Články

Dovolenka v Turecku v roku 2018: poradie najlepších stredísk a hotelov

Prázdniny v Turecku už nie sú považované za exotické pre každého. Náklady na zájazdy vám umožnia relaxovať v tejto krajine 1-2 krát za rok, bez obmedzenia rodinného rozpočtu. To je najlepšie miesto pre rekreáciu a zábavu na pláži.

Čo robí Turecko zaujímavé pre turistov? Je to krajina so štyrmi morami, ktorá sa nachádza súčasne v Európe a Ázii. Miesto s úžasnou kultúrou a rozvinutou infraštruktúrou, ktorá absorbovala milosť starých chrámov a moderných tradícií.

Ako sa dostať do Turecka

Vzhľadom na popularitu tejto turistickej destinácie je letová prevádzka s Tureckom takmer neprerušená. Do krajiny sa dostanete z Moskvy, Petrohradu, Rostova a Jekaterinburgu.

Trvanie letu - 3-4 hodiny. Priemerné náklady na lístok pre jednu osobu - od 6 500 rubľov na 18 000 rubľov, v závislosti na leteckej spoločnosti, prestupuje a sezóny.

Okrem lietadla sa môžete dostať aj do Turecka po železnici. Ale s Ruskom nie je žiadna priama komunikácia, takže dovolenkári budú musieť vykonať niekoľko prestupov, čo je dosť únavné. Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí sa bojí lietať v lietadle.

Aké peniaze treba zobrať do Turecka

Oficiálnou menou Turecka je turecká líra. Výmena sa uskutočňuje vo výške 14 rubľov za 1 libru. Môžete si vymeniť menu v hoteli, výmenníkoch, bankách alebo poštou. V zmenárňach je kurz oveľa výnosnejší.

Navyše euro a doláre sú prijaté na platbu a ceny v týchto menách sú dokonca nižšie ako v lirach. K dispozícii na platenie plastových kariet Ruskej federácie, bankomatov takmer na každom kroku.

Najlepšie strediská v Turecku

Kam ísť porozumieť a plne oceniť túto krajinu? Existuje veľa miest, kde si turisti môžu nielen oddýchnuť, ležať na pláži, ale aj pozrieť sa na starobylé pamiatky Turecka, usporiadať nákupy v moderných nákupných centrách.

Alanya

Rezort, ktorý je kompaktne umiestnený medzi vysokými malebnými horami a teplým morom. Jedná sa o skutočný tropický raj, do ktorého prichádzajú turistov priamo z lietadla. Najčistejšie piesočné pláže, množstvo ovocia, vysoký servis, hotelové izby "všetky exkluzívne" - to všetko je pohostinná Alanya.

Antalya

Najbližšie mesto k letisku. Toto je najrýchlejšie rastúce a najmladšie letovisko v Turecku. Tu nájdete všetku zábavu, ktorú si turisti dokážu predstaviť - vodné parky, bary, diskotéky, reštaurácie. Ak idete do Antalyi hlučnou spoločnosťou, potom nie je lepšie miesto na odpočinok.

Bodrum je obzvlášť obľúbený u mladých ľudí a je známy svojimi veselými diskotékami až do rána pod otvorenou oblohou, penové večierky a show na vode. Toto miesto je ideálne pre surfovanie a iné športy, pretože to dovoľuje vietor z Egejského mora.

Istanbul

Mesto, ktoré spojilo kultúru a históriu troch veľkých ríms - rímskeho, byzantského a osmanského. Mnohí historici porovnávajú Istanbul s múzeom pod širým nebom. Toto miesto je možné navštíviť na jednom z dovolenky na pláži, aby ste videli také pamiatky ako Apollový palác, Trojská starobylá pevnosť, Hagia Sofia, staré mesto Pergamum, starobylé mesto Phaselis.

Hotely v Turecku

Výber hotelov - najuniverzálnejšia a najrozsiahlejšia téma. Častí turistov, ktorí navštívili Turecko, viac ako raz odporúčajú zvažovať možnosti založené nielen na hotelovom "štýle", ale aj na recenziách na internete. Nachádza sa v blízkosti 4-hviezdičkových hotelov môže dramaticky líšiť, pokiaľ ide o služby.

