesiaci rastliny nevykazujú žiadnu aktivitu. Preto výsadba alebo zhromažďovanie semien počas tohto obdobia nestojí za to - budú dlho klíčiť alebo nebudú vôbec klíčiť. Rovnako sa neodporúča premiestňovať kvety do zeme a dokonca ani pôdu.

Celý mesiac

Tento deň je optimálny na aplikáciu hnojív, odstraňovanie burín a kontrolu škodcov. Aj deň je vhodný na zber semien.

Mesačný mesačný kalendár 2019 pre floristov

január

V januári sa môžu uskutočniť prípravné práce: zlepšiť územie, vytvoriť kvetinové záhony, priniesť nové nápady pre záhradné kompozície do života. V posledných 10 dňoch januára môžete robiť transplantované rastliny vo vnútorných priestoroch. Toto je obdobie klesajúceho mesiaca, ktoré bude dobre ovplyvňovať rast kvetov. Aj v tomto čase môžete zasiať semená pre sadenice. Doba je vhodná na pestovanie hľúz, žiaroviek a koreňov.

február

Vo februári pokračuje príprava na činnosť. Priaznivé dni na výsadbu semien na sadenice padajú na číslo 6-13. V tom istom období môžete pestovať tie rastliny, ktoré sa líšia v dlhom období rastu. Po dvadsiatom dni stojí za výsadbu cibuľových plodín a pokračovanie v transplantácii rastlín v interiéri.

marec

Prvý mesiac jari je ideálny pre prípravu sadeníc pre kvety s dlhou vegetačnou sezónou. Môže to byť aster, nechtík, klinčeky a podobné kvetiny. Od 7. marca môžete začať pestovať semená na sadenice a transplantačné izbové rastliny. Najlepšie dni budú 7., 10. a 12. marca. Každá práca v záhrade a s domácimi kvetmi je lepšie nechať 6 a 21 - to sú nepriaznivé dni pre takéto manipulácie.

apríl

Tento mesiac bude znamenať začiatok aktívneho záhradníctva. Odporúča sa pestovať semená a sadenice v zemi na rastúcom mesiaci. Od 6. apríla do 12. apríla môžete začať výsadbu. Môžete pestovať zeleninu pod filmom, vytvorené sadenice, kvety s aktívnym rastom. Po 20. apríli príde čas na vylodenie hľuzovitých a bulbóznych kultúr.

máj

Do mája budú sadenice, zasiate vo februári, pripravené na pestovanie v zemi. Ale na začiatku mája je lepšie prevziať pôdu: hnojenie a všetky druhy optimalizácie. 5. mája v novom mesiaci je lepšie opustiť akúkoľvek prácu s kvetinami. Od 6. do 18. mája môžete začať konať. Prinášajú očakávané výsledky.

jún

V júni čakajú všetci svieži kvet a zbierka prvých ovocia. Na začiatku mesiaca má klesajúci mesiac. Počas tohto obdobia môžete vykonať pletenie, šľachtenie a kontrolu buriny. Ak chcete rastúcu rastlinu vysadiť, pristátie na ubúdajúcom mesiaci mu pomôže ustúpiť. Už 4. júna mesiac smeruje k rastu. Z rastlín zasadených v tejto dobe môžeme očakávať aktívny rast. Od 19. júna je lepšie vrátiť sa k uvoľneniu, plemeniu a kŕmeniu.

júl

Od 18. júla sa odporúča transplantovať hľuzovité rastliny, ktoré je potrebné vysadiť. Toto je obdobie ubúdajúceho mesiaca, čo zaručuje vynikajúcu mieru prežitia. Priaznivé dni na starostlivosť o kvetiny budú 3., 11. a 16. júla.

august

Druhá polovica augusta je určená na aktívnu a efektívnu prácu na záhrade. Teraz je dobré zasadiť jahody, ľalie z údolia, snežienky a podobné rastliny. Najlepšie dni k starostlivosti o kvetiny budú 6. augusta, 7. a 8. augusta.

septembra

Začiatok jesene záhradníci sa používajú na prípravu rastlín na zimovanie. Od 15. septembra do 22. septembra je najlepšie pestovať bambusové kvety. Keďže v tomto čase je mesiac v klesajúcom štádiu, tieto rastliny rýchlo a efektívne zakorenia.

október

V októbri obyčajne vykonávajú mulčovanie pôdy, vykopávajú a uvoľňujú pozemok na pozemku a ukrývajú trvalky. V druhej polovici mesiaca môžete robiť posedenie a transplantáciu vnútorných rastlín.

november

V novembri milovníci kvetov úplne presúvajú svoju pozornosť na rastliny vo vnútorných priestoroch. Môžete tiež pestovať zeleninu vnútri. Od 13. novembra do 20. novembra je najlepšie oplodniť pôdu pod kvitnúcou rastlinou.

december

V decembri je pokoj vo svete rastlín. Všetky z nich spomaľujú rast a metabolické procesy. Napriek tomu však stále vyžadujú pozornosť. Od 13. do 26. decembra môžete pôdu uvoľniť a vykonať obliekanie. Ďalšie spôsoby starostlivosti o kvety sú lepšie používať čísla 3, 5 a 10.

Tieto jednoduché odporúčania, založené na lunárnom kalendári, pomôžu pestovať krásne rastliny, ktoré potešia milovníkov kvetov vo sviežej farbe.

Loading...