Články

Mužská pedikúra: technika krok za krokom

Pred niekoľkými rokmi boli názory mužov na manikúru a pedikúru ostro negatívne. Mnohí považovali tieto postupy za výlučne ženské. Ale v poslednej dobe sa situácia začala drasticky meniť a mužská pedikúra prestala byť exotická.

Moderná mužská pedikúra je takmer rovnaká ako samica. Pre pána, rozdiel spočíva len v väčšej veľkosti nohy a hustejšej kože u mužov.

Mužská pedikúra sa vykonáva zriedkavo v jasných farbách. Najčastejšie muži uprednostňujú bezfarebné, matné laky, ochranný povlak. Odborníci poznamenávajú, že muži sú nad prahovou citlivosťou, takže postup robia oveľa rýchlejšie a ľahšie.

Prečo muži robia pedikúru

Dobre upravené nechty boli vždy považované za znak ľudského zdravia. Pre mnohých je slovo pedikúra spojená s farbením nechtov a dáva im určitý tvar. Mužská pedikúra je celá škála aktivít na dosiahnutie čistého typu nechtov.

Mužská pedikúra je tiež považovaná za účinnú profylaxiu proti hubovým infekciám. Kozmetika používaná v procedúre má dezinfekčné vlastnosti.

Muži potrebujú pedikúru ešte viac ako ženy. Často nevenujú náležitú pozornosť zdraviu končatín, čo vedie k tvorbe natograpov, mozgov, hornej kože, nahromadených nechtov a ďalších problémov na koži. Pedikúra účinne bojuje s týmito problémami a má komplexný liečebný účinok na pokožku a nechty.

Druhy mužskej pedikúry

Existujú 4 typy mužskej pedikúry:

  • Tradičné - je vykonávané pomocou zvlhčovačov a manikúrnych nástrojov - nožnice, pilníky na nechty, pinzety. Používa sa častejšie a trvá minimálne.
  • Hardvér - taká pedikúra bez špeciálnej sady nebude fungovať. Budete musieť buď kúpiť potrebné nástroje alebo vyhľadať služby pedikúru majstra. Postup je vhodný pre majiteľov hrubej hustej kože, ktorá je ťažko zvládnuteľná klasickým spôsobom. Metóda, hoci je účinná, je menej príjemná.

  • SPA-pedikúra je postup, ktorý spôsobuje veľa príjemných pocitov, ktoré pomáhajú uvoľňovať napäté a unavené nohy a zvlhčovať ich komplexnými vitamínmi.

Kúpeľná pedikúra zahŕňa niekoľko fáz: zapaľovanie nohy v hydromasáži, aplikácia hojenia a olupovanie, masáž a hydratácia krémami. Muži sa odporúčajú postupovať 1 krát za 2 mesiace.

  • Expresná pedikúra - používa sa, keď potrebujete rýchlo priviesť nohy do poriadku. Aby sa dosiahol rýchly účinok, v tomto prípade sa používajú špeciálne prostriedky, ktoré v krátkom čase bezčasne odstránia kožné defekty.
  • Lekárska pedikúra - odporúča sa pre ľudí trpiacich cukrovkou a inými chronickými ochoreniami. To je najbezpečnejší spôsob, ako sa starať o nohy. Po ukončení procedúry dostanete nielen estetický efekt, ale aj komplexnú liečbu kože nôh.

Lekárska pedikúra dokonale zvládne také problémy s kožou, ako sú mozoly, praskliny, kukurica, plesňové infekcie, suchá koža. Veľkou výhodou tejto metódy je použitie dezinfekčných prostriedkov namiesto vody.

Mužská pedikúra: podrobné pokyny na implementáciu

Muži sú docela praktickí, pretože sa snažia pedikúru vykonávať čo najrýchlejšie, lepšie v kombinácii s návštevou kúpeľa alebo kúpeľom. Tento postup však netoleruje spěch, čo môže viesť k nepríjemným následkom na pokožku.

Pre mužskú pedikúru potrebujete rovnaký súbor nástrojov ako pre ženu.

Varovanie! Všetky nástroje musia byť dezinfikované pred a počas postupu. Na tento účel použite lieky Sterillium, Kutasept.

Fáza 1. Zvlhčenie pokožky

Tento krok je prítomný vo všetkých typoch mužskej pedikúry, pretože sa veľmi neodporúča začať pracovať s pílou alebo pemza na suchú pokožku. Strávte 10-15 minút na vani s teplou vodou s prídavkom esenciálnych olejov, neviete problémy s prasklinami a rezmi.

Často muži začnú vykonávať pedikúru ihneď po ošetrení vodou. Táto metóda je tiež použiteľná, ale musíte sa uistiť, že pokožka nie je presýtená vodou. Ak sú vaše nohy príliš v pare, počkajte 5-10 minút pred tým, než začnete liečbu pokožky.

Stupeň 2. Odstránenie keratinizovanej kože

Použiť pilník na nechty alebo pemza by mala byť kombinovaná s zvlhčovačmi. To uľahčí oddelenie zrohovatej kože, zbaviť sa veľkých trhlín a kukurice.

V salónnych podmienkach sa v tomto štádiu aplikuje parafínová terapia, ktorá má ďalší terapeutický účinok na pokožku chodidiel.

Ak si zvolíte hardvérovú pedikúru, potom musíte v tomto kroku vykonať brúsenie kože. Pomocou trysiek rôznych tvarov a veľkostí ošetrujte všetky oblasti chodidiel, dávajte pozor na ťažko dostupné miesta medzi prstami. Potom naneste na pokožku dezinfekčný remiver.

Stupeň 3. Výživa a dezinfekcia

Po pomerne agresívnom vplyve na pokožku a odstránení hornej vrstvy pokožky potrebujú nohy výživu ako nikdy predtým.

V závislosti od typu pedikúry aplikovanej na pokožku:

  • s tradičným - akýmkoľvek výživným mastným krémom na nohy
  • s kúpeľnou pedikúrou - čistiacou kefou (fyziologický roztok, cukor, sóda, bylinka) a vyživujúca krém
  • s hardvérovým - antifungálnym, výživným a hojivým krémom

Ponožky pre mužskú pedikúru

Ak chcete mať krásne upravené nohy, ale nechcete ísť do salónu, použite najnovšie úspechy japonského kozmetického priemyslu - ponožky na pedikúru. Je ľahké ich používať, ale účinok je stále o niečo horší ako procedúra salónu.

Pre lepšiu expozíciu nakupujte kvalitné ponožky od osvedčených výrobcov. Musíte ich nosiť 1-2 hodiny denne. Nie je potrebné vykonávať hydratačné kúpele alebo používať špeciálne výrobky. Po nosení ponožiek musíte umyť nohy teplou vodou. Počas 1 týždňa sa keratínové oblasti kože oddelia.

Varovanie! Nemôžete odlúčiť samostatnú kožu samotnú. Môže to spôsobiť zranenie. Počkajte na úplné odmietnutie kože a umyte ju vodou.

Stupeň 4. Spracovanie nechtov

Pri tomto kroku sa venuje celá pozornosť tvaru nechtov. Odstráňte nadmernú dĺžku nožnicami alebo pinzetami. V prípade použitia neupravenej pedikúry nechajte nechty. Zakryte nechty lekárskym lakom, ktorý ich chráni pred plesňovými infekciami a mikrotrhmi.

V mužskej pedikúre je veľmi dôležitá pravidelnosť postupu. Urobte to pravidlo, aby ste si päť hodín týždenne starali o nohy a neustále vás potešili s dobre upraveným pohľadom.

Loading...