Články

Top 10 najchudobnejších krajín na svete podľa roku 2018

V rebríčku najchudobnejších krajín sveta môžete zahrnúť niekoľko desiatok titulov. Príčiny takého katastrofálneho stavu sa môžu líšiť: obmedzené zdroje, nepriaznivé podnebie, neustále zrážky politických záujmov, revolúcie a iné nepriaznivé faktory. História ukazuje, že radikálne opatrenia môžu zmeniť situáciu.

Top 10 najchudobnejších krajín na svete

Často ľudia nevedia o výhodách, ktoré majú a užívajú. Rating najchudobnejších krajín sveta je určený na to, aby ukázal, o čo horšie môže byť situácia v krajine av každej z rodín.

Na internete sa často objavujú srdcia, v ktorých sú vyčerpané, oblečené v tattere, deti ladne piť špinavú vodu z kaluží. Bohužiaľ, nie všetky tieto fotografie sú predstavené. Mnohí hrdinovia fotografických výberov považujú za suchú kôru chleba to najlepšie za seba. Čo povedať o pohároch moderného varenia a zdravej výživy, ktoré ešte ani nepočuli.

madagaskar

V súčasnosti je Madagaskar 10. miesto v rebríčku najchudobnejších krajín. Spolu so svojím hlavným mestom, Antananarivo, krajina vykazuje nízku úroveň blahobytu svojich občanov. Hodnota sa pohybuje okolo 1 462 USD. Na porovnanie, americký HDP dosahuje viac ako 77 biliónov 845 miliárd dolárov.

V roku 1960 krajina získala nezávislosť od Francúzska a prestala byť jej kolóniou. V krátkom čase sa hospodársky stav Madagaskaru prudko zhoršil. Hlavným zdrojom príjmov pre krajinu je poľnohospodárstvo a textilný priemysel. Je možné poznamenať, že Madagaskar je jednou z turistických destinácií, ale vývoj v tejto oblasti je zanedbateľný.

V roku 2007 vláda videl vyhliadky na baníctvo. Ak sa vedeniu podarí efektívne rozvinúť túto oblasť, potom asi Madagaskar zlepší svoj ekonomický stav a ponechá tento rating.

Eritrea

Eritrea je na 9. mieste. Diktatúra ako politický systém má negatívny vplyv na ekonomický stav krajiny. Základom existencie štátu je jeho armáda. Vojenská povinnosť je uložená takmer celej populácii bez ohľadu na pohlavie. Vzdelávanie v inštitúte je veľmi nákladné, ale je to jediný spôsob, ako sa vyhnúť vojenskej službe.

Cudzinci nemajú prístup do väčšej časti krajiny, takže tento smer nie je pre turistov veľmi zaujímavý. Miestni ľudia sa zaoberajú poľnohospodárstvom, ale vplyv tejto činnosti je malý. Pôda tu nie je úrodná, ale zoznam plodín schopných pestovania na takýchto pozemkoch je extrémne krátky.

Okrem toho sa v Eritrei nedávno začalo rozvíjať chov hospodárskych zvierat. Zameriava sa na chov hydiny a na chov dobytka. Priemyselný rybolov sa tiež vyvíja. Za týchto podmienok sa HDP krajiny rovná 1297 dolárov.

Guinea

Na 8. mieste je Guinea. Počet obyvateľov krajiny je 11 miliónov ľudí. Prekvapujúco je krajina charakterizovaná kolosálnym prírodným bohatstvom, ktoré nepomáha ľuďom vôbec dostať sa z chudoby. V hlbinách Guiney nájdete nekonečné rezervy:

  • bauxit;
  • zlato;
  • urán a iné.

Je zrejmé, že v krajine chýba kompetentný vodca. Okrem toho, Guinea je neustále otriasaná revolúciou. Politická nestabilita neumožňuje rozvoj ekonomiky. Štvrtina miestnych obyvateľov sa venuje poľnohospodárstvu. Aktívne rastú kakaové bôby, ryžu, banány, maniok, kukurica. Väčšina plodín sa vyváža, ale zisk je minimálny.

V Guinei existuje priemysel. Pokus MMF prispieť k rozvoju tohto odvetvia nepriniesol viditeľné výsledky. HDP krajiny je 1214 dolárov.

Mozambik

7. miesto v poradí šiel do Mozambiku. Akonáhle štát bol portugalskou kolóniou, ale po nezávislosti, úroveň blahobytu občanov začala prudko klesať. Plánovaná ekonomika a komunistický systém neprospeli krajine. Regulácia hospodárstva je na nízkej úrovni, agrárna reforma, ktorá sa uskutočnila skôr, bola tiež neúspešná. Okrem toho vojna, ktorá trvala až do roku 1992, spôsobila značné škody. To všetko viedlo k tomu, že súčasná úroveň HDP je 1 186 amerických dolárov.

