Články

Dokonalý poriadok vo vašom dome: nápady na dizajn skriňovej miestnosti 2018

V procese organizovania obývacieho priestoru zohráva dôležitú úlohu problematika ukladania osobných vecí. Až donedávna boli skrine, sklíčka a steny považované za štandardnú možnosť. Ale v roku 2018 sa najúspešnejším riešením problémov s obnovením poriadku považuje usporiadanie šatne, ktorej miesto je najčastejšie pridelené v spálni.Moderná spálňa s šatňou

Pri plánovaní súkromných domov a bytov nie je pôvodne predpokladaná prítomnosť šatne. Preto sa musíte kompetentne dostať von zo situácie, oddeľovať malú plochu v spálni. To sa dá dosiahnuť pomocou originálnych dekoratívnych dverí na stenu alebo oddelenie. Pri absencii takýchto príležitostí môže hrať úlohu oddielu špeciálne objednaný stojan s priechodom alebo skriňou až po strop.

Eko-priateľský, vizuálne atraktívny materiál pre vytvorenie priečky môže byť tónované matné sklo, zdobené módnymi pieskovými vzormi. Zariadenie šatne požadovanej konfigurácie pomôže vytvoriť tvar spálne správnejší a pohodlnejší - v určitých geometrických rozmeroch. Vnútri takého mini-úložného priestoru na oblečenie môžete poskytnúť maximálne množstvo užitočných prvkov a návrhových implementácií:
- zodpovedajúce šatníky a skrine;
- police a sieťové koše rôznych tvarov a veľkostí;
- zasúvateľné boxy s krabicami;
- zavesené s zdvíhacími mechanizmami;
- originálne držiaky na topánky.

V niektorých prípadoch sú žehliace dosky a zrkadlá umiestnené v skladoch. Dobre navrhnutý dizajn šatní bude zaberať trochu priestoru v spálni. Táto možnosť skladovania je vhodná najmä vtedy, ak je spálňa zdobená v škandinávskom štýle alebo v miestnosti je minimálny nábytok.

Každá šatňa by mala byť príjemným a pohodlným miestom, v ktorom by ste chceli byť. Vstup do spálne by mal byť pohodlný a už pri vchode je potrebné poskytnúť dobrý prehľad tým, že usporiadate veci podľa poradia priority a frekvencie použitia. Dôležitým krokom v zariadení šatne je návrh vysoko kvalitného osvetlenia. V najmenších miestnostiach sú obmedzené na mobilné alebo stacionárne zariadenia LED. V prípade, že sa šatňa ukáže byť priestranná, môžete použiť maximálne množstvo prvkov, ktoré poskytujú osvetlenie vysokej zátoky. V tomto prípade môže byť mäkké, presné svetlo zabezpečené nástennými svietidlami, náročnými lustremi, dekoračnými možnosťami osvetlenia.

Originálny rohový šatník

Môžete vybaviť šatňu v rôznych konfiguráciách, s použitím originálnych dizajnových techník a moderných materiálov. Obzvlášť populárne typy plánovania v roku 2018 sú uhlové možnosti. Umožňujú vám účinne a dôverne preniknúť do zón akéhokoľvek druhu miestnosti. V dôsledku toho majitelia rezidenčných zariadení majú možnosť využiť maximálne územie pre väčšiu funkčnosť.

Vybavenie šatne v škôlke, v spálni, v predsieni, v podkroví alebo v iných izbách s obmedzenou plochou, môžete prideliť priestor pre oveľa väčší počet vecí. Vytvorením originálneho dizajnu pod uhlom 90 stupňov a správnym umiestnením úložného systému, musíte premýšľať o tom, čo bude oddeľovať vnútornú štruktúru od hlavného územia. Najobľúbenejšie možnosti v roku 2018 sa považujú za hrubé preglejky alebo sádrokartónové priečky s dverami, modernými obrazovkami alebo závesmi. Nemenej dôležité v tomto prípade budú dvere na oddelenie na mieru.

Neobvykle, predvídateľne, návrhy s otvorenými úložnými systémami budú vyzerať štýlovo. Skutočné možnosti - šatník penny, rám, sieťovina. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že pôvodná miestnosť môže byť "vložená" do jedného z moderných, v súčasnosti vyhľadávaných dizajnérskych štýlov.

Ktorý typ je vhodnejší - malý alebo veľký šatník?

Na určenie veľkosti, tvaru, vnútorného obsahu moderných šatní musí byť vopred. Preto je dôležité brať do úvahy počet členov rodiny, približné množstvo vecí a charakteristiky miestnosti, v ktorej bude štruktúra umiestnená. Pri takýchto možnostiach často pri rozmiestňovaní odevov a obuvi celá miestnosť rozdeľuje malú plochu. A v súkromnom dome, umiestnenie šatne v podkroví bude skutočnou možnosťou.

Každá žena by chcela mať vo svojom byte alebo v súkromnej domácnosti veľký, viacmetrový šatník, kde by mali byť regály pre každú malú vec. Moderný obytný priestor a štandardné usporiadanie však nie vždy umožňujú mať to, čo chcete. Najčastejšie sa ukazuje opak, takže je dôležité správne vybaviť kompaktný, nie príliš veľký priestor na šatňu. Do veľkej miery bude možné šetriť priestor pomocou nenápadných a poskytujúcich prvkov pohody:
• Otvorte regály bez zbytočných detailov.
• Vysúvateľné žehliace dosky.
• Veľa háčikov a koľajníc.
• Špeciálna špirála závesov.

Ak však existuje možnosť vybaviť veľkú a priestrannú šatňu, bude možné aspoň úspešne využiť šikovné konštrukčné techniky. Vďaka dostupnosti bezplatných financií môžete použiť transparentnú prednú časť regálov, posuvné moduly pre domáce spotrebiče, špeciálne zásuvky pre drobnosti, originálne topánky so sklonom.

Ak si prajete, môžete urobiť miestnosť čo najpohodlnejšie. Ak to chcete urobiť, zakúpte zrkadlá, štýlové predmety, maľby a suveníry. Dekoratívna výzdoba by mala byť starostlivo vybraná - je dôležité, aby boli steny praktické, estetické a zároveň nezanechávajú na šatách žiadne známky. Z tohto dôvodu sú prioritnými materiálmi na zdobenie stien miestnej skrinky tapety, farby, korkové povlaky, drevené a plastové panely.

Loading...