Svet

Aké profesie zmiznú v najbližších 10 rokoch?

Neustály vývoj technológií sa stanovuje ako hlavný cieľ zlepšovania a uľahčovania života ľudí. Predtým trvalo asi 20 ľudí, aby vytvorili jednu časť alebo vozidlovú jednotku, ale dnes túto úlohu zaobchádza jeden pracovník. Zavedenie robotov, počítačov a automatizovaných zariadení vedie k tomu, že niektoré profesie sú zbytočné.

Aké profesie zmiznú v najbližších 10 rokoch

Informácie o tom, ktoré profesie sa v najbližších 10 rokoch stanú menej náročné, je pre mnohých Rusov znepokojujúce. Koniec koncov závisí od toho, ako dobre im bude poskytnutá práca a teda peniaze. Tento zoznam je rovnako dôležitý pre tých, ktorí chcú zvládnuť nové oblasti pre seba, bez poškodenia budúcich zárobkov. Ponúkame vám, milí čitatelia, zoznam profesií, ktorých význam v blízkej budúcnosti výrazne klesne.

Poľnohospodári

Táto profesia a bez technologických inovácií je medzi mladými ľuďmi čoraz menej populárna. Poľnohospodári sú najmä starší ľudia, ktorí pokrývajú malý objem tohto odvetvia.

Počas niekoľkých desaťročí ľudia dosiahli automatizáciu ťažkej práce na zemi a nahradila manuálne obrábanie pôdy mechanickým pôsobením. Pestovanie pôdy od parazitov a burín je teraz vykonávané bezpilotnými leteckými vozidlami a zber sa vykonáva čo najskôr automatizovanými robotmi.

Nepochybne stroje a zariadenia vyžadujú neustále sledovanie prevádzkovateľmi, ktorí môžu jednoducho spravovať celý komplex moderných zariadení. Preto v priebehu niekoľkých rokov môže byť 100 ľudí na farme nahradených jednou osobou, takže povolanie, ako napríklad poľnohospodár, čoskoro zmizne.

Autori tlačových médií

Dnes len staršia generácia číta papierové noviny, pre ktorých je ťažké zvládnuť iné zdroje informácií. Internet má takmer úplne nahradené tlačové médiá. Rýchly rytmus moderného života vyžaduje, aby ľudia rýchlo získali údaje o nedávnych udalostiach, akciových kotátoch atď.

S tlačovými médiami sú veci oveľa pomalšie. Ak chcete zistiť najnovšie správy, musíte zaplatiť predplatné a každý týždeň očakávať poštára. Internet umožňuje len pár kliknutí myšou byť v "centre udalostí", bez toho aby ste míňali peniaze na noviny. Preto sa zamestnanci tlačových médií v najbližších 10 rokoch stanú menej žiadanými. Mnoho autorov nájde východisko z tejto situácie a preškolí sa ako copywriteri - redaktori informačných a zábavných stránok na internete.

pokladne

Papierové karty sa postupne nahrádzajú papierovými kartami s pomalým a celkom dosiahnuteľným tempom. Ak chcete nakupovať v najbližších niekoľkých rokoch, už nemusíte počítať účty, stačí vykonať jednoduché akcie v termináli a finančné prostriedky budú odúčtované z vášho účtu.

V tomto kontexte zmizne potreba profesie pokladníka. Budete ich nahradení automatickými pokladničkami, v ktorých môžete tovar vážiť, baliť a zaplatiť. Vo veľkých metropolitných oblastiach, paralelne s bežnými registračnými pokladňami, boli uvedené do prevádzky zariadenia, ktoré vám umožňujú rýchlo a bez radu zaplatiť tovar.

Pracovné profesie

Priemyselná revolúcia, ktorá zamaskovala svet, viedla k tomu, že ľudia pracujúci v továrňach museli opustiť svoju prácu iba preto, že ich práca bola nahradená automatizovanými zariadeniami.

Profesia ako obracačka, mlyna, maliar a iné už nie sú relevantné. Ich prácu vykonávajú CNC stroje, automatické maľovacie stroje. Nahradenie ľudí za automobily ide všade, pre mnohých manažérov je to výhodné, pretože zariadenia sa neunavia, nezabudnú a nevyžadujú si mzdy.

Zamestnanci banky

Dnes je ťažké stretnúť osobu, ktorá nemá platobnú kartu. Dokonca aj dôchodcovia ďaleko od moderných technológií sa takmer úplne prešli na servis s plastovými kartami MIR, na ktoré sa účtujú dôchodky a iné platby.

V kanceláriách komerčných bánk stále pôsobia operátori, ktorí pomôžu ľuďom dohodnúť pôžičku, vykonať platbu a zložiť zálohu. Toto opatrenie je však povinné, pretože mnohí ľudia sa stále nedokážu vyrovnať s pokynmi terminálu a nemajú možnosť platieb cez internet.

V nasledujúcich 10 rokoch môže úplne zmiznúť profesia "bankový zamestnanec". Budú nahradené online službami a elektronickými bankami. Otvoriť účet, preniesť peniaze, použiť iné bankové služby bude možné iba cez internet.

Účtovníci a daňové orgány

Práca účtovníkov a daňových inšpektorov bude v blízkej budúcnosti úplne nahradená matematickými algoritmami. Profesionálny softvér je navrhnutý tak, aby sa vyrovnal s najzložitejšími výpočtami a poskytol všetky informácie o výške časovo rozlíšených daní, miezd a ďalších údajov.

Ak chcete daňovému orgánu predložiť správu alebo odovzdať ročnú súvahu, stačí spustiť špeciálny program, ktorý na základe základných údajov zostaví komplexnú správu a zašle ju potrebným orgánom.

vojenský

Plne nahradiť armádu nie je naplánované. Napriek tomu žijúci vojaci sú oveľa viac manévrovateľní ako automatizované drôty, avšak značná časť personálu ozbrojených síl Ruskej federácie sa v najbližších 10 rokoch plánuje nahradiť riadenými tankami a obrnenými osobnými dopravcami.

Vodiace mechanizmy moderných drôtov sú oveľa presnejšie než akákoľvek osoba, odolnosť voči poškodeniu je tiež vyššia. Použitie automatických strojov je odôvodnené v podmienkach jadrovej vojny a ťažkých klimatických podmienok.

Obchodníci s akciami

Obchodovanie s akciami, ktoré ľudstvo známe už niekoľko storočí, bolo predovšetkým podrobené automatizácii. Vo filme nájdete zábery, v ktorých obchodníci kričia ceny akciových indexov, meny a komodity, čím regulujú ich dopyt.

Dnes sa obchodovanie s akciemi diaľkovo podobá výkrikám a emóciám, ktoré sa pred výzvami pred 10 rokmi rozplynuli. Obchodovanie s menami bolo automatizované vďaka zavedeniu obchodných terminálov, s ktorými môžete zakúpiť objednávky na nákup a predaj danej suroviny bez opustenia vášho domu.

Toto nie je úplný zoznam profesií, ktoré v nasledujúcich 10 rokoch zmiznú alebo budú menej náročné. Spolu s vyššie uvedenými špecialitami budú ohrozené aj výťahy, lektori, šiškári, zberatelia lístkov, cestovné kancelárie atď. Ale nie všetko je tak lživé, ako sa zdá na prvý pohľad.

Rozvoj technológií a rozsiahla distribúcia automatizovaných zariadení vedie k vzniku úplne nových a teda aj populárnych profesií, ktoré každý človek ľahko zvládne.

Loading...