Články

Cestovné tipy: užitočné rady od "A" po "Z"

Je ťažké stretnúť sa s ľuďmi, ktorí nemajú radi cestovanie. Cestovné kancelárie sa snažia zjednodušiť cestovanie a vytvoriť čo najväčší komfort pre svojich zákazníkov.

Nezávisle plánované cesty budú vyžadovať veľkú koncentráciu v príprave na cestovanie, ako aj v procese odpočinku. Aby ste mohli priniesť len milé spomienky z ďalekých krajín, musíte urobiť rad opatrení a naučiť sa niektoré užitočné tipy.

Príprava na cestu

Najprv musíte vybrať miesto na pobyt. Uloženie umožní výmenu hotelových izieb v súkromnom sektore, v byte alebo v dome. Teraz sú nespočetné stránky, ktoré spájajú zákazníkov priamo s prenajímateľmi. Všetky možnosti súkromného sektora budú lacnejšie ako hotel rovnakej úrovne.

Pri kúpe letenky online sa odporúča použiť režim "inkognito". Niektoré stránky môžu umelo zvýšiť ceny len preto, že tento zákazník už kúpil drahšie lístky. Je lepšie si vybrať miesto v blízkosti krídla lietadla, ušetrí to od silného trasenia v prípade turbulencie.

Ak potrebujete kúpiť dve lístky, vyberte si miesto u uličky a pri okne. Ak teda miesto v strede nie je obsadené, môžeme byť bezpečne umiestnené na troch miestach. A ak si kúpite stredné sedadlo, mali by ste požiadať o zmenu miest s tretím cestujúcim.

Ak chcete ušetriť peniaze, je potrebné zakúpiť si vstupenky v utorok po 15:00. Počas tohto obdobia veľké letecké spoločnosti ponúkajú zľavu na svoje služby. Tak môžu vytvoriť konkurenciu pre malé rozpočtové organizácie.

Leteckú rodinu alebo veľkú spoločnosť sa odporúča, aby si kúpili lístky za všetky naraz, ale aby hľadali samostatné lístky pre každého cestujúceho. Často, na žiadosť od 2 a viac ľudí ponúkajú spoločnosti vstupenky vyššej triedy, a preto sú drahšie.

Oblečte oblečenie lepšie v malých tesných kotúčoch. Takže to bude vyžadovať menej priestoru ako v prípade kladenia plochých vrstiev. Vo väčších kusoch oblečenia je potrebné investovať malé a roll v jednom kotúči. Ak nie je veľa vecí, je lepšie pokúsiť sa všetko namontovať do ručnej batožiny. Vákuové vrecká v tomto prípade budú veľmi užitočné. Šperky sa najlepšie skladajú v krabičke na pilulky. K golierovým golierom nie sú lemované, musíte pod nimi pás.

Je dôležité fotografovať alebo skenovať všetky dôležité dokumenty:

  • pasy;
  • má pravdu;
  • poistenie;
  • lístky a iné veci.

Všetko toto musí byť uložené v ukladacom systéme cloud, na e-mail alebo odoslané do Dropbox. Ak dôjde k strate alebo odcudzeniu akéhokoľvek dokumentu, potom je jednoduché použiť elektronickú kópiu.

Predtým, ako s tebou vezmeme svoju kreditnú kartu, musíte sa uistiť, že sa jej doručuje v krajine určenia. Takisto musíte informovať svojho správcu banky, že použijete svoj účet zo zahraničia, aby ste zabránili jeho blokovaniu. Často banky ochraňujú svojich zákazníkov pred krádežou finančných prostriedkov z účtu.

Všetky batožiny musia byť označené ako krehké. Potom môžete dúfať na rešpektovanie kufrov a tašiek. Aby nedošlo k úniku niečoho do vnútra, odporúča sa odskrutkovať uzávery a utiahnite krk s lepiacou fóliou. Potom musí byť kryt nainštalovaný na mieste.

Antistatické utierky v spodnej časti kufra pomáhajú udržiavať oblečenie čerstvé aj po dlhej ceste.

Čo je užitočné na ceste

Je dôležité mať s sebou fľašu vody. Niekedy trvá pomerne dlho, kým je voda v lietadle alebo kdekoľvek inde.

