Články

Tajomstvo perfektnej manikúry doma

Obraz modernej dievčiny je jednoducho nemožné si predstaviť bez krásnej manikúry. A záležitosť nie je vôbec v dizajne alebo komplexnej kresbe, hlavná vec je, že nechty by mali byť dobre upravené. Okrem toho salóny ponúkajú rôzne postupy zamerané na ich obnovu a posilnenie. Napriek tomu je každá dievčina jednoducho povinná byť schopná urobiť manikúru sama. Koniec koncov nie je vždy čas alebo príležitosť navštíviť pána.Pravidlá domácej manikúry pre začiatočníkov

Pre tých, ktorí sa práve chystajú naučiť ako urobiť manikúru doma, odporúčame okamžite získať dobré a hlavne správne nástroje. To určuje, ako vaše nechty vyzerajú.

Najprv musíte vybrať nožnice a kliešte. Držte ich v rukách, aby ste ich mohli používať. Oranžové tyčinky budú vždy potrebné, a tak si zoberte niekoľko naraz.

Pokiaľ ide o pilník na nechty, dávajte pozor na jeho brúsenie. Najlepšie zo všetkého bolo, že toto číslo nebolo menšie ako 180 zrnitostí. Dôležitý je aj materiál, z ktorého sa vyrába. Predpokladá sa, že kov prispieva k oddeleniu nechtov. Preto sa pozrite na možnosti plastov a skla.

Klasická manikúra

Ak nechty na nechty zostanú na nechtoch, najprv je potrebné ich umyť. Najlepšie je použiť nástroj bez acetónu, pretože ovplyvňuje štruktúru nechtov. V prípade potreby upravte nechty alebo použite pilník na nechty. Je veľmi dôležité, aby vaše pohyby boli isté. Týmto spôsobom nehrozíte nechty.

Ak chcete pokožku zjemniť, použite špeciálny nástroj, ktorý je potrebné použiť. Môžete tiež urobiť teplý kúpeľ s prídavkom morskej soli alebo olejov. Len päť minút a môžete začať pracovať s kutikou.

Kožovitá a keratinózna koža na bočných stranách nechtíka je potrebné odstrihnúť pinzetou. Otrasy sú odstránené rovnakým spôsobom. Pokúste sa to urobiť čo najšetrnejšie, aby ste sa nepoškodili.

Nakoniec môžete naniesť špeciálny olej alebo jednoduchý krém na pokožku, ako aj na ruky. V prípade potreby môžete urobiť masáž.

Neupravená manikúra

Vďaka tejto možnosti je každý rok stále viac a viac fanúšikov. Faktom je, že neupravená manikúra je absolútne bezpečná a najviac bezbolestná. Najčastejšie ho vyberajú dievčatá s citlivou alebo tenkou kožou z rúk.

Najskôr použite pilník na nechty na opravu tvaru nechtíkov. Na uľahčenie práce s kutikulou sa kúpe olejom alebo soľou. Potom môžete použiť špeciálny nástroj, ktorý je určený na odstránenie kutikuly. Odstrániť zvyšky môže byť jednoduchá huba.

Oranžová tyčinka jemne zatlačte kutikulárne na každé nechty. Nakoniec naneste na pokožku a nechty olej alebo špeciálnu smotanu. V prípade potreby môžete urobiť ľahkú masáž.

Ako si vyrobiť manikúru na krátke nechty?

Kedysi to bolo, že bolo jednoducho nemožné urobiť krásnu manikúru na krátkych nechtoch. Ale časy sa menia a teraz je to naozaj módne. Ak chcete urobiť sami, odporúčame začať výber vhodného formulára. Predpokladá sa, že najpopulárnejšie sú štvorcové a oválne nechtíky.

Ďalším krokom je kúpanie na niekoľko minút na zmäkčenie kutikuly. Potom môžete urobiť klasickú alebo neupravenú manikúru. Vyberte ten, ktorý sa vám páči.

Čo sa týka dizajnu nechtov, nie je to tak ťažké, ako sa to môže zdať na prvý pohľad. Ak chcete začať, použite transparentnú základňu. Bude chrániť nechty pred účinkami laku, rovnako ako predĺžiť termín vášho dizajnu.

Odborníci odporúčajú nanášať lakované škvrny, to znamená, že najprv na každom okraji a potom jeden v strede. Vzhľadom na to, že tento náter bude čo najrovnomernejší. Konečným krokom bude naniesť vrchný náter. Keď sú všetky výrobky suché, môžete do pokožky použiť hydratačný olej.

Ako môžete vidieť, na vytvorenie perfektnej manikúry na krátkych nechtoch nepotrebujete toľko času a úsilia. Ak chcete, môžete vytvoriť nielen monochromatický náter, ale aj veľmi zložitý dizajn. Vynikajúce možnosti sú uvedené na fotografii.

Gél poľský: aplikácia doma

Iste, veľa dievčat stále verí, že štýlová manikúra s gélovým leskom je možná len v salóne. V skutočnosti to tak nie je, všetko to môže byť realizované doma. Je však veľmi dôležité nakupovať niektoré materiály, ktoré budú potrebné v práci.

Základná sada obsahuje:

  • dobré sušiace svietidlo;
  • základná vrstva;
  • gél leštidlo vo vašich obľúbených odtieňoch;
  • zvrchníky;
  • primer;
  • Nástroje na manikúru;
  • odmasťovač alebo alkohol;
  • brúsny súbor alebo buff;
  • utierky bez vlákien.

Než začnete zakrývať, pripravte nechty a urobte manikúru. Musia mať rovnaký tvar a dĺžku. Ak chcete gélové lak presne ležať na nechty dosky, leštené nechty buff. Toto je potrebné vykonať veľmi opatrne, aby ste odstránili len lesklý lesk.

Na bavlnenú podložku naneste malý alkohol alebo odmasťovač. Toto je potrebné, aby ste si každý hrniec vymazali. Odborníci odporúčajú, aby ste dosiahli správny účinok dvakrát.

Podklad by mal byť nanesený s tenkou vrstvou na celý povrch nechtíka, ale nie na pokožku. Táto vrstva musí byť vysušená v žiarovke. Doba schnutia závisí od zvolenej pevnej základne.

Na vrchu základne naneste tenkú vrstvu gélovej farby farby, ktorá sa vám páči. Ak nie je aplikovaný príliš tesne, potom sa nebojte, pretože tento krok sa často opakuje dvakrát alebo trikrát. Každá z vrstiev musí byť vysušená v žiarovke.


Vrchná vrstva dodáva nechtov krásny lesk a je druhom ochrany. Preto sa musí po aplikácii sušiť. Posledný krok - odstránenie lepivej vrstvy. To by sa malo robiť pomocou vatovej podložky a odmasťovacieho prostriedku alebo dokonca odstraňovača laku na nechty.

Štýlové nápady na dizajn nechtov

Vytvorte krásnu a kvalitnú manikúru doma. Samozrejme, bude to vyžadovať špeciálne nástroje a tréningový čas. Ale v dôsledku toho môžete vytvoriť ideálne možnosti pre seba.

Loading...