Najobľúbenejšie nízkonákladové hotely v Antalyi sú:

  • Hotel Side Point Hotel 3 * 6 nocí. Jedlo: all inclusive. Cena - 11142 rubľov.
  • Hotel Grand Beauty 4 * 6 nocí. Jedlo: all inclusive. Cena - 12380 rubľov.
  • Hotel Adonis Hotel 5 * 6 nocí. Jedlo: all inclusive. Cena - 15254 rubľov.

Pokiaľ ide o prehliadku do hotela, je zbytočné vyžadovať ísť do svojej izby pred 14:00. Namiesto argumentovania nechajte svoje veci na recepcii a choďte na pláž alebo na prechádzku.

Väčšina výletov na poslednú chvíľu sa predáva na princípe ROH. To znamená, že hotel má právo ponúknuť prvú voľnú miestnosť, ktorá nie je vždy pohodlná, má skromný rozmer a výhľad z okna. Preto sa pokúste vybrať čas príchodu takým spôsobom, že prídete do krajiny popoludní. Potom je zaručená registrácia v izbe. Mimochodom, časový rozdiel medzi Moskvou a Istanbulom chýba.

Suveníry a iné nákupy v Turecku

Byť v Turecku a nie priniesť miloval magnety - moveton moderné turisti. To je to, čo predajcovia rôznych "malých vecí" používajú a ponúkajú širokú škálu suvenírov pre rekreantov za nafúknuté ceny.

Ak chcete ušetriť na nákupoch, potrebujete vedieť o niektorých obchodných pravidlách v Turecku:

  • zriedka v každom obchode nájdete cenové značky pre tovar. Rovnako ako vo všetkých východných krajinách - náklady na tovar je zmluva medzi predávajúcim a kupujúcim. Predávajúci je oprávnený označiť akúkoľvek cenu za tovar, úlohu kupujúceho minimalizovať prvé vyjadrené náklady.
  • Nepodávajte okamžite do peňaženky. Toto podvedome vás tlačí na kúpu. Prejdite cez niekoľko podobných obchodov a budete prekvapení, aké sú výrazne odlišné ceny pre ten istý výrobok.
  • kúpu kožušiny - tento nákup v Turecku je považovaný za najväčší a najvýnosnejší. Platí to isté ako pre suveníry. Často predávajúci volá cenu o 20-25% vyššiu ako skutočná. Vyjednávajte na poslednú, ako poslednú možnosť pozvite manažéra a diskutujte o cene s ním.

Turecké národné jedlá

Rôzne jedlá robia tureckú kuchyňu jedným z najpopulárnejších na svete. Mnoho receptov je známe dlho, ale sú zmiešané s potravinami z rôznych krajín. To z nich robí tak nezvyčajné pre turistov. Tradičné turecké raňajky zahŕňajú syry, zeleninu, med, simit a poacha, šaláty, hroznové listy s ryžou a iné jedlá.

Klasická jedla tureckej kuchyne - chorba a analóg ruskej okroshka - jajik s nakladaným mliekom a uhorkami.

Kebab - jedlo, ktoré by ste mali určite vyskúšať pre turistov, aby ste pochopili, ako sa toto jedlo skutočne má variť. Okrem toho si objednajte turecké plov, jedlo porovnateľné s zemiakmi v ruskej kuchyni. Turecký pilaf je varený s tropickým ovocím, orechmi a sušeným ovocím.

Turecko je známe svojimi sladkosťami - sorbetom s ovocnými džúsmi, orechy, baklavou, pismani, tureckou radosťou a ďalšími.

Koľko vezmite do Turecka

Hlavnými výdavkami v Turecku sú suveníry, reštaurácie a výlety. Ak máte vo vrecku 30-50 dolárov, môžete sa cítiť pohodlne v obchode so suvenírmi. Cena za večeru pre dvoch v reštaurácii bude stáť 20-50 USD. Okrem toho sú k dispozícii lacné kaviarne všade, kde môžete jesť 10-15 dolárov. Mnohé výlety sú už zahrnuté v cene, ale ak chcete navštíviť niektoré z atrakcií na vlastnú päsť, budete musieť zaplatiť 20-150 libier na jednu návštevu.

Turecko je výhodnou voľbou pre dovolenku s priateľmi, rodinou a deťmi. Pohostinní Turci robia všetko preto, aby sa turisti cítili dobre a prišli do tejto krajiny po celú dobu.

Loading...