Články

Prečo sú vlasy šedivé a ako sa vysporiadať so skorými sivými vlasmi?

Účes sa stáva veľmi dôležitou súčasťou obrazu žien a mnohých mužov. Krásne, dobre upravené a zdravé vlasy sú kľúčom k skvelému vzhľadu. Farba vlasov zohráva dôležitú úlohu. Existuje množstvo typov farieb, ktoré každému poskytujú jedinečnú a zvýraznenú podobu.

Bohužiaľ, skoré sivé vlasy môžu pokaziť kedysi krásne vlasy. Strata vlasov je v starobe príliš nepríjemná, ale tento proces je pre mladých dvakrát nepríjemný. Ak chcete bojovať s týmto účinkom, musíte vedieť o príčinách šednutia a potom konať. Môžete požiadať o radu od trichlóga alebo doplniť pokladnicu vašich vedomostí pomocou špeciálnej lekárskej literatúry.

Nedostatok melanínu

Hlavnou príčinou šednutia je nedostatok melanínu. To samozrejme nastane v procese starnutia. U mužov sa v priemere objavujú prvé známky v 35-40 rokoch, u žien vo veku 40-45 rokov.

Počiatočné množstvo melanínu v tele bude závisieť od farby vlasov. Čím viac táto látka - tmavšie vlasy. Samozrejme, blond a blond melanín je oveľa menej ako horúce horiace brunety.

Na základe laboratórnych štúdií sa dospelo k záveru: s vekom sa produkcia špeciálneho enzýmu, katalázy, znižuje v tele. Je určený predovšetkým na zabránenie deštrukcii melanínu peroxidom vodíka. Preto sa v priebehu rokov viac a viac peroxid akumuluje v tele, ktorý metodicky ničí melanín. Výsledkom je strata pigmentu. Vlasy sa stávajú priehľadnými, čo vyzerá ako škaredá šedá farba niekedy so žltkastým odtieňom.

Nedostatok vitamínov

Nedostatok vitamínu je škodlivý pre všetky systémy tela. Často sa to prejavuje zvonka na koži, nechty a vlasy. Ak dôjde k skorému šediveniu a poškodeniu štruktúry vlasov, potom bol možný dôvod nedostatok vitamínov A, B, C, ako aj železo, zinok a vápnik. Ich zásoby by sa mali doplniť interne aj externe.

Ochorenie štítnej žľazy

Jód je aktívne zapojený do metabolických procesov organizmu. Hlavnou záťažou v tejto oblasti je štítna žľaza. Ak je táto časť tela nezdravá, metabolické procesy spomaľujú, čo okamžite ovplyvňuje vzhľad a stav vlasov.

stres

Stres sa už stal trvalou podmienkou pre obyvateľov mesta. Príliš veľa faktorov to vyvoláva. Práca a jej deriváty sa stávajú najčastejším zdrojom stresu:

  • náročné úlohy;
  • nedostatok pokoja;
  • zvýšená zodpovednosť;
  • strach zo straty pozície;
  • nedostatok svetla a otvoreného vzduchu pri práci v interiéri;
  • konflikty;
  • neistota o budúcnosti a nestabilita.

To všetko vyvoláva rovnaký stres, zhoršenie nálady a zdravia, nervozita.

Nesprávna výživa a škodlivé látky

Zneužívanie škodlivých výrobkov, tabaku a alkoholu - silný faktor pri ničení živín v tele. Nedostatok zdravých potravín, zelených plodov, ovocia a zeleniny, ako aj dobré bielkoviny majú deštruktívny účinok a vyvolávajú skoré starnutie akéhokoľvek, dokonca aj najsilnejšieho organizmu. Výsledkom je predčasné riedenie a šedivenie vlasov.

genetika

Často sa môžete stretnúť s mladou a zdanlivo zdravou osobou so šedou hlavou. Toto nie je patológia, ale variantná norma. Iste, medzi najbližšími príbuznými takéhoto človeka je niekto, kto sa taktiež stal šedým oveľa skôr. Zodpovedá za túto genetiku len.

