Články

Kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou: vlastnosti, výhody a nevýhody usporiadania

V moderných apartmánoch a obytných budovách sa stále viac a viac často ponúkajú všetky možnosti kombinácie dvoch izieb do jednej veľkej miestnosti. Nie je to prekvapujúce, pretože v dôsledku kompetentnej kombinácie sa získa priestranná miestnosť s veľkým množstvom svetla a vzduchu.

Kuchyňa s obývacou izbou sa stala najčastejšou variantou takejto kombinácie cieľového priestoru. V novej budove si môžete kúpiť štúdiový apartmán s kuchyňou a obývacou izbou. Apartmány zo starých akcií musia byť prevedené, ale výsledok stojí za to.Výhody a nevýhody kombinácie

Prvou a hlavnou výhodou združenia je úspora miesta vďaka racionálnemu využitiu. Vyhral štvorcových metrov kvôli zničené steny môžu byť naplnené nábytkom, domáce spotrebiče, alebo voľné. Navyše, toto pridelenie priestoru vám umožní komunikovať s ostatnými bez toho, aby ste boli odvrátení od bežnej práce v kuchyni.


Často vidíte, ako v kombinovaných priestoroch je kuchynský priestor oddelený od obývacej izby skupinou jedál. Konzumácia na tomto mieste nebude taká priemerná, ako sa zdá v kuchyni. Zároveň nie je jedlo prenesené do obývacej izby, čo často nie je prispôsobené.


Medzi nedostatky patrí najdôležitejšie šírenie zápachu v celej miestnosti. Ak chcete vyriešiť tento problém, dovoľte silný kryt a systém núteného vetrania. Okrem toho zvyšok v obývacej izbe ľudí môže rušiť hluk z elektrických spotrebičov. V takej kuchyni sa môžete pokúsiť zostaviť iba tie zariadenia, ktoré sú vybavené zariadeniami na potlačenie zvuku. Bohužiaľ, na to, aby boli úplne tiché, sa nepodarí. Existuje nebezpečenstvo zmiešania funkcií zón. Tu môžete len dúfať, že vedomie ľudí žijúcich v byte, ktorí nebudú brať jedlo a pokrmy z kuchyne a nechať to všetko v obývacej izbe.

Ktoré obytné priestory sú vhodné na kombináciu

Nie každý byt umožňuje takéto premeny. Tam sú plány, v ktorých obývačka je príliš ďaleko od kuchyne. Vyžaduje si príliš veľa úsilia a zdrojov na vytvorenie požadovaného zónovania. Preto je obytná kuchyňa vhodnejšia pre nasledujúce typy bývania:

 • byty s veľkou plochou;
 • štúdio apartmány;
 • apartmány s malou obývacou izbou;
 • apartmán s malou kuchyňou.

Veľký apartmán zahŕňa veľa izolovaných priestorov. Preto je tu, že kombinované miestnosti budú dobrým riešením. V tomto dome budú vždy miesta, kde môžete odísť do dôchodku.

Štúdiové byty naznačujú existenciu kombinovaných zón. V najkompaktnejších verziách v kombinovanej obývacej izbe je aj miesto na spanie. Zvyčajne je to nábytok-transformátor (rozkladacia pohovka, sklopná posteľ).

Malé kuchyne alebo obývacia izba môžu návštevníkov stlačiť svojou spleťou. Kombinácia týchto priestorov poskytuje priestor a eliminuje pocit nepríjemného obmedzenia priestoru.

Priestorové územie pre malú alebo veľkú kuchyňu kombinovanú s obývacou izbou

Pre kombinované priestory sa dôležitým faktorom stáva kompetentné zónovanie. Určuje funkčnosť každej sekcie a umožňuje maximálne využiť každý štvorcový meter. Existuje mnoho spôsobov, ktorými môže byť jedna funkčná zóna oddelená od druhej. Robte to s:

 • nábytok;
 • farba;
 • dokončiť;
 • architektonické štruktúry (oblúk, časť steny, šatník);
 • pódium;
 • osvetlenie;
 • skladacie konštrukcie;
 • živé ploty domácich rastlín.

