Články

Malebné Grécko a jeho jedinečné atrakcie

Príťažlivosť Grécka nie je len na bielych plážach a teplom mori. Tu je obrovský počet starobylých pamiatok architektúry a prírody. Jedna dovolenka nestačí na zobrazenie všetkých pamiatok tejto jedinečnej krajiny. Preto vo všeobecnosti odporúčame zoznámiť sa s najobľúbenejšími miestami a vybrať tie, ktoré je potrebné najprv navštíviť.

Pamiatky Grécka na fotografiách a popisoch

Mnohí turisti majú tendenciu navštíviť Atény. To nie je prekvapujúce. Mnoho architektonických pamiatok významných pre kultúru krajiny sa nachádza tu. Hlavným miestom mesta bolo a zostáva Akropola. Z gréčtiny sa názov prekladá ako "horné mesto". Štruktúra je spevnená pevnosť, ktorá v dávnych dobách bola prístreškom obyvateľov nepriateľov v prípade vojny. Teraz v Akropole sú chrám Atén a Niki, tiež Erechtion a početné sochárske súbory. To všetko je možné vidieť na jednom mieste, takže sem sa tu tiahnu turistov z celého sveta.

Vek týchto štruktúr má viac ako 2500 rokov. Tam bude veľa chôdze, takže na turné sa odporúča vybrať si pohodlnú obuv a pohodlné oblečenie. Medzi modernými budovami v akropole je múzeum, ktoré ukladá detaily architektonických prvkov, ozdôb, basreliéfov a hraníc. Niektoré z týchto archeologických nálezov sú vystavené v Britskom múzeu.

Národné archeologické múzeum v Aténach ponúka zbierku jedinečných umeleckých diel. Rozsiahla expozícia zahŕňa sochu Zeus, 2 metre vysoká v bronzovej; socha mladého muža objavená v keramike keramiky; hlava bohyne zdravia Hygiea; zlatú masku Agamemnonu a iné predmety kultúrnej hodnoty.

Ďalšou architektonickou pamiatkou starovekého Grécka bol chrám olympionika Zeus. Nachádza sa v centre Atén. Jeho výstavba bola dokončená v roku 456 pred naším letopočtom. Tento chrám bol dlho najväčší a pre jeho vytvorenie používal mramor z hory Pantelus. V blízkosti akropole sú ďalšie obľúbené atrakcie. Môžete sa k nim dostať pešo.

Ostrovy Grécka a ich atrakcií

Viaceré turistické chodníky v Grécku vedú na ostrovy. Nachádzajú sa v troch moriach a obklopujú polostrov, chránia ho pred inváziami nepriateľských jednotiek. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na väčšinu ostrovov, je spojovacie lety. Môžete to urobiť z letísk Soloniki alebo Atény.

Kréta

Samotné grécke ostrovy môžu byť považované za pamiatky z dôvodu ich pravosti. V Egejskom mori je najväčším ostrovom Kréta. Poloha ostrova vám umožní navštíviť sopečný ostrov Santorini a obdivovať výhľad na Grécko. Najjednoduchší spôsob cestovania po ostrove je pravidelné autobusy.

Oceniť starobylú krásu je ísť do záhadne zahaleného paláca Knossos. To je všetko, čo zostáva z veľkej minoanskej civilizácie. Dokonca hlbšie do histórie regiónu sa môžete ponoriť do Heraklionu v malebnom archeologickom múzeu. Navštívte Rethymno potrebujú predstavenie obrovskej a trvácnej obrannej pevnosti. Odtiaľ môžete vidieť nádherný výhľad na mesto a pobrežie.

Pozornosť si zaslúži horský kláštor Arcadia. Oprávnene nesie titul najkrajšieho miesta na ostrove. Steny kláštora boli postavené v 5. storočí a zachovávajú tajomnú atmosféru pokojného a zvonivého ticha.

Okrem architektonických pamiatok na Kréte je prírodná scenéria tiež príjemná pre oči. Veľkolepé pláže predstavia spojenie troch morí a všetkých odtieňov modrej vo vode. Pláž Elafonisi prekvapí turistov s ružovým pieskom. Malebná krajina sa otvára pri jazere Kournas a na osemnásť kilometrovej rokline Samárie.

