Interiér

Harmónia farebných kombinácií v interiéri spálne

Najdôležitejšou súčasťou interiéru ktorejkoľvek miestnosti je farebná schéma, v ktorej je miestnosť udržiavaná. Každá farba ovplyvňuje náladu a psychický stav človeka. Tento faktor je navyše dôležitý pre návrh spálne, kde obyvatelia domu trávia takmer polovicu svojho času a sú najzraniteľnejší.Najobľúbenejšie kombinácie farieb v spálni

Prvá vec, ktorú návrhár interiérov usiluje, je urobiť spálňou útulnú. Najjednoduchší spôsob je dosiahnuť prostredníctvom základných klasických farieb a pastelových farieb. Medzi základňou je možné identifikovať:

 • čierna;
 • biela;
 • béžová.Z pastelových odtieňov si môžete vybrať ľubovoľné a s dôverou si ich vziať ako základ. Takéto farby sa môžu stať plátkom, na ktorom umelca navrhuje svoju myšlienku útulnej spálne.biela

Ak je hlavná farba biela, bude miestnosť jasná a priestranná. V dizajne umenia má biela veľa odtieňov:

 • krieda;
 • vaječná škrupina;
 • mlieko;
 • alabaster;
 • perla;
 • platina a iné.

Napriek množstvu tónov by ste sa nemali obmedzovať na bielu. To bude atmosféru depresívne a miestnosť vyzerá skôr ako kabinet v štátnej inštitúcii. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť, pretože akýkoľvek odtieň bielej farby je kombinovaný so všetkými farbami, ktoré sú známe človeku.

Na bielom pozadí budú aktívne farby ako červená alebo modrá vyzerať ešte hlbšie a jasnejšie. Ružová a svetlo modrá sa stávajú jemnejšou a žltá vyžaruje teplo. V takejto miestnosti môžete umiestniť akýkoľvek nábytok. Prírodné materiály a imitácia budú schopné vytvoriť v spálni harmonické zloženie s bielymi povrchmi.

béžový

Béžová bude tiež vynikajúcou základňou pre vytvorenie interiéru spálne. Toto pozadie vytvára mäkšiu atmosféru ako tieň bielej farby. Napriek kompatibilite farieb s väčšinou ostatných odtieňov sa odporúča použiť v kombináciách s teplými tónmi. Tým sa vytvorí požadovaná atmosféra v miestnosti a pomôže vám cítiť pokoj a pokoj, ktorý je tak nevyhnutný v spálni.

Dokonalá kombinácia na béžovú farbu bude hnedá. No proti ľahkým múrom bude vyzerať drevený nábytok. Môže sa vykonávať v klasickom štýle av modernejších smeroch. Krajiny a Provence budú vhodné.

čierna

Používanie čiernej farby vyžaduje opatrnosť. Vyzdobí veľkú miestnosť s vysokými stropmi. Fanúšikovia takejto základne by mali zvážiť možnosť čiernobieleho interiéru. Ak však objem a tvar miestnosti dovolia, môžete vytvoriť ohromujúci nádherný interiér, vyzdobený len čiernym a jasným farebným rozstrekom.

Podľa toho istého princípu použite červenú, modrú, fialovú a tmavozelenú. Sú mimoriadne náročné na špecifiká miestnosti, jej svetlo a podobu. Tiež výber komplexnej farby môže urobiť výber vhodného nábytku prevažnou úlohou, ktorú môže urobiť len profesionálny dizajnér.

Pastelové odtiene

Zoznam pastelových odtieňov je široký. Ale medzi nimi sú aj tí, ktorí sú v novom období obzvlášť módni:

 • levanduľa;
 • vanilka;
 • mint;
 • ruža;
 • lazuli.

Každá z týchto farieb spôsobí, že interiér je príjemný a pokojný. Môžu byť bezpečne kombinované navzájom a vytvoriť úžasnú harmóniu. V tejto spálni si môžete vybrať akýkoľvek štýl. Okrem stien a iných veľkých plôch v pastelových odtieňoch vyzerá textilný skvele. Všetky druhy vankúšov, postieľok, záclon, kobercov - to všetko dáva miestnosti romantickú náladu, ktorá organicky prúdi do každej spálne.

Farebné riešenie pre malú spálňu

Farebné riešenia pre malú spálňu sa v žiadnej kompaktnej miestnosti výrazne neodlišujú od odporúčaných farieb. Treba pamätať na to, že tmavé farby používané ako primárne farby vizuálne znižujú plochu ešte viac a stropy "znižujú". Opačný efekt možno očakávať od palety svetla. Pomôže to pridať objem miestnosti a vzdušnosť.

Zároveň je možné použiť farbu na optickú ilúziu. Tenké vertikálne čiary na stenách "zdvíhajú" stropy. Akýkoľvek povrch, kde je vzor nasmerovaný zo stredu do rohov, sa zdá byť väčší. Vizuálna fúzia ľahkých stien a bieleho stropu tiež pomôže "zdvihnúť" strop. To znamená, že by ste nemali kresliť hranicu vo forme tmavých výliskov alebo jasného okraja pozdĺž čiary končiacej tapetu.

Výhodou sú tie výkresy, ktoré majú ostré uhly smerujúce od stredu k boku. Krátka priečna stena umožní krátku stenu. Diagonálne čiary majú rovnaký účinok. Najpozoruhodnejšie, tieto metódy pracujú v prípade svetlého pozadia a tmavých vzorov na nich. Kontrast v tomto prípade má zásadný význam.

Okná a dvere sa odporúčajú na vytváranie svetelných rámov. V tomto prípade sa vytvorí ilúzia dodatočného priestoru a absencia prekážok v miestnosti. Ak sú v miestnosti obrazovky alebo oddiely, nechajte ich byť otvorené alebo vyrobené z nie úplne priehľadného skla.

Ako maľovať steny v spálni s tmavým nábytkom

V prípade, že nábytok spálni bol zakúpený pred vytvorením interiérového projektu alebo prišiel k majiteľovi inými prostriedkami vyžadujúcimi jeho povinné použitie, je potrebné upraviť zostávajúci dizajn. Tmavý nábytok zaväzuje ho nainštalovať vo veľkej miestnosti alebo kombinovať s ľahkými povrchmi. V opačnom prípade bude atmosféra utláčať.

Svetlé steny, podlaha, strop zachránia situáciu. Dizajnéri odporúčajú kombinovať v jednom interiéri iba farby za studena alebo farby teplého gama. Podľa tohto princípu, od dominantnej farby nábytku, si môžete vybrať tón stien. Je ľahšie, ak tmavý nábytok má množstvo lesklých povrchov. Aj v tmavých odtieňoch odrážajú a rozmnožujú lúče svetla a robia izbu tajomnou.

Ak chcete kombinovať steny a nábytok v jednom kompozícii, môžete pridať vzory na svetlé pozadie, ktoré opakujú odtieň nábytku. Kryt na posteľ alebo na obloženie čalúneného nábytku opakuje vzor stien a tón rámov postele, predné skrinky a podstavce.

Tieto jednoduché tipy vám umožnia vytvoriť v spálni tajomný svet, ktorý vám umožní príjemnú reflexiu alebo ísť do kráľovstva Morfea na konci náročného dňa. Dekor miestnosti a správne odtiene pomôže zabudnúť na ruch, aspoň počas trvania vášho pobytu v budoári.

Loading...