Články

TOP 10 hrôzy roku 2017: vzrušenia a adrenalín

Žáner "Horor" alebo "Horor", ako americký štýl nazýva tieto filmy, je určený na vyvolanie vzrušenia v divákovi. Fanúšikovia takýchto pások sú osobitnou kategóriou ľudí, ktorí milujú skôr nepríjemné emócie: strach, neistota, beznádeje. Optimizmus pridáva fakt, že väčšina sprisahania je fiktívna.

"Saw 8"

V jednom z parkov našli muža visiaceho zo stromu. Dá sa predpokladať samovraždu, ale situácia je komplikovaná prítomnosťou zvláštneho zariadenia na hlave zosnulého. Toto vedie pracovníkov k myšlienke, že maniak prezývaný "Saw" je späť od mŕtvych. Ale detektív zodpovedný za tento prípad neverí v posmrtný život a snaží sa zistiť, kto je vinný.

Posledná siedma časť filmového eposu bola pre divákov a kritikov najhoršie v cykle. Preto bola ôsma časť ľahko prekonať predchádzajúcu. Pri sledovaní filmov divák neopúšťa pocit "deja vu". Metódy zastrašovania, ktoré používajú riaditelia, sa vôbec nezmenili. Medzi filmmi franšízy, táto časť nedosahuje titul najlepšieho, ale film dostáva sebavedomé priemerné skóre.


"Dom duchov"

Mladý pár z Ameriky sa rozhodne stráviť dovolenku v Thajsku. Po návšteve pláží a iných známych zábavy sa chalani rozhodnú potiahnuť nervy a preskúmať niekoľko tajomných miest v hlavnom meste exotických krajín. Stúpajú do domu, kde podľa legendy žijú duše mŕtvych. Takýto neúctivý postoj mladých ľudí nepožíval duchov doma a rozhodli sa zdokonaliť cestu vlastnými metódami.

Horor nie je originálny. Všetky hrozné efekty sú postavené výlučne na prekvapivých útokoch thajského zla. Farby situácie len siamská exotická a miestna chuť. Natáčanie thajských šarmov sa uskutočnilo veľmi profesionálne. Áno, a herci sa vo svojich rolách pozerajú dosť ekologicky. Záver kritikov je nasledovný: film nebude na rovnakej úrovni s najlepšími filmami tohto žánru, ale bude celkom hodný pozrieť sa do zbierky fanúšikov tohto žánru.


"Storage"

Dve sestry a ich spolupáchatelia sa ponáhľajú do brehu a začnú otvárať trezor. Odhaľuje oveľa menšie množstvo, než plánovali lupiči. Jeden zo zamestnancov, ktorí boli zadržaní ako rukojemníci, hovorí, že v suteréne je ďalšie úložisko s omnoho väčším množstvom. Keď spolupáchatelia preniknú do druhej klenby, objavia sa tu niečo strašné okrem peňazí.

Autori sa pokúsili kombinovať v jednom filme úplne dva žánre. Thriller a hrôza by mohli dokonale existovať, ak sa navzájom neprekážajú. Príbehové pohyby do situácií zahŕňajúcich políciu a samotnú lúpež, odvrátiť od hrůzy a uvoľniť napätie v hledišti. Môžeme povedať, že každý z žánrov plní svoju úlohu len na polovicu, a preto si obraz zaslúžil iba polovicu vysokého skóre.

"Texas Saw Massacre: Kožná tvár"

V jednej z nápravnových škôl pre mladistvých delikventov prichádza nová sestra. Snaží sa rozvíjať násilné aktivity, ale nemá čas, pretože štyria zločinci uniknú zo vzdelávacieho zariadenia. Oni berú dievča ako rukojemníkov a vezmú si s nimi. V šľapajach je vyslaný šerif, ktorý má svoje vlastné skóre s utečencami: matka jedného z nich bola slávnym psychickým šialeným. Zničila dcéru šerifa pred mnohými rokmi.

Filmový cyklus Texas Slaughter sa líši od ostatných v tom, že všetky filmy v ňom sú odlišné, nie sú navzájom príbuzné. Obraz je charakterizovaný krvilosťou - mentálne nevyvážené hrdinovia nechávajú za sebou mnoho mŕtvol náhodných ľudí. Fanúšikovia tohto hororového filmu nezklamú - bude to desivé a originálne.

"To"

Chlapec Bill ťažko prechádza stratou svojho mladšieho brata. Mesto, v ktorom žije Billova rodina, je už zvyknuté na nezvestné deti. Ale teenager sa nechce vzdať. Spolu so skupinou priateľov chce nájsť brata a za to sa dostane do kanalizácie. Tam je pre deti jasné, že celá vec je mystické stvorenie, ktoré premení najťažšie ľudské nočné mory do reality. Tento film možno správne nazvať novou "nočnou morou na ulici Elm". Horor sa naraz stal strašidelným a fascinujúcim.


