Články

Kreatívny prístup k dizajnu interiéru: maľovanie na stene

Jedinečné dizajnérske projekty vám umožňujú dôverne kombinovať najnovšie technológie a talenty moderných majstrov. Tapetovanie, drevené a plastové panely, dlaždice a omietky - akékoľvek spôsoby, ako skončiť pred pôvodným a exkluzívnym nátery.

Farebný dizajn - maľovanie stien v škôlke

Najobľúbenejším miestom pre dekoráciu steny je detská izba, v ktorej chcete úplne urobiť všetko svetlé, farebné a pohodlné. Dieťa by malo byť pohodlné a pokojné vo svojom vlastnom svete, ktorý bol pre neho vytvorený. Pre najmenších členov rodiny môžete využiť obrazy rozprávkových a animovaných postáv, deti predškolského a školského veku budú potešené novými vedomosťami, ktoré im boli predložené v podobe hry.

Výber tém by mal byť založený na osobných preferenciách dieťaťa, jeho záujmoch a záľubách. Zvlášť populárne sú:
• Geometrické tvary. Univerzálna možnosť je klasika žánru - diamanty, ovály, kruhy.
• Pôvodná floristika. Aktuálne kresby kvetov, štylizované stromy, nenápadná krajina.
• Tematické obrázky. Obrázky hračiek, kreslených a rozprávkových postáv, výňatky a parcely práce detských detí.

Farbiace zmesi na aplikáciu obrázkov v detskej izbe by mali byť odolné voči oderu a UV žiareniu. Je dôležité, aby kompozícia nebola toxická a odlišná dôvera v životnom prostredí. Odtiene môžu byť veľmi rôznorodé v závislosti od celkového štýlu miestnosti, stupňa osvetlenia, veľkosti miestnosti.

Moderné umenie nástenné maľby v byte

Široká škála štylistických smerov umožňuje zaviesť tento originálny spôsob dokončovania do interiérového dizajnu. Maľovanie stien, môžete dosiahnuť rôzne účinky. Najnovšie techniky, nástroje a materiály vám umožnia vytvoriť unikátne umelecké diela, ktoré dokážu premeniť každú miestnosť.

Môžete vykonať potrebné manipulácie vlastnými rukami. S využitím služieb profesionálnych majstrov je možné dohodnúť na skicách vopred. V závislosti od formátu, témy, farieb môže závisieť od konkrétnych faktorov:
1. Účel miestnosti. V kuchyni alebo v jedálni budú vhodné fotografie zátišie, pripravené jedlá a nápoje, v spálni by najlepšou možnosťou bola prítomnosť abstrakcie alebo krajiny, výňatky z karikatúr a rozprávok budú vhodné pre detskú izbu.
2. Veľkosť a rozloženie miestnosti. Umiestnenie stien, voľný priestor na nich, počet dverí a okenných otvorov sú dôležité. Oddelená nuansa - úroveň prirodzeného a umelého svetla.
3. Štýlový dizajn interiéru. Klasické, moderné, hi-tech, Provence, baroko - každý štýl by mal zodpovedať špecifickým témam. Môže to byť námorná téma, nezvyčajné kombinácie a krajiny, abstraktné obrazy.
4. Vlastnosti aplikačnej techniky. Použitím enkaustických snímok sa používajú voskové farby. Sgrafito pôvodne vyzerá, kde sú steny najprv zakotvené v čiernom, potom bielom, a potom sú ozdobené na oddelených miestach, aby sa objavil výkres. V technike Alsekko sa zmesi farieb nanášajú na suchú omietku.
5. Individuálne preferencie. Pri výbere tém, farieb a obrázkov by ste mali zvážiť preferencie všetkých členov rodiny alebo konkrétneho vlastníka určenej miestnosti.

Nástenné maľby môžu byť vyrobené v rôznych žánroch, obsahujú iný počet farieb, priťahujú pozornosť a prekvapujú. Často majitelia nehnuteľností radšej používajú tento typ umeleckej maľby ako fresku. Použitím obrazu vo vode rozpustných farieb na mokrej omietke môžete získať skutočné majstrovské dielo s jasnými, bohatými farbami.

Moderné metódy maľovania tiež implikujú originálny prístup a atraktívny vzhľad na výjazde. Môžete používať fluorescenčné alebo akrylové farby, vytvárať obrázky pomocou šablón.

Originálne nástenné maľovanie s vlastnými rukami

Aj s minimálnym umeleckým talentom nič nemôže zabrániť tomu, aby sa človek cítil ako tvorca. Najmä v tých prípadoch, kedy chcete vlastné bývanie vyzdobiť sami, pomocou vašej fantázie.

Autorská technika je veľmi populárna. Jednoduchý na vykonanie a originálny výsledok, technika je založená na použití náterov na báze vody a niekoľkých jednoduchých hubiek. Náčrt sa aplikuje na stenu prilepenú bielej vinylovej tapety pomocou jednoduchej mäkkej ceruzky. Okraj huby nasiaknutej vo vode sa zníži na požadovanú farbu, po ktorej sa farbiaca kompozícia rozloží na určitú oblasť s ľahkými zdvihmi. Často je možné použiť niekoľko rôznych odtieňov na farbu jednej oblasti.

Existujú nevyslovené pravidlá, podľa ktorých sa niektoré témy v určitých priestoroch považujú za neprijateľné. Napríklad v kuchyni je nežiaduce použiť obrazy, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť chuť domácnosti. V spálni, kresby sušených listov, vysušené kvety sú nevhodné. Aj v miestnosti, kde by mal človek odpočívať a pokojne spať, by nemali byť obrazy vodopádov a morských hlbín.

Móda a štýl - šablóny na maľovanie stien

Nie každý má umelecké talenty alebo finančné prostriedky na služby drahých dizajnérov. Použitie šablón sa považuje za ideálnu voľbu pre aplikáciu na stenu konkrétneho obrázka. Pomocou takýchto moderných prvkov môžete získať kresbu akéhokoľvek stupňa zložitosti - od pôvodného ozdobného steny po fotografické obrázky vašich obľúbených idolov.

Šablóny pomôžu vytvoriť exkluzívny interiér, ak použijete obrázky v jednej téme, nielen na stenách, ale aj na nábytku. Po vytvorení náčrtov musíte nakresliť hlavné detaily, po ktorých môžete vytvoriť plnohodnotné diela.

Loading...