Zónovanie farieb môže byť považované za najviac možnosť rozpočtu. Farebné akcenty sú schopné sústrediť určitú náladu do jedného priestoru, ktorý v skutočnosti nie je oddelený stenou alebo iným oddielom. Táto možnosť je ideálna na oddelenie malých oblastí. V takom prípade stačí vybrať odtieň, ktorý je len niekoľko rôznych tónov od seba.

Dokončovacie materiály pracujú na rovnakom princípe. Ak je kuchyňa zdobená základnými dlaždicami, nechajte ju laminovať v obývacej izbe. Tapety sa môžu stať dekoratívnou sadrou. To účinne oddeľuje funkčné oblasti. V tomto prípade pre kuchynskú časť je možné použiť menej namočený materiál, ktorý je odolný voči opotrebovaniu, a pre obývaciu izbu, ktorá má výrazné dekoratívne vlastnosti.

Nábytok je tiež skvelý spôsob, ako rozdeliť miestnosť na zóny. Pre tento vhodný veľký nábytok. Budú sa vyrovnávať s úlohou:

 • kuchynský ostrov;
 • sofa;
 • barový pult;
 • regály;
 • jedálenská skupina;
 • ohnisko.

Táto metóda môže byť tiež považovaná za užitočnú, pretože takýto deliaci prvok je tiež funkčnou jednotkou vo vnútri.

Umiestnenie jednej z vyvýšených plôch je náročnejšou metódou, ktorá bude vyžadovať určité zmeny v miestnosti. To isté možno povedať o všetkých druhoch oblúkov a čiastočne zničených múroch. Súčasne pod pódia môžete ľahko skryť nespočetné množstvo komunikácií, ktoré sa predtým vyžadovali na šitie do stien, čím stratili vzácne centimetre vhodné na usporiadanie skladovacích systémov.

Osvetlenie je menej zreteľný spôsob zónovania. Návrhári navrhujú, aby sa používali v spojení s inými metódami. Miestnosť môžete rozdeliť na oblasti s jasným a tlmeným svetlom. Pracovné priestory v kuchyni by mali byť aktívnejšie zvýraznené a relaxačné priestory v obývacej izbe môžu byť zdobené stenami, ktoré rozširujú slabé príjemné svetlo. Môžete tiež použiť farebné osvetlenie.

Obrazovky a živé rastliny sa najlepšie používajú na rozdelenie veľkých priestorov. Ich funkčnosť je obmedzená, ale stále zaberajú určitý priestor.

Designové a štýlové riešenia pre obývaciu izbu kombinované s kuchyňou v súkromnom dome alebo apartmáne

Samotná kombinácia miestností už môže byť považovaná za originálne riešenie. Preto návrh takýchto priestorov nevyžaduje zvláštnu sofistikovanosť a originalitu. Môžete použiť akýkoľvek štýl. Provence umožní zdobiť dekoratívnym stolovým nábytkom nielen kuchyňu, ale aj obývaciu izbu. Klasické vyžaduje čisté čiary bez ozdôb. V kombinovaných oblastiach sú vhodné monochromatické povrchy, ktoré vyzerajú ekologicky.

Špičková technológia vyžaduje lesklé povrchy, za ktorými sú skryté domáce spotrebiče. Nábytok by mal byť kompaktný a ergonomický. Tento štýl je vhodný pre malé miestnosti, kde takéto prostredie bude mať mnoho ďalších štvorcových metrov zadarmo. Ak má miestnosť vysoké stropy a dostatočnú plochu, môžete použiť štýl podkrovia. Pre správny účinok bude musieť vynaložiť ešte väčšie úsilie. Zdanlivá jednoduchosť "nedokončenej" opravy skutočne skrýva zložitosť výberu dekoračných úprav a distribúcie nábytku.

Výsledkom aplikácie vyššie uvedených odporúčaní bude funkčná, užitočná a krásna izba, ktorá kombinuje niekoľko cieľov naraz. Interiér tejto izby má príjemný rozhovor a jedlo v spoločnosti svojich blízkych. Zároveň vytvoril všetky priaznivé podmienky pre varenie. Je dôležité, aby bol takýto dizajn funkčných oblastí dostupný pre priestory akéhokoľvek štvorcového záberu.

Kuchyňa-obývacia izba 16 m² m

Kuchyňa - obývacia izba s rozlohou 20 m2. m

Kuchyňa obývacia 25 m2 m

Kuchynský dizajn obývacia izba 30 m

Loading...