Články

Oddych v slnečnom Tuapse 2018: ceny, ubytovanie, atrakcie

Tisíce turistov každoročne prichádzajú do mesta Tuapse. To je napriek skutočnosti, že rezort je považovaný za druh Soči a v ňom je niekoľko priemyselných podnikov. Odvtedy, čo mesto prešlo niekoľko storočí do vlastníctva rôznych národov, opustilo bohaté kultúrne dedičstvo.

Cesta k Tuapse

V Tuapse sa dá dostať lietadlom. Neďaleko sú letiská Krasnodar, Adler a Gelendzhik. Je pohodlné jazdiť do miesta určenia autom alebo medzimestskou zbernicou. Výlet prinesie cestujúcemu príjemný estetický zážitok spojený s nádhernými výhľadmi.

Let z Moskvy do Adlera bude stáť od 4 100 do 10 500 rubľov, v závislosti od dopravcu. Priamy let bude asi 2,5 hodiny. Elektrický vlak odlieta z letiska v meste Tuapse, ktorého cena stojí 350 rubľov.

V Gelendžiku môžete lietať za 7100 - 10250 rubľov. Od centrálnej stanice tohto mesta v autobusovej zastávke Tuapse.

Aj v sezóne z Moskvy si môžete vziať autobus. Výlet bude dlhý - 22 hodín. Cena letenky je približne 2 700 rubľov. Cesta autom bude trvať 20 hodín. Na ceste bude niekoľko platených členov.

Vlak do Adlera prechádza cez Tuapse. Musí ísť asi deň. Lístok bude stáť 2500 za rezervované sedadlo a 11 500 za oddelenie.

Vnútrozemská doprava

Hlavnou dopravou vo vnútri mesta sú minibusy a autobusy. Celý Tuapse riadi 30 trás, ktoré spájajú všetky oblasti. Cestovanie v mestských autobusoch stojí 20 rubľov a v minibusoch 27. Cestovanie v taxíku bude stáť 50 rubľov za dodávku auta a 20 rubľov za každý kilometer.

Aj v meste Tuapse sa nachádza vodná doprava. Na nej môžete vyraziť na skalu Kisileva alebo ísť na ryby. Náklady na takúto prechádzku budú priemerne 600 rubľov.

Autopožičovňa v meste Tuapse rastie. Ekonomická trieda bude stáť 2500 rubľov za deň. Drahšie autá sú ponúkané za sumu od 4000.

Dovolenka v Tuapse 2018 v blízkosti mora: miestne pláže

Takmer všetky miestne pláže sú zadarmo. Budete musieť zaplatiť za prenájom vybavenia: lehátka, dáždniky. Špecifickosť strediska pri odstraňovaní najlepších pláží z umiestnení. Všade je malá oblázka, hlboké more a ploché dno. V Tuapse nájdete pohodlnejšie pláže s jemným vstupom do vody a veľmi malé kamienky, nie bodavé nohy.Najobľúbenejšia pláž - "Central". V Lermonttove je ďalšie dobré miesto - "Gold Coast". Tu môžete ležať na hrubom piesku. Infraštruktúra na väčšine pobrežia je dobre rozvinutá: sprchy, šatne, vodné aktivity. Pozdĺž pláží sú nespočetné množstvo reštaurácií, reštaurácií a kaviarní. Mesto má krásny zábavný park.

"Seaside Beach" sa nachádza v malej vzdialenosti od centra mesta. Tu sú tu pevné kamienky, ale turisti si toto miesto veľmi radi a často navštevujú. Medzi menej populárne rekreačné oblasti na pláži:

 • "Eaglet";
 • "Olginskaya Bay";
 • Plážová obec Shepsi.

Ceny domov v Tuapse 2018: hotely, súkromný sektor

Existuje veľa hotelov v meste. K dispozícii sú možnosti pre každý vkus a peňaženku. Záujemcovia môžu navštíviť business class hotely na medzinárodnej úrovni. Môžete tiež vyzdvihnúť hotelovú úroveň dvoch alebo troch hviezd, miesto v hosteli alebo dokonca v moteli na ceste. Tí, ktorí prichádzajú špecificky na dovolenku na pláži, odporúčajú vybrať hotely v oblastiach Primorye a Kadosh. Izby tu budú stáť od 2000 rubles za deň. Blízkejší do centra izby sú lacnejšie.

Súkromný sektor - ceny, recenzie

Podľa mnohých turistov je súkromný sektor považovaný za najvhodnejší spôsob ubytovania v meste Tuapse. Jedná sa o more pri nohách, za prijateľnú cenu a pohodlné izby. Tu je najčastejšie čistá, kúpeľňa je oddelená od bývania majiteľov, v kuchyni je kuchyňa a ďalšie vybavenie.