Pohodlná aplikácia GateGuru vám povie o tom, kde sa nachádzajú bankomery, terminály a taxíky na letiskách na svete. To tiež pomáha nájsť miesto v blízkosti, kde môžete jesť a povie vám, čo si kúpiť bez cla.

Na ceste, najpohodlnejší spôsob ukladania dôležitých vecí a dokumentov bude vrecko na opasku. Teraz je to nielen pohodlné, ale aj módne. Mnohé svetové značky vyrábajú tieto pásové peňaženky s ochrannou známkou. To výrazne zníži riziko krádeže.

Mali by ste si s sebou vziať pero v prípade, že potrebujete vyplniť dokumenty, rovnako ako niečo pre voľný čas: kniha, hráč, hry a iné prenosné zábavy. Všetko, čo má drôty, je lepšie nosiť v tvrdom puzdre pre okuliare.

Polovica hodiny pred príchodom stojí za návštevu toalety, pretože na letisku môže byť dlhá fronta. Ak to nebolo možné urobiť v lietadle, potom je lepšie obísť prvé toalety na letisku, pretože tu sa stretávajú najdlhšie fronty.

Zaujímavým spôsobom, ako dopraviť malé množstvo kozmetiky, je koktejlová slama, ktorá je utesnená na oboch koncoch. Pri dlhých letoch s transplantáciou môže byť veľmi užitočná extra časť mydla, sprchového gélu alebo krému.

Po príchode na miesto ...

Ak chcete získať hotovosť, je lepšie využívať služby bankomatu, z ktorého môžete okamžite vyberať peniaze v mene tohto štátu. Tým sa zabráni výmene v pokladni za nepriaznivú cenu.

Na ceste k miestu pobytu odporúčame zakúpiť v obchode niektoré výrobky a hotové jedlá a tiež vodu. Hotel bude musieť minúť oveľa viac peňazí na nákup. Použité nádoby na potraviny by sa nemali vyhadzovať, môžu sa znovu naplniť.

Ak sa cesta nepresahuje mesiac, potom je lepšie, aby ste z kufra nebrali všetky veci, ale obmedzte sa na najpotrebnejšie. Je ľahšie zabudnúť na veci, ktoré visia v zahraničí, a samotný proces bude trvať dlhší čas.

Zvyčajne v hoteloch zákazníci často zabúdajú na nabíjačky z ich prístrojov. Ak by vaše vlastné poplatky boli ponechané doma náhodou, môžete požiadať na recepcii, aby vyhľadali medzi zabudnutými vhodnými na dočasné použitie. Prenosný predlžovací kábel môže byť užitočným predmetom cesty.

Ak je to možné, všetky dialógy by sa mali uskutočňovať v jazyku hostiteľskej krajiny. To prehlbuje ich vedomosti a zároveň vyvoláva súcit medzi miestnymi obyvateľmi.

Darčeky pre priateľov lepšie kupovať vopred. Budú sa starostlivejšie vyberať. To platí aj pre kvalitu suvenírov a ich cenu.

Odporúča sa jesť iba miestne jedlo. Rýchle občerstvenie a celosvetové potravinové reťazce môžete ochutnať doma. Heslá Wi-Fi rôznych inštitúcií nájdete v komentároch FourSquare. Ak na ktoromkoľvek letisku pridáte na konci adresy URL "? .Jpg", môžete získať bezplatný prístup.

Počas výletov je vhodné, aby sa niekedy odklonili od odporúčaní sprievodcu a vybrali si alternatívne trasy. Samozrejme, musí to byť v rámci bezpečnosti. Zámky palácov pošliapaných turistami môžu vyblednúť pred krásou tých miest, kde cestujúci zriedka ide. V každom múzeu sú dni, kedy je vstup do nich zadarmo. V takýchto dňoch je lepšie ísť tam na otváranie, aby nedošlo k dlhej čiare.

Ak uložíte mapy v aplikácii Mapy Google, potom aj v režime offline môžete zobraziť vybranú oblasť.

Existuje mnoho ďalších užitočných tipov, ktoré budú užitočné pre skúsených i neofytov od turistov. Niektoré z nich sú univerzálne, iné fungujú iba v niektorých prípadoch a krajinách. Každopádne množstvo informácií vám umožní nájsť správnu cestu z akejkoľvek situácie.