Články

TOP 10 AMD 2017. Najviac emocionálne filmy roka

Medzi obľúbenými dramami tohto roku sú aj zahraničné i domáce filmy. Každý z nich prenáša divákovi silnú emotívnu správu. Medzi navrhovanými filmami sú dramy s rôznym zaujatím: sociálne, náboženské, vojenské, historické a iné.

"Anna Karenina, História Vronského"

Významná ruská filmová režisérka Karen Shakhnazarov natočila slávny príbeh jednej ženy, ktorá zažila hlbokú osobnú drámu. Príbeh sa odohráva na pozadí rusko-japonskej vojny. Udalosti sa konajú v Manchurie, kde bola počas ústupu umiestnená vojenská nemocnica. Tu leží zranený dôstojník gróf Vronsky. Podľa náhody, jeho lekár pôsobí Sergej Karenin. Syn zosnulej Anny rozpozná počet a požiada ho, aby vypísal detaily o príbehu, ktorý zabil jeho matku. Vronsky príbeh preberá diváka do vzdialenej minulosti, v ktorej sa uskutočnili udalosti, ktoré opísal autor.

Karen Shakhnazarov ponúkol divákom skôr približnú interpretáciu románu. Vo filme sú čiastočne dejiny príbehov Vikentiy Veresaevovej.

"Duncker"

Britské a spojenecké sily boli obklopené nepriateľskými silami. Prebieha v blízkosti mesta Dunker, ktoré sa nachádza na pobreží. Bolo rozhodnuté o prepustení vojakov po mori. V rozprave sa hovorí o záchrane niekoľkých stoviek vojakov v priebehu operácie nazývanej Dynamo.

Film zhromaždil v pokladni významnú sumu. Táto vojenská dráma bude oslovovať tých, ktorí milujú filmy o hrdinských činoch obyčajných vojakov a dôstojníkov.

"Nadané"

Príbeh rozpráva o dievčine nadaný so špeciálnym talentom v matematike. Dar ju zdedil od svojej matky, ktorej priniesol len nešťastie. V dôsledku toho matka dievčiny spáchala samovraždu. Brat nešťastnej ženy a strážca jej dcéry chcú zachrániť dieťa pred osudom matky a odviezť ju do malého mesta, kde dievča študuje v bežnej škole. Ale babička dieťaťa je kategoricky proti takejto výchove. Chce pozdvihnúť dievča, rovnako ako zdvihla svoju dcéru - matku nadaného dieťaťa.

Pre kritikov sa dráma zdala plochá. Jasne vyniká pozitívny hrdina a jeho súper so svojimi zlými úmyslami. Avšak divák je okamžite určený tým, s kým s ním sympatizuje a zúfalo podporuje Franka a starostu, o ktorú sa Mária stará.

"Zookeeper manželka"

Jan a Antonina Zhabinski nie sú len fiktívne filmové postavy. Sú to veľmi skutoční ľudia, ktorí riskovali svoj život, zachránili viac ako 300 ľudí pred holokaustom. Úloha obrazu je viazaná v roku 1939, kedy nacistické vojská vstúpili do Varšavy. Hrdinovia sa starajú o zoo. Nemci predávajú cenné zvieratá, ostatné sú zničené. Pár naznačuje, že nacisti zorganizujú pre nich prasiatko v opustenej zoologickej záhrade a pod zámienkou ošípaných pre ošípané odoberú ženy a deti z ghett. Manželia skrývajú Židov vo svojom dome a v zoologickej záhrade.

Riaditeľ sa nedokázal dotknúť srdca ľudí. Obraz sa ukázal byť len suchou informáciou o tom, ako manželia Zhabinského vykonávali svoj výkon. Drama postáv nespôsobuje tie pocity, ktoré sú zvyčajne ovplyvnené podobnými príbehmi. Meno, zvýraznené manželkou Žabinského, sa samo osebe neodôvodňuje, keďže sa na podujatí rovnako zúčastnili aj manželia. Preto tento film vytvára dojem čisto feministického filmu, určeného pre určitú kategóriu divákov.

"Nepáči"

Ďalšia dráma úspešného ruského režiséra Zvyagintseva demonštruje zločiny ľudstva. Manželský pár, ktorí spolu žili 12 rokov, sa nemôžu vzájomne znášať. Bohužiaľ, v tomto konflikte existuje tretia strana - spoločný syn Alyosha. Očividne sa dozvie, že pri rozlúčení plánujem ho preniesť do sirotinca a opustiť domov. "Milujúci" rodičia len po 2 dňoch upozornenie na stratu dieťaťa. Polícia a verejné organizácie neponáhľajú na pomoc pri hľadaní. Takýto postoj príbuzných a iných dospelých môže byť smrteľným nebezpečenstvom pre chlapca.