"Quest"

Štyria priatelia, milovníci pátrania, sa rozhodnú navštíviť takzvanú únikovú miestnosť. V procese nájdenia kľúča na opustenie, jeden z chlapcov nájde rakvu skrytú na hornom poli. Otvárajúc ho, chlapci uvoľnili neznáme zlo. Následne nájdenie cesty von z miestnosti sa stáva životne dôležitou potrebou pre všetkých účastníkov hľadania.

Tento film debutoval ako režisér Peter Dukes. Skit Ulrich od roku 1996 nezohral v hrůze a tento návrat bol pomerne úspešný. Film v štýle tohto žánru odolá intrike. Divák dostane očakávané emócie a bude fascinovaný sledovaním sprisahania.

"Prichádza v noci"

V Amerike rana vyráža, čo za pár dní zabili tisíce ľudí. Pozostalí sú v strachu. Pavol a jeho rodina žijú v dome v lese. Vytvoril všetky podmienky pre relatívne bezpečný život. Keď ho ďalšia rodina požiada vo svojom dome, dlho pochybuje, ale súhlasí. Nová štvrť posilňuje paranoiu hrdinov, ktorá má niekoľko strašných následkov.

Film je naplnený atmosférou strachu - ľudia v dome sa obávajú navzájom, čo sa prenáša do hlediště. Keď sledujete divákov, rýchlo zapnite hru a obetujte paranoiu hrdinov. S relatívne nízkymi nákladmi sa režisér podaril vytvoriť vynikajúcu atmosféru hrôzy, v ktorej nie je menej strašné žiť v priebehu dňa ako v noci.

"V hĺbke: Kronika prežitia"

Príbeh filmu hovorí o tom, ako tri mladí ľudia, ktorí hľadajú zaujímavé video, nakrúcajú jachtu a idú do klietky vo vode. To všetko bolo urobené, aby sa zachytil vzrušujúci film v nebezpečných podmienkach. Po natáčaní sa mladí ľudia pobavia na jachte, ale obrovská vlna, ktorá preletelá, premení plavidlo a postavy sa nachádzajú vo vode. Otrasený návštevou nezvaných hostí, žralok má za cieľ zabiť dobrodruhov.

Po sledovaní filmu sa môže zdať, že hlavnou úlohou producentov je obťažovať divákov. Všetko je tu zúrivo: od úzkoprsých hlavných postáv po nezmyselný obraz. Väčšina sledovania musí byť ťažké pochopiť, čo sa deje na obrazovke. Niekde uprostred filmu divák už neopúšťa túžbu vidieť trio hlúpych, sebavedomých Američanov, ktoré pohltia krvilačné monštrum.

"Prokletí Annabelle, narodenia zla"

Dievčenský útulok bol uzavretý a sestra Charlotta musí prijať ponuku od staršieho páru, aby umiestnila siroty do svojho priestranného domu. Nepokojné deti nie sú ochotné počúvať zákazy a jedna z dievčat vstúpi do miestnosti, ktorá je zatvorená pre hostí domu. Tam nájde tajomnú bábiku, po ktorej sa začnú objavovať hrozné nevysvetliteľné veci.

Film sa objavil na vlne dobrej pokladnice prvej časti. Napriek nespokojnosti kritiky autori odstránili druhú časť. Príbeh je plný nelogických, ale ako príťažlivosť je celkom vhodná, niektoré scény sú fascinujúce.

"The Amityville Horror: Prebudenie"

Žena s tromi deťmi, z ktorých jeden je zdravotne postihnutý, postele, sa presťahuje do nového domova. Spolužiaci z jednej z dcér hrdinky jej hovoria o strašných udalostiach, ku ktorým došlo pred mnohými rokmi v ich novom domove. Chlapec, ktorý tu raz žil z neznámych dôvodov, zastrelil svoju celú rodinu. Čoskoro noví obyvatelia domu boli schopní cítiť, že niečo nie je v poriadku.

Film je pre diváka prezentovaný súborom žánrových pečiatok. Niekto povie, že to bolo dobre zastrelené, ale predvídateľnosť sprisahania je súčasťou hodnotenia z filmu. Film sa stal súčasťou seriálu "Amityville Horror", ktorý sa skladal z 11 filmov. Medzi nimi je ťažké rozlíšiť 1-2 hodné. Tu je najnovší horor pridaný do zoznamu priemerných filmov, ktoré pravidelne robia tí, ktorí sa zrejme obávajú straty svojich profesionálnych zručností.

Loading...