Články

Elegantné obrysy kovaných balkónov

Pri zdobení interiéru v súkromnom dome alebo apartmáne by ste nemali zabudnúť na fasádu. "Tvár" každého domu by mal byť atraktívny a hodný. Dôležitou úlohou v tejto otázke je usporiadanie balkóna. Môžete ísť jednoduchšie a otočte balkón do malej lodžie, zasklením malý priestor. Ale najkreatívnejší a najkvalitnejší balkón možno vyzdobiť pomocou originálnych kovaných prvkov.

Moderné zábradlie z tepaného železa na balkóne

Po niekoľko storočí umelecké kovanie radšej používa na dekoráciu balkónov. Široká škála materiálov, farieb, vzorov umožňuje vytvoriť jedinečné majstrovské diela, ktoré dokážu vyzdobiť akúkoľvek fasádu.

Medzi najobľúbenejšie výrobky na dizajn balkóna možno identifikovať vinylové alebo kovové obklady, stenové obklady, plastové panely. Výhody tohto druhu oplotenia:
1. Zvýšené pevnostné vlastnosti. V procese kompetentnej prevádzky sa prakticky nemení vzhľad štruktúr. Hotové výrobky sa musia pravidelne maľovať.
2. Odolnosť voči poveternostným podmienkam a zvýšenej vlhkosti. Ploty sú pokryté špeciálnymi látkami a antikoróznymi látkami.
3. Výhradné návrhy. Moderné vlastnosti kovania umožňujú vyrábať rôzne zábradlia. Návrhy sa líšia vzormi, vzormi, tvarmi, úpravami.

Štýlové, moderné zábradlia môžu vždy dať fasáde dobre upravený, slušný vzhľad. Ak je to potrebné, môžete použiť ďalšie prvky výzdoby - omietky, kvetináče s kvetmi, elegantné kusy nábytku.

Populárna Accent - Kované francúzske balkóny

Hlavným rozdielom medzi falošnými balkónmi je malá plocha alebo jej absencia. V tomto prípade sú ploty namontované zvonku - priamo pred dverami v otvore. Najvhodnejšie francúzske balkóny vyzerajú s panoramatickými oknami.

V najrôznejších budovách je možné použiť takéto konštrukcie. Budú vhodné pre vidiecke domy a chaty, súkromné ​​budovy a moderné výškové budovy. Ideálne - kované francúzske balkóny na budovách z kameňa alebo tehál. Z praktického hľadiska prvky nemôžu vykonávať žiadne funkcie, preto sú vhodné iba na dekoráciu. Populárne druhy sú:
• Zvýšené balkóny bez previsu. Konštrukcie sú usporiadané rovnobežne so stenou bez opustenia budovy. Balkon je plochý.
• Návrhy s lištou. Táto kategória balkónov má úzke lišty. Skladujte domáce zariadenie alebo zariaďte kvetinovú záhradu tu nebude fungovať. Ale bude celkom možné vydať sa na balkón.
• Glazované vyvýšené balkóny. Tieto francúzske balkóny sú zatvorené. Najčastejšie sa tieto možnosti používajú v moderných a high-tech štýloch. Zasklenie môže byť plné alebo čiastočné.

Dôležitou požiadavkou na inštaláciu francúzskych balkónov je dodržiavanie bezpečnostných parametrov, pokiaľ ide o majiteľov domov i okoloidúcich. Výška plôch bude závisieť od typu konštrukcie a jej architektonických vlastností. Pri stavebnej výške až 30 metrov sa vytvorí dekoračný prvok. Ak má budova výšku viac ako 30 metrov, kovaná konštrukcia je 1, 1 m alebo 1, 2 m. Ak sú deti v dome alebo v byte, zábradlie môže byť ešte vyššie.

Nadstavby musia byť striktne zvislé a medzi nimi musia byť vzdialené 12 cm. Je potrebné, aby zábradlie vydržali zaťaženie špecifikované v normách. Pri navrhovaní konštrukcií nie je nutné naplánovať ostré prvky a detaily pozdĺž horného obvodu mriežok.

Prestížne kované mriežky na balkóne

Moderné balkóny z tepaného železa sa líšia v type kovania. V závislosti od použitej metódy sú hotové výrobky určené špecifickými parametrami pevnosti, odolnosti voči opotrebeniu, estetiky. Pomocou horúceho kovania je možné vyrábať kvalitné originálne návrhy. Materiál je trvanlivý, nekoroduje.

Chladná metóda zahŕňa použitie špeciálneho zariadenia. Takže nevyhnutné časti nie sú príliš drahé na to, aby sa mohli vyrábať ako vo finančnom, tak aj v čase. Pomocou tejto metódy sa majstri zapájajú do výroby jednotlivých komponentov a potom reprodukujú celú štruktúru. Hlavné etapy práce v procese fitingu za studena:
- sa pripravujú náčrtky;
- vypočítané materiály;
- vytvorené polotovary;
- časti sú vyrazené;
- oplotenie je namontované.

Balustre špeciálne navrhnuté pre kované balkóny budú vyzerať originálne. Vyrobené vo forme kvetinových stojanov, môžu tieto prvky robiť akékoľvek fasády farebné a jasné. Najčastejšie vzory vytvorené konkrétnym majstrom už nemôžu byť reprodukované. Preto bude výzdoba súkromného domu alebo chaty vždy jedinečná.

Originálny dizajn: balkóny z opláštenia

Pred priamou výrobou plôch na balkón je vytvorený návrhový náčrt. Vzhľadom k tomu, že prvok bude vykonávať nielen dekoratívne, ale aj ochranné funkcie, zábradlie musí byť čo najstabilnejšie.

Tvar balkóna môže určiť výber formy pre plot. Rails zostáva najobľúbenejšie v posledných rokoch:
• Polkruhový. Striktná, diskrétna fasáda sa dá úspešne meniť pomocou takého prvku na balkóne.
• Roh. Zábradlia obklopujú balkóny vedľa rôznych rohov na fasáde budov. Tieto možnosti vyzerajú elegantne a nenápadne.
• Priamo. Používa sa v klasických štýloch. V budovách so stĺpmi sú takmer nenahraditeľné.
• Zakrivené. Používa sa na budovy s originálnymi neobvyklými architektonickými formami.

Môžete zdobiť balkóny s oplotenými plotami v rôznych štylistických variáciách. Najpopulárnejšie sú klasické, renesančné, moderné, barokové, byzantské a gotické štýly.