Články

Nový rok 2019 vo Fínsku

Nový rok strávený vo Fínsku si dlho pamätaj turisti. Každý rok sem prichádzajú tisíce ľudí z rôznych miest na celom svete. Prístup miestnych obyvateľov a administratívy k organizovaniu osláv umožňuje hosťom urobiť nezmazateľný dojem. Programy miestneho nového roka sú výrazné. Medzi zábavou patrí obľúbený zimný lov, lyžovanie a ďalšie.

Charakteristiky dovolenky na Nový rok vo Fínsku

Mnoho Rusov miluje stráviť dovolenku vo Fínsku. Na zimné prázdniny, príliv turistov. Jednou z hlavných výhod takýchto zájazdov sa stáva prijateľná cena. Okrem toho cestovné kancelárie ponúkajú veľa možností pre cestovné programy. Takže takmer v každom turné je možnosť navštíviť miestneho Santa Clausa alebo vidieť severné svetlá a stať sa účastníkom zimného psa safari.

Hostia Fínska sú spokojní s rozvinutou infraštruktúrou, vysokou úrovňou služieb, dobrou vôľou voči cudzincom a stabilnou politickou situáciou. Dôležitým faktorom sa stala aj dobrá ekológia, ktorá priťahuje rodiny s deťmi. To všetko vám umožní zabudnúť na rutinný každodenný život a mať skvelú dovolenku. Už 20. decembra sa fínske mestá obliekajú vo vianočnom vzhľade. Osvetlenie ulíc počas tohto obdobia je obzvlášť živé. Neuveriteľné kompozície žiaroviek priťahujú pohľad a fascinujú.

Väčšina kaviarní, obchodov a reštaurácií je počas tohto obdobia zatvorená, pretože Fínci radšej trávia vianočné sviatky so svojimi rodinami. Pijú tzv. Gleg a jedia voňavé perník.

Fíni radi oslavujú hlučné. Hromadné oslavy sú tu naozaj preplnené. Fíni sa rozhodli ísť navštíviť navzájom a jazdiť na vidieku. Známy ruský nový rok v reštaurácii nebude k dispozícii. Prehliadky na novoročnom Helsinkách s hosťujúcimi obilninami sú vylúčené. Všetky "stravovanie" v noci zatvorené.Pred mnohými storočiami Luteráni, ktorí sú väčšinou Fínov, zaviedli zvyk začať prípravu na dovolenku za niekoľko týždňov. Zúčastnili sa vianočných služieb v kostoloch a organizovali rôzne tematické podujatia. Jednou z pekných tradícií sa stali malé zhromaždenia, tzv. "Malé Vianoce". Z väčšej časti sa pre nich stretávajú ženy. Robia vianočné hračky, pečúme perník. Teraz sa táto tradícia najčastejšie nachádza vo forme firemných večierkov s Glegom a rovnakým perníkom.

Treba pamätať na to, že fínsky mráz nie je menej závažný ako ruský. Preto by ste sa mali dôkladne pripraviť na cestu tu: termálne spodné prádlo, teplé oblečenie a topánky s protišmykovými podrážkami budú nevyhnutným predpokladom vysokokvalitného a bezpečného odpočinku.

Novoročné Fínsko: zábava a atrakcie

Prvý výlet do Fínska by mal byť poznačený prehliadkou Helsínk. 31. decembra môžete ísť na senátu a stať sa súčasťou hlučného davu. Tu si hostia môžu vychutnať zábavnú diskotéku v prírode, laserovú show, ohňostroje a iné atribúty nového roku. Udalosť sa začína o 18.00 hod. A musí sa skončiť o 02.00 hod. Nosenie a pitie alkoholu v tomto čase na námestí je zakázané.

Tí, ktorí už si užili hlavné pamiatky hlavného mesta, by mali navštíviť Linia. Tu prichádzajú turistov, aby si pozreli úžasné ľadové sochy. K dispozícii je tiež krásny komfortný hotel, stará malebná kaplnka a reštaurácia. Miestna sochárska galéria hostí hostí na ceste cez snehové bludisko. Zaujímavým gastronomickým zážitkom budú jedlá z "ľadového" baru.

