Články

Dovolenka v Kemer 2018: kde zostať a čo vidieť

Kemer je turecké letovisko, ktoré ponúka všetko pre dovolenku. V poslednej dobe to čoraz viac vyberajú naši krajania. Preto nie je prekvapujúce, že personál mnohých miestnych hotelov a reštaurácií hovorí výborne rusky. Okrem Kemeru patria obce Kirish, Beldibi, Tekirova, Goynuk a Camyuva.

Ako sa tam dostať

Najbližšie letisko Kemer sa nachádza v Antalyi. Tu prichádzajú denne veľké mestá Ruska a Európy. Náklady na let z Moskvy je od 160 dolárov, a zo Sankt Peterburgu - z 265 dolárov. V hlavnej sezóne nájdete charterový let, ktorého cena bude nižšia.

Ak sa chcete dostať z letiska do Kemeru, musíte sa najprv dostať do Antalye, potom prejsť na autobus alebo trajekt. Náklady na autobusovú letenku do Kemeru je od 70 do 140 rubľov. 2 krát denne medzi letoviskami beží trajekt. Cena lístka je približne 140 rubľov.

Dovolenka v Kemer all inclusive

Toto stredisko je považované za jedno z najnavštevovanejších, takže je potrebné plánovať dovolenku vopred. Väčšina hotelov ponúka dovolenku all-inclusive. Najobľúbenejšie z nich sú:

  • Hotel sa nachádza na druhej línii. Ponúka hosťom súkromnú pláž, elegantný bazén, reštauráciu s barom, fitnescentrum, masážny salón, turecké kúpele, obchody a rôzne animačné programy pre deti i dospelých. Náklady na život začínajú od 21,800 rubľov za týždeň spoločného odpočinku.
  • Grand Mir'amor. Hotel je v blízkosti mora. Okrem vynikajúcej pláže majú hostia hotela prístup k telocvični, reštaurácii, biliardom, masážnemu salónu, detskému ihrisku a inej zábave. Náklady na týždenný pobyt pre dvoch asi 21,900 rubľov.
  • Hotel Himeros Life sa nachádza v centrálnej časti Kemeru. Hotelová súkromná pláž je vzdialená 5 minút chôdze. Okrem toho hotel má bazény, hammam, masážny salón, bary, reštaurácie, všetky druhy animácie. Týždenné turné tu bude stáť od 22 400 rubľov za dve.
  • Magic Sun. Hotel sa nachádza na druhej línii. Okrem svojej vlastnej pláže je k dispozícii bazén, detský zábavný areál, hamam, bary, reštaurácie a iné zábavy. Náklady na turné po dobu 7 dní pre dvoch je z 22 700 rubľov.
  • Hotel sa nachádza 5 minút chôdze od pláže. Turisti majú tiež možnosť navštíviť telocvičňu, reštauráciu, bar, ihrisko na volejbal, biliard a stolný tenis. Náklady na dvojlôžkovú izbu na 7 dní začínajú od 31.800 rubľov.

Ceny pre odpočinok v Kemer 2018: jedlo

V prípade, že zvolený hotel nefunguje na systéme "all inclusive", budete musieť vyhľadať miesto, kde si môžete sami pochutnať. Turisti však nemajú problémy s tým, pretože v Kemeru je obrovský počet reštaurácií a kaviarní. Všetky sa môžu líšiť v úrovni služby, ale ceny sú zvyčajne takmer totožné.

Večerať v jedálni alebo v malej kaviarni tu pre asi 550 rubľov na osobu. Náklady na večeru v reštaurácii s alkoholom pre 2 osoby začínajú od 2500 rubľov.

Dovolenka na pláži v Kemer

Všetky rekreačné pláže sú široké a kamienkové. Niektoré hotely môžu ponúkať piesočnatú pláž, ale v mori ešte stále bude kamienkové dno.

V centrálnej časti rezortu sa nachádzajú 2 voľné pláže - centrálne a "Moonlight". Centrálne pokryté kamienkami. Je vždy čistý, ale preplnený. "Moonlight" sa nachádza vedľa parku Moonlight. Je to piesok a kamienkové a je vhodný pre rekreáciu s deťmi.

Môžete si prenajať solárium s dáždnikom na pláži za 200 rubľov.