Ako zaobchádzať so šedými vlasmi: prevencia a liečba

Ak sa vlasy zmenili na sivú kvôli genetickému faktoru, môžete sa s ňou zaoberať len kozmeticky, to znamená, že pravidelne maľuje na šedom. Ak je genetika vymazaná, je potrebné určiť skutočnú príčinu.

Zabránenie šedivosti je jednoduché. Je dôležité mať na správnej úrovni všetky potrebné mikroživiny. Na to sa odporúča častejšie jesť citrusové plody, morské plody, morské ryby, zeleninu, rastlinné a živočíšne bielkoviny a potraviny s vysokým obsahom železa.

Môžete tiež použiť tradičné metódy. Napríklad, umývanie vlasov a opláchnutie odvarom lopúcha, mušlí a listov orechov, žihľavy a iných bylín je užitočné. Najčastejšie ľudové lieky sú prirodzené. Aj keď účinnosť týchto metód nie je vyslovená, potom určite nebudú poškodzovať. Napríklad sa predpokladá, že časté používanie zelených fazúľ bojuje sivými vlasmi. Okrem toho obsahuje veľa rastlinných bielkovín a vlákniny, ktoré budú prospešné pre iné orgány. Fazuľa obsahuje kobalt, ktorý by mal prispieť k tmavosti vlasov.

Medzi spôsoby "národného" zoznamu stravy založenej na banánoch, avokádoch, orechoch, kozieho mlieka, tekvicových semenách, jablkách, pečeni a petržlenu.

Maskovanie sivých vlasov ľudovými metódami využíva aj prírodné produkty. Najefektívnejšie farby rozpoznali basmu a hennu. Ak pridáte kávu do henny, rozpustenú vo vriacej vode, môžete zvýrazniť tieň. Zriedená henna môže byť tiež odvar z harmančeka. Naopak, výsledný odtieň bude trochu odľahčený. Silný čaj je tiež farbenie vlasov, ale nepočítajte sa s jasnou a trvalou farbou.

Zaujímavá farba dodáva vlasom odvar z ostružiny. Bude červeno-hnedá. Ak trváte na alkohole s orechovým alkoholom, môžete dosiahnuť gaštanový odtieň. Navyše, niektorý z týchto sfarbujúcich vývarov poskytne vlasy lesk a hedvábnosť.

Ako sa skrývať od okolitých sivých vlasov s priemyselnými nástrojmi

Bohužiaľ, najčastejšie sa nemôžete zbaviť už jasne viditeľných sivých vlasov. Musí to byť skryté. Na regáloch je nespočetné množstvo farieb a odtieňov. Je dôležité vybrať správnu spoločnosť, formu finančných prostriedkov a farbu.

V priebehu jedného mesiaca budú korene vlasov rásť približne o 10 mm, čo znamená, že každé 3-4 týždne potrebujete obnoviť farbenie. Pri vlasoch s malým množstvom sivých vlasov stačí použiť odtieňový balzam z prirodzenej farby. V dôsledku tohto postupu vlasy získajú lesk a šedé pramene sa stanú podobnými ako tie, ktoré sú opálené.

Jasné odtiene sú neprijateľné pre šedivé vlasy, pretože na vyblednutých prameňoch budú vyzerať neprirodzene a môžu zmeniť tón na veľmi neočakávanú. Ak šedé vlasy už zaberajú asi 40% vlasov na hlave, potom je potrebné obrátiť sa na odolné farbivá s nízkym obsahom oxidačného činidla. Môžete tiež uchýliť k tónovaniu alebo sfarbeniu.

Medzi novinkami farbiacich látok patria lieky, ktoré postihujú iba sivé vlasy, bez zmeny farby zdravých vlasov. Aplikácia je oveľa jednoduchšia ako pri lakovaní farbou a efekt trvá dlhšie (až 2 mesiace).

Loading...