Obraz sa ukázal hlboko a oduševnený. Toto je ďalšia tvorba úspešného režiséra, na ktorý môže byť hrdá ruská filmová kultúra. Príbeh rozpráva o nešťastných ľuďoch, ktorí nevedia, ako milovať. A táto nespokojnosť spôsobuje, že okolo nich sú nešťastní ľudia. Môžeme povedať, že obraz je bezchybný, ktorý je doplnený o skvelú hudbu.

"Na druhej strane nádeje"

Príbeh je o utečencovi zo Sýrie Kaleda, ktorý sa tajne prepláva na loď a končí v Helsinkách. Tu sa stretne s mužom, ktorý bude investovať do reštaurácie. Príbeh Kaledy zapôsobí na nového známeho a rozhodne sa pomôcť utečencovi čo najviac.

Film produkoval legendárny Aki Kaurismäki. Výsledky práce prekonali všetky očakávania. Film získal cenu na 67. medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne.

"Bitka pohlaví"

Billie Jean King je vynikajúcim tenisovým hráčom s dlhou históriou. V istom štádiu svojej kariéry sa stáva urážkou, že ženy v jej športe sú podceňované, čo ovplyvňuje poplatky za turnaje. Podľa hrdinky sú ženské zápasy nie menej okázale ako mužské. Rozhodla sa vytvoriť svoju komunitu a usporiadať turnaj. Zároveň bývalý slávny tenista Bobby Riggs, ktorý už stratil svoju bývalú popularitu, prichádza s návratom k bulvárom. Uvádza, že ľahko porazí akéhokoľvek tenisového hráča, napriek pôsobivému rozdielu vo veku. Po zápase stratí jeden z najsilnejších súperov Billie Jean, hrdinka chápe, že nemôže preukázať slabosť. Táto situácia sa prejavuje na pozadí osobných pocitov hrdinky o jej ochladení voči manželovi a nevysvetliteľné zaťaženie kaderníka.

Film sa zameriava na jedného skutočného tenisového hráča, ktorý dosiahol úspech v boji za rodovú rovnosť. Obraz odsudzuje sexuálnu diskrimináciu a tiež naznačuje, že milovníci rovnakého pohlavia boli v roku 1970 nútení skryť svoje pocity od ostatných. Film sa stal ďalším vyhlásením o právach homosexuálov a lesbičiek.

"Miracle"

Chlapec, ktorý sa narodil s anomáliou v dôsledku mnohých operácií, sa nakoniec dostal do tváre. Ale jeho vzhľad priťahuje pozornosť iných. To núti rodičov dieťaťa trénovať chlapca doma. Len v Halloween mal malý Auggie sám, pretože pod kostýmom nemohol vidieť jeho chyby. Vo veku 10 rokov sú rodičia nútení vysielať svoje deti do školy, aby sa naučili komunikovať v spoločnosti. Film bol natočený ako pripomienka pre "nezvyčajné" deti, že akékoľvek problémy je možné vyriešiť jedným alebo druhým spôsobom. Ak bol pôvodne obraz koncipovaný ako detský film, potom sa nakoniec ukázal dosť dospelý film, naplnený moralizáciou pre spoločnosť.

"Večera"

Dve páry sa zhromaždia na večeru v reštaurácii a diskutujú o náročnom probléme. Ich deti porušili zákon, čo by mohlo viesť k ich preloženiu na súd. Táto situácia prinesie obidvom rodinám problém a oslabenie osvedčeného života. Na stole sa vyvíja seriózna bitka, ktorej výsledkom by malo byť jediné správne rozhodnutie.

Riaditeľ zbieral veľa skvelých hercov. Ale aj oni sa nepodarilo urobiť sľubný príbeh hit film. Nadmerná teatrálnosť nepriniesla v prospech filmu. Scény v obraze sa ukázali roztrhané a nie sú konzistentné. Bude obzvlášť ťažké sledovať obraz tých, ktorí poznajú pôvodný zdroj sprisahania - román "Večera" od Hermana Kocha.

"Fragmenty"

Pozemok je umiestnený v scenérii hotelovej reštaurácie. Hlavná postava počúva svojho manžela, ktorý tvrdí, že fajčí v aute a jej ďalšie neprijateľné činy. Keď manželka odíde, cudzinec sedí na ženu a ubezpečuje sa, že už dlho pozná hrdinku. Ona je, samozrejme, istá, že vidí hrdinu prvýkrát.

To, čo sa deje, je podobné snu, kde sa udalosti vyvíjajú v špirále. Takýto priebeh sprisahania má za cieľ fascinovať diváka a vtiahnuť ho do zvedavosti zvedavosti. Bude sa prázdny monotónny, ale celkom prosperujúci život hrdinky meniť, ak vedie vzťah s novým mužom? Na túto otázku nie je odpoveď ...

Loading...