Ostrov Santorini

Akonáhle bol tento ostrov aktívnou sopkou. Bola to jeho smrteľná erupcia, ktorá zničila civilizáciu na blízkych ostrých, rovnako ako zdroj ohnivých láv. V priebehu času sa na okraji zomrelého obra objavili snežné biele mestá. Odporúča sa navštíviť hlavné mesto Fira, ako aj susedné mesto Imerovigli. Na pláži Kamari a Perissa môžete vidieť ohromujúci čierny piesok ako pripomienku kedysi aktívnej sopky. Pláž Akrotiri je pokrytá červeným pieskom a Aspiri je biely.

Pokračujúc do úst, môžete nájsť dôkaz, že sopka raz k životu - niekoľko horúcich prameňov. Idú priamo do mora a farbia vodu červenú. V meste Ea môžete ukončiť tento úžasný deň dobrodružstva tým, že stretnete západ slnka na pozorovacej palube.

Rhodes

Hlavným lákadlom ostrova zostáva jeho hlavné mesto. Silná pevnosť pevnosti si zachovala orientálnu atmosféru vo vnútri mesta. Iba niekoľko kresťanských kostolov a malebný Palác veľkých majstrov vyniká jasne. Port Mandraki vyzerá farebne. Tu je jedno zo siedmich divov sveta - Kolosu z Rodosu. Na ostrove sa nachádza menej vzdialené malebné mesto Lindos, radikálne odlišné vo svojom štýle. Je plne navrhnutý v gréckom štýle. Tu môžete chodiť po úhľadných uličkách a dostať sa na vrchol kopca, kde sa nachádza starodávna akropola a rytiersky hrad.

Stojí za to vidieť aj zrúcaniny starých chrámov, ktoré sa nachádzajú na kopci Filerimos, kláštora svätej Matky Božie. Pies tam žijú. V meste Profitis Ilias môžete navštíviť chatu Mussolini. Údolie motýľov nenechá nikoho ľahostajným. Tu sa medzi vodopádmi striedajú stovky jemných tvorov rôznych odtieňov.

Ostrov Kos

Tento ostrov je v Grécku jedným z najmenších. Napriek tomu je tu niečo vidieť. Staroveké zrúcaniny starovekej Agory priťahujú turistov z celého sveta. Môžete podrobne študovať rímsku vilu, pevnosť rytierov Ioanitov, mestá mešity, zrúcaninu Asklepion - najstaršiu nemocnicu na svete.

Zakynthos

Pre turistov bolo najatraktívnejšie a najzaujímavejšie miesto v meste prístav Navajo. Tu priamo na pláži je loď v núdzi. Modré jaskyne si zaslúžia pozornosť hostí ostrova pre svoju malebnú prírodu. Turisti by mali navštíviť miestnu zoologickú záhradu a ponoriť sa do hlbín mora, aby sa zoznámili s morskými korytnačkami. Kultúrny a duchovný hlad môže byť spokojný s preskúmaním kláštorov Anafonitria a Agios Georgios.

Kefalonia

Tento ostrov možno považovať za najvýraznejší medzi gréckymi miestami. Všetko tu je skutočné, ešte nie je prispôsobené potrebám cestovného ruchu. V tom leží vrchol tohto rohu. Hlavné atrakcie sa nachádzajú priamo uprostred ostrova. Jednou z nich je malebná jaskyňa Drogarati s obrovskou halou a stovkami krápníkov v klenbách. Druhou hlavnou atrakciou je podzemné jazero Melissani. Bolo zistené, že sa strop jaskyne zrútil. Tretím miestom turistickej pozornosti bola biela pláž Myrtos. Navyše, hostia ostrova majú viac než len oko: zdvíhanie ciest pozdĺž stien smrekového lesa, očarujúce malé mestá a dediny.

V Grécku je stále veľa úžasných miest a objektov, ktoré si zaslúžia pozornosť. Každý z objektov je jedinečný. Každý deň strávený v tejto čarovnej krajine prinesie nové poznatky a emócie. Turisti prichádzajú do Grécka už celé roky a zakaždým, keď nájdu stále viac vzrušujúcich nových miest.

Loading...