Krása

Ako naťahovať topánky doma?

Niekedy topánky nakúpené v spore nemusia byť primerané vo veľkosti. Dokonca aj v obchode sa zdalo, že sú najpohodlnejšie, ale pri prvom pokuse ich nosiť, ukáže sa, že topánky sú malé alebo len úzke. Ak je nepríjemné drobné a veľkosť nie je príliš malá, môžete sa pokúsiť o roztiahnutie takéhoto páru.

Ako napínať kože a semišové topánky doma

Najčastejšie, najviac pohodlné a praktické si myslíme, že topánky z kože. Rozlišujeme ju od všetkých ostatných modelov a snažíme sa mať čo najviac v našej zbierke takýchto párov.

Ak sa topánky z kože ukázali ako malé, potom je možné ich roztiahnuť niekoľkými jednoduchými spôsobmi. Osobitná pozornosť by sa mala venovať pri určovaní materiálu, keďže umelá koža a semiš vyžadujú úplne odlišný prístup ako obuv z pravého kože. Aby ste ich mohli zameniť, niektoré spôsoby strečovania môžu neopraviteľne zničiť topánky.

Väčšina metód spojených so zmenou teploty a hydratácie kože. Prvý z nich ponúka mokré ponožky s teplou vodou. Po tom, postavte na nohy plastové tašky a na vrchole týchto mokrých ponožiek. Celý tento dizajn musí nosiť nové topánky a nosiť aspoň 30 minút.

Nasledujúca metóda odporúča používať ponožky z bavlny. Potom ponorte nepríjemné topánky do vriacej vody na 2 sekundy a ihneď položte nohy na ponožky. Nosenie takejto topánky by malo byť, kým sa pokožka úplne ochladí.

Ďalšia metóda navrhuje použitie alkoholu, ktorý je potrebné hojne manipulovať s obuvmi zvnútra. Namiesto alkoholu môžete používať kolínske vody, vodku alebo iné látky obsahujúce alkohol. Potom musíte nosiť topánky na nohách na špičke a neodstraňovať ich až do úplného vysušenia.

Ďalšou účinnou metódou je použitie vlhkých novín. Musia dobre pretlačiť a tesne plnené v každej obuvi. V tejto forme by mali topánky zostať cez noc. To je jeden z najlepších spôsobov, ako rozšíriť topánky široko.

Ďalším zaujímavým spôsobom, ako si roztiahnuť topánky, je použiť vodné vrecká a mrazničku. Stačí stačiť vrecia s vodou do topánok tak, aby tesne vyplnili celú dutinu. Potom sú topánky umiestnené v mrazničke. Pri mrazení sa voda mierne zvyšuje a rovnomerne roztiahne pokožku. Po ukončení procedúry je potrebné nechať topánky topiť a vysušiť. Možno budete musieť procedúru zopakovať.

Môžete využiť výhody civilizácie a použiť špeciálny sprej. Stačí stačiť obuv z vnútra a raznashivat aspoň hodinu. Ak sa topánky musia zvýšiť, je lepšie kontaktovať špecialistov v dielni. V opačnom prípade nové topánky jednoducho idú na švy.

Ako naťahovať semiš

Suede je oveľa pružnejšie ako obyčajná koža, takže topánky vyrobené z tohto materiálu sa zvyčajne hodia veľmi dobre pozdĺž nohy. Ak sa po niekoľkých pokusoch o prechádzku v nich nestratia strmeňové semišové topánky, mali by ste sa uchýliť k naťahovaniu. Najmä preto, že je to celkom jednoduché.

Treba mať na pamäti, že semiš netoleruje veľa vlhkosti. Po namočení takýchto topánok môže na materiáloch dôjsť k neetické škvrny. Tiež mokré semiš miesto stretnutia môže zmenšiť a zmeniť farbu. Ak sa takéto topánky stále dostali do vody, nesmiete ich vysušiť batériou, ohňom alebo horúcim vzduchom. Mal by sa použiť škrob a noviny, ktoré vytiahnu všetku vlhkosť a neumožnia, aby sa topánky ešte viac znížili. Jemný z prebytočnej vody, semiš nie je vystavený naťahovaniu a je pravdepodobné, že sa len zhorší z dodatočnej expozície.

Vzhľadom k tomu, suede je pomerne mäkký materiál, nie je nad-stretnúť. Preťaženie v prípade tohto materiálu je celkom možné.

Prvý spôsob, ako zlepšiť pohodlnosť obuvi, spočíva v používaní vody, ale v malých množstvách. Stačí stačiť vnútornú časť obuvi vlhkou handričkou a dať ju na nohy. Predtým by sa mali nosiť bavlnené ponožky. Po úplnom vyschnutí je lepšie opakovať postup.

Alternatívou by bola para. Potrebujete držať topánky nad vriacou vodou a zopakovať postup z predchádzajúcej metódy. Môžete tiež použiť suché teplo. Pre tento vhodný fén alebo žehlička.

Aj trochu vriacej vody pomôže pri riešení problému. Stačí, aby ste uvlietli polovicu pohára a okamžite položili topánky na nylonovú ponožku. Aj alkohol pomáha. Odporúča sa vyčistiť topánky zvnútra a prechádzať sa pred nimi.

Efektívnym spôsobom, ako napnúť semišové topánky, môže byť mokré noviny, tesne plnené v topánkach alebo topánkach. Mali by byť vysušené od zdroja tepla. Pri tejto dostatočnej teplote miestnosti.

Ak nejaké časti topánok prinesú nepríjemnosti, stačí ich namočiť alebo namočiť s alkoholom a trieť ich rukami. Zvyčajne je takýto náraz vyžadovaný bodmi päty, okrajom alebo špičkou. V extrémnych prípadoch sa môžete obrátiť na dielňu. Bez straty kvality môže špecialista naťahovať semišovú obuv do plnej veľkosti.

Ako natiahnuť umelé topánky (koženka) doma

Topánky z umelej kože nemajú rovnakú elasticitu ako výrobky vyrobené z prírodných materiálov. Dôvodom je najmä skutočnosť, že koženka má tkaninový základ. V tomto prípade sa stretnutie bude spájať so zvýšenou opatrnosťou. Na tento účel je vhodná len časť navrhnutých metód.

Napríklad metóda vlhkých novín plnených vnútri topánky môže byť veľmi efektívna.

Suché teplo zo sušiča vlasov tiež pomôže. Je dôležité, aby sa počas topenia nevytlakovali a pozorne sledovali, čo sa deje s topánkami.

Dvojica topánok vyrobených z umelej kože môže byť pred vami vytrepaná parafínom. Táto metóda je vhodná len pre koženku. Manipulácia s alkoholom a kĺzanie na špičke tiež pomáha roztiahnuť tieto topánky trochu.

Je lepšie starostlivo vybrať tovar v obchode. Najmenší náznak nepohodlia by mal povzbudiť kupujúceho, aby opustil nákup tohto páru. Nezapočítavajte na rozťahovanie nakúpených topánok menšej veľkosti. Existuje veľké riziko, že získaný ultramoderný pár nebude mať ani jeden milimetr a peniaze budú vyhodené do vetra.

Loading...