Články

Dekoratívne krb v interiéri

Krb - symbol domu, teplo a pohodlie. Už v staroveku, v stredovekých palácoch, bol do steny zabudovaný komín a výklenok na oheň. Volumetrické a malé, s luxusnou výzdobou a skromne zdobené omietkovými krbmi, ktoré verne slúžili ľudstvu po mnoho storočí. V modernej dobe je ešte stále značný dopyt útulný zdroj tepla. Ale v podmienkach mestského bytu je často ťažké vložiť krb. Nemali by ste zúfalo - máme vynikajúce alternatívne možnosti pre plné krby.

Ozdobný krb urobte sami

Materiály a dizajn

Je zrejmé, že v typických apartmánoch nie je realistické vybudovať plnohodnotný krb. Technicky táto úloha nie je uskutočniteľná, najmä v bytových domoch. Ale pre tých majiteľov, ktorí dlho snívali o zdobení svojho interiéru podobným objektom, existuje cesta von. Namiesto plnohodnotného krbu môžete postaviť takzvaný falošný krb.

Podľa vonkajších znakov je to takmer nerozlíšiteľné od skutočného krbu, avšak v tomto prípade nie je potrebné usporiadanie schodov a komína. Okrem toho, urobiť si falošný krb vlastnými rukami je dosť uskutočniteľná úloha.

Keďže imitácia domáceho krbu absolútne nevyžaduje kompletnú rekonštrukciu domova a špeciálne zručnosti pri jeho inštalácii, dizajn dekoratívneho krbu bude závisieť len od predstavivosti a želania majiteľov.

Prvým krokom je vybavenie rámčeka. Zdrojový materiál môže slúžiť ako kovové profily, drevené lamely a tyče alebo prekryvný panel s krásnym ozdobným oknom. Rozmery konštrukcie závisia od veľkosti miestnosti, v ktorej bude inštalovaná.

Vlastnosti a typy falošných krbov

Návrhári identifikujú autentické, symbolické a podmienené typy falošných krbov. Pozrime sa na každú z nich.

Autentické ohnisko

V tomto prípade ideálne dodržiavajte všetky ukazovatele úplného krbu s výnimkou vývodu komína. Úplnú podobnosť dosiahnete vďaka horáku inštalovanému v "krbe" alebo bežnom elektrickom požiari. Na dekoráciu použite tapetu, kameň alebo dlaždice.

Podmienený krb

Tento model je výklenok v stene, akýsi portál napodobňujúci "ohnisko" a ozdobený palivovým drevom, svietnikom a ďalšími prvkami tohto krbu.

Pri výstavbe podmieneného krbu nie je potrebná veľká hĺbka výklenku - stačí 20 cm a vnútorný objem sa dá pridať pomocou lepených zrkadiel na zadnom paneli a po stranách výklenku.

Symbolický (maľovaný) falošný krb

Takéto riešenie je skôr ako vzor na povrchu steny ako akákoľvek štruktúra. Každý môže urobiť z najznámejších soklov a súčasne označiť len siluetu bez hĺbky.

Individualita a štýl: krb z dreva, tehál a prírodného kameňa

Pre obdivovateľov starých výrobkov by bol ideálny krb z prírodného alebo umelého kameňa, stylizovaný ako stredovek. Takéto krídlo s širokou policou a dostatočne veľkým výklenkom, ktoré sa aktívne používa ako dekor, vyzerá skvele v priestrannej miestnosti. Môže to byť všetko, čo chcete - svietniky, rodinnú fotografiu, kvetinovú výzdobu alebo stoh dreva.

Dekoratívne falošné ohnisko zo sadrokartónu

V moderných apartmánoch s interiérom v modernom alebo high-tech štýle, môže byť taká variácia krbu prezentovaná nečakaným spôsobom. Zaujímavé riešenia - krb, ako súčasť nábytkovej steny s knihami alebo ako samostatný umelecký objekt z ušľachtilého čierneho skla.

Skvelá možnosť pre spálňu - krb v klasickom štýle alebo v ríši. Biele pruhy s originálnou štukovou úpravou dodajú dotyk domáceho pohodlia a tepla, a dekoratívna lemovanie krbu s drevom vyplní miestnosť vynikajúcou aristokraciou. Navyše takýto prvok so zrkadlom môže slúžiť ako osobitný toaletný stolík.

Medzi všetky neobvyklé možnosti, najobľúbenejšie je falošný krb, zdobené sviečkami. Vyzdobujú regály a krb a výklenok, zdvíhajú farbu a veľkosť, vytvárajú rôzne kombinácie, umiestňujú do lustrov alebo jednoducho dajú na podlahu.

Umelý plameň: imitácia ohňa v krbe

Niektorí dizajnéri maľujú farby imitácie ohňa vo vnútri schodiska. Ak správne usporiadate osvetlenie, dostanete nádherný účinok horiaceho plameňa vnútri krbu. Skvelou možnosťou by bolo mobilné falošné krbové kozuby, ktoré môžu vykonávať odborníci v dielni pre nábytok. To umožní, aby dekoratívny obraz nebol viazaný na stacionárny výrobok a používal ho v rôznych miestnostiach.

Rohový falošný krb - najlepšia voľba pre malé priestory

V kompaktnej spálni alebo v malej obývacej izbe môžete usporiadať úhlový falošný krb, ktorý nielen šetrí priestor na nábytok, ale aj dáva miestu zvláštne šarm. Vyrába sa podľa princípu podobného uhlovej stene, poličke alebo skrini. Hĺbka je zvolená na základe veľkosti miestnosti.

Falošný krb v domácej kancelárii

Ozdobný krb v domácej kancelárii poskytne špeciálnu reprezentatívnosť interiéru. Takýto výrobok disponuje prácou a kreativitou, vytvára určitú atmosféru, spôsobuje iba pozitívne emócie. Často falošné krby dopĺňajú zaujímavé dekoratívne mriežky, čím sa zvyšuje podobnosť interiéru s palácovým nábytkom v Anglicku.

Luxusná dekoratívna konštrukcia v kancelárii zdôrazňuje finančnú spoľahlivosť a úctyhodnosť majiteľa.

Zvýšený krb v detskej izbe

Zaujímavým riešením je ozdobný krb v detskej izbe. Bez zmeny podstaty dizajnu môžete zvýšiť výklenok a pridať regály na uloženie detských hračiek, kníh a ďalších predmetov a príslušenstva. Významná hĺbka otvoru pece bude vynikajúcou oblasťou pre detské hry.

Nakoniec musím povedať, že v prvom rade je krbom dôležitá vec pri vytváraní romantickej atmosféry. Dokonca aj vo svojom dekoratívnom vyhotovení sa toto krbové zariadenie osloví mladou rodinou aj starším párom. Tlejúci plameň má duchovnú atmosféru a relaxáciu, spája ľudí, dáva interiéru komfort a pohodu.

A čo pre vás krb v dome? Aké možnosti návrhu ste sa najviac páčili?

Loading...