Neďaleko Rovaniemi sa nachádza letovisko Saariselke. Tu si turisti, ako aj samotní Fínovia, radšej trávia čas. Odporúča sa navštíviť aj Porvoo alebo Levi. V Levine sa budú cítiť lepšie tí, ktorí radi lyžovanie a snowmobily. Pre milovníkov ticha a samoty je možné prenajať útulnú chatu ďaleko od ruchu mesta a rozpustiť sa v zimnej rozprávke.

Laponsko - rodisko mágie

Tí, ktorí chcú plne zažiť novoročnú mágiu, môžete stráviť dovolenku v Laponsku. Hostia sa tu stretnú s masovou zábavou každého druhu. Pre aktívnych turistov ponúkame ľadový rybolov, psie záprahy a jazdu na snežných skútroch.

Najznámejšie fínske lyžiarske stredisko Hando sa nachádza tiež v Laponsku. K dispozícii je tiež národný park "Oulanka". Ale najzaujímavejšie miesto v Laponsku, samozrejme, zostáva sídlom Santa Clausa. Každé dieťa bude rád, že príde sem a dospelí majú čo vidieť. Nezabudnite navštíviť zoologická záhrada "Ranua" a múzeum "Arktikum". Expozícia je venovaná najmä povahe regiónu.

Aspoň raz tu budete musieť vyskúšať miestne jedlá z jedál. Chuť tohto nezvyčajného ruského mäsa môže v pamäti zanechať nezmazateľnú stopu. Nezabudnuteľné emócie opustia legendárne severné svetlá v pamäti hosťa krajiny. Zaujímavým zážitkom bude pozorovanie tohto prírodného javu zo sklenenej ihly, ktorú hotel Kakslauttanen prenajíma turistom.

Ubytovanie v Silvestra Fínsko

Väčšina Rusov cestujúcich do Fínska si vyberá najjednoduchšie spôsoby ubytovania. Pre túto oblasť je najbežnejšie nájomné osamelé chatky, kde sa dá ubytovať celá rodina alebo veľká spoločnosť. Takéto služby sú ponúkané v mnohých lokalitách, takže si môžete zvoliť podľa vlastného uváženia. Najčastejšie sú krajania, ktoré sa nachádzajú v meste Vuokatti, ktoré sa nachádza v centre Fínska, Rovaniemi a Lake District. Čím bližšie k hranici s Ruskom, tým častejšie počujete ruský jazyk.

Životné náklady, ako vždy, závisia od usporiadania chaty a jeho umiestnenia. Takže dom pre 6 osôb týždenne bude stáť 900-1500 eur. Ak chcete získať maximálnu radosť z cesty, mali by ste zvážiť niekoľko bodov. Ak chcete ísť nakupovať a vidieť pamiatky, zvyšok by mal byť plánovaný na dlhšie obdobie, pretože pre Nový rok a Vianoce sú všetky inštitúcie, obchody a múzeá zatvorené.

Ak si vyberiete prehliadku s ubytovaním v hoteli, potom cesta na Vuokatti Pak Land za 8 dní bude stáť od 80.000 rubľov a na Rovaniemi na 6 dní od 84.000 rubľov.

Recenzie návštevníkov o Novoročných dovolenkách vo Fínsku

Spätná väzba od turistov o cestovaní do Fínska je väčšinou pozitívna. Miestni obyvatelia sú dobrí a citliví, radi pomôžu.

Tí, ktorí už študovali najobľúbenejšie destinácie pre Rusov, odporúčame navštíviť Kotku a Haminu. Je tu veľa zaujímavých vecí, a to aj pre tých, ktorí po prvýkrát prišli do Fínska.

Turisti varujú, že je potrebné vopred zistiť, čo môže byť dovezené a vyvezené z Fínska, inak sa môže stať, že nezostávajúci cestujúci zostane, napríklad bez nakúpeného alkoholu.

Cesty sú dobré, takže cestovanie vlastným autom môže byť príjemným zážitkom. Aj v recenziách je potrebné poznamenať, že ceny nie sú vždy prijateľné, ale miestna služba stojí za to.

Loading...