Malawi

Na 6. mieste je Malawi, ktorý má veľké ložiská minerálov. Napriek tomu väčšina občanov žije ďaleko za hranicou chudoby a nikto nevyvíja vklady. Asi 90% miestneho obyvateľstva sa zaoberá poľnohospodárstvom. Priemysel v krajine predstavujú malé podniky, ktoré sa zaoberajú spracovaním tabaku a čaju.

Okrem poklesu hospodárstva v Malawi je zaznamenaná minimálna úroveň dlhovekosti. Veľkosť HDP tu je 1124 amerických dolárov.

Niger

5. miesto je obsadené Nigerom s jeho hlavným mestom v meste Niamey. Napriek významným zásobám uránu je krajina v tiesni. Až do osemdesiatych rokov boli ťažobné operácie veľmi aktívne a krajina bola druhým na svete dodávkami uránu. Ale po uráni výrazne klesol, zahraniční investori opustili krajinu a začal sa znižovať bohatstvo. Potom sa prvé miesto zaoberalo poľnohospodárstvom. Hlavnou kultivovanou plodinou je proso. Teraz je HDP štátu 1080 dolárov.

Libéria

Na 4. mieste je Libéria s počtom obyvateľov len 4,2 milióna. Väčšina miestnych obyvateľov žije z príjmu z registrácie zahraničných súdov. Zároveň takmer tri štvrtiny obyvateľov nemajú oficiálnu prácu.

Interiér krajiny je bohatý na nerasty, ale nikto ich nerobí. Výroba sa špecializuje na drevo a gumu, ktoré sa vyvážajú. Napriek vysokému turistickému potenciálu, turisti len zriedka prídu - sú vystrašení zle rozvinutou infraštruktúrou. HDP krajiny je len 873 dolárov.

Burundi

Tretie miesto odišlo do Burundi. Krajina je na zozname kvôli nespočetným prevratom a politickej nestabilite. Štát je zapletený do korupcie a bezprávia. Pôda v Burundi je pomerne úrodná, ale iba polovica z nej sa využíva na zamýšľaný účel v poľnohospodárstve. Vyskytol sa aj mierny vývoj chovu dobytka. Nedávno sa priemysel začal rozvíjať tu. V rovnakej dobe je HDP stále na úrovni 818 USD.

Congo

2. miesto je obsadené Kongom. Táto krajina je už mnoho rokov na vrchole poradia najchudobnejších krajín sveta. Demokratická republika Kongo, rovnako ako niekoľko predchádzajúcich krajín, má v hĺbke obrovské rezervy. Bohužiaľ, dlhotrvajúca vojna jednoducho nezanechala občanov a štátnych vodcov čas na vytvorenie vkladov. Iba v roku 2002 sa neoceniteľné rezervy začali rozvíjať vďaka investíciám zahraničných spoločností. Hlavným potenciálom Konga je ťažba zlata, kobaltu a diamantov. To všetko v perspektíve av súčasnosti je HDP len 770 dolárov.

Najchudobnejšia krajina v rebríčku

Každý rok sa niekoľko krajín súťaží o právo byť považovaný za najchudobnejšiu krajinu na svete. V roku 2018 sa Stredoafrická republika stala vodcom tohto nepríjemného hodnotenia.

Situácia na tomto mieste je vyvolaná nekonečnými prevratmi a otáčkami. Prevažná väčšina konfliktov je vyvolaná vonkajšími faktormi. Príjmy domáceho obyvateľstva sú výsledkom poľnohospodárstva, ktoré nie je schopné preukázať aktívny vývoj z vyššie uvedených dôvodov. Miestni obyvatelia predávajú niekoľko zdrojov, ktoré môžu získať, rovnako ako rybolov.

V CAR je niekoľko podnikov ľahkého priemyslu, kde je zamestnaná malá časť obyvateľstva. Veľkosť HDP v krajine môže byť vyjadrená v 630 amerických dolároch.

Mnohé krajiny vo svete sú v zlom stave. Medzinárodné spoločenstvo často robí jednorazové akcie, ktoré ukazujú ostentačnú láskavosť. Zároveň silní ľudia tohto sveta, ktorý nie je priemernému človeku jasný, majú len málo zdrojov, ktoré má zanedbaná krajina.

Loading...