Dovolenka v Kemer 2018: atrakcie strediska

Pokiaľ ide o zaujímavosti, stačí hlavne zrúcaniny starobylých miest a prírodných krás. Na severe Kemeru sa nachádza parník "Yoruk", ktorý je etnografickou expozíciou. Toto múzeum pod holým nebom hovorí návštevníkom o histórii a životnom štýle miestneho obyvateľstva od dávnych čias.

15 km od mesta sa nachádzajú zrúcaniny starobylého mesta Phaselis, ktoré bolo založené v VII storočí pred naším letopočtom. Na hlavnej ulici sa nachádzajú zrúcaniny verejných budov, trhové námestia a sklady zachované do dnešnej doby. Tu vidíte vodné kanály a početné sarkofágy.

Zrúcaniny mesta Olympos sa nachádzajú na úpätí pohoria Tahtala. Je to prvé mesto Lycian, ktoré sa spomína v starých kronikách.

Na ceste vedúcej do Antalyi sa nachádzajú malebné jaskyne Belbidi, ktoré sú zo všetkých strán obklopené ihličnatými stromami. V dávnych dobách tu ľudia našli útočisko z voľne žijúcich zvierat. Neďaleko od tohto miesta je krásny vodopád.

Ceny za zábavu a výlety

Na pláži Kemer budú turistom ponúknutá banka na 600 rubľov. Prechádzka na jachte bude stáť 950 rubľov. A ak chcete diverzifikovať taký výlet s animáciou a piknikom, tieto náklady by mali byť vynásobené 2.

Jednou z najobľúbenejších zábavy v Kemeru je potápanie. Neďaleko Tekirovy sa nachádza potápačský areál "Tri ostrovy". Jeho rozdielom boli podmorské jaskyne a rôzne morské životy.

Na ceste do obce Kirish sa nachádza Kabardžikova zálivová jaskyňa, ako aj zátoky Aquarium a Mayak. Aquarium Bay je chránený pred prívalmi a vetrom, preto je vhodný pre začiatočníkov. Maják je vhodný pre skúsenejších potápačov. Tam je podvodná jaskyňa, v ktorej môžu plávať.

Pre tých, ktorí sa len učia zručnosti potápania, boli otvorené špeciálne školy, kde skúsení inštruktori vyučujú všetky jemnosti pomocou tréningových miest. Náklady na takéto služby od 2000 rubľov. Ak nepotrebujete pomoc inštruktora, ponor bude stáť 1350 rubľov.

Medzi extrémnou zábavou môžete vyzdvihnúť rafting na 950 rubľov a safari od 1200 rubľov.

Hammam je veľmi populárny v Turecku. Jedna návšteva, vypočítaná na 2 hodiny, bude stáť 600 ruble pre rekreantov.

V Kemeru sa turistom ponúka množstvo zaujímavých výletov. Jedným z najobľúbenejších bol výlet do termálnych prameňov v Pamukkale. Výlet v hodnote 2500 rubľov zahŕňa aj návštevu vykopávok starobylého mesta Hierapolis.

Vyhliadková cesta s návštevou ostrova Kekova, Demre, Mira a starovekého prístavu Andriake stojí asi 1900 rubľov.

Dovolenka s deťmi v Kemer 2018

Turisti, ktorí prišli odpočívať s malými deťmi, sa v Kemeru nudiť nebudú. Mesto má vodný park DoluSu. Cena vstupenky tu z 2800 rubľov.

Návšteva delfinária bude stáť 950 rubľov.

Ekologický park je otvorený v meste Tekirov, kde sa zhromažďuje množstvo plazov, ktoré sú ohrozené úplným zničením.

V Goynuku sa nachádza Dinosaurský park, kde môžete vidieť obrovské jašterice, ktoré sa pohybujú a dokonca vrčú.

Dovolenka v Kemer 2018: recenzie, klady a zápory

Väčšinou je spätná väzba od turistov o Kemer je pozitívna. A to platí pre služby, hotely, reštaurácie, pláže a zábavu.Ale z nedostatkov možno hovoriť o ťažkostiach pri výbere turné uprostred turistickej sezóny a "flirtovanie" miestnych mužov so slovanskými ženami.

Pozrite si video: Volkswagen Touareg Night Vision - (August 2019).