Miesto s parkoviskom 15 minút chôdze od mora bude stáť od 400 do 450 rubľov, v závislosti od mesiaca. Ak si zvolíte možnosť s plateným parkovaním, cena sa pohybuje od 350 rubľov. Najpopulárnejšie a vybavené v izbách najvyššej kategórie môžu dosiahnuť v cene 1000 rubľov za deň.

Ak si vyberiete dom za 5 minút od pláže, budete musieť položiť až 2500 rubľov. Zároveň životné podmienky budú podobné predchádzajúcim možnostiam: spoločná kuchyňa, parkovisko, telefón, TV. Najčastejšie majitelia účtujú platbu vopred. Je lacnejšie prenajať bývanie v súkromnom sektore bez sprostredkovateľov.

Suveníry a jedlo v meste Tuapse

Prístavné mesto ponúka námorné príslušenstvo:

 • vesta;
 • vrchné čiapky;
 • hodinky s volantom;
 • tematické tričká a ďalšie.

Drahé darčeky sú modely lodí v sklenenej fľaši.

Kaštanový med, džem z džemu, halva sa prináša z Tuapse. Dobrý suvenír pre vinárov - slávne miestne sudy na víno. Môžu sa nájsť v každom obchode so suvenírmi.

Gurmáni tu budú tiež vítaní. Miestna kuchyňa nie je nič zvláštneho, ale jedlo tu je bohaté a chutné. Pre strediská Čierneho mora sú typické:

 • grilované mäso;
 • šaláty;
 • pizza;
 • cestoviny;
 • studené občerstvenie.

Najobľúbenejšie miesta sú "Pietro", "Mario", "Portofino", "Raphael". Ceny potravín sú dosť cenovo dostupné. Môžete mať dobrú večeru len za 500 rubľov. Dobré pivo je možné zakúpiť za 70 rubľov, mať veľkú pizzu na 300. Balená voda bude stáť 50 rublov za pol litra. Melón sezóna stojí 15 rubľov za kilogram. Reštaurácia Kaukazská kuchyňa priemerný účet 800-1000 rubľov. Môžete si kúpiť čerstvé mäso na kebab za 300 rubľov.

Podľa recenzií sa názory na ceny v Tuapse rozchádzajú. Niekto si myslí, že úroveň je nad priemerom. Existujú názory, že kaviarne na pobreží ponúkajú potraviny pochybnej kvality, ktorá nestojí za peniaze.

Zaujímavosti a zábava Tuapse

Tuapse pozostáva zo samotného mesta a niekoľkých priľahlých dedín. Rozdelenie na oblasti podmienene: centrum s mnohými atrakciami, Kalarash s najlepším environmentálnym výkonom, triedenie, hviezda, Grozneft, Barsova Schyo.

Medzi atrakcie mesta patrí zvýraznenie

 • múzeum A. Kiseleva;
 • múzeum miestnej histórie;
 • Kiselevská skala;
 • Kavkazské dolmene;
 • mestský zábavný park.

Ceny za výlety sú veľmi cenovo dostupné. Jeden môže ísť na Eagle Rock v údolí rieky Shapsuho za 500 rubľov, vidieť vodopády a Volkonsky dolmen za 1000. Výlet do údolia rieky Ashe stojí 900 rubľov, vidieť perlu Kaukazu Abrau-Durso bude stáť 1 200 rubľov. Ceny sú uvedené na osobu. Ceny za štandardné výlety často nepresahujú 1600 rubľov.

Detskú rekreáciu predstavujú tábory "Eaglet", "Star", "Storm", "Swift", "Sunny" a ďalšie.

podnebie

Miesto Tuapse určilo zmiešanie dvoch klimatických zón. Pohorie chráni mesto pred prudkými nárazmi vetra. Existujú miesta, kde prevažuje suché podnebie, zatiaľ čo v ďalšej časti je vzduch vlhký.

Približne 1 200 mm zrážok padá každoročne, z ktorých väčšina sa môže pozorovať od novembra do marca. Máj-august je čas teplého a suchého počasia. Príležitostne prejdeme krátkou silnou sprchou.

Medzi strediskami Čierneho mora, Tuapse zaujíma vysokú pozíciu v hodnotení popularity. Je to dôsledok širokého výberu ubytovania na ľubovoľnej úrovni a rôznych voľnočasových aktivít.

Pozrite si video: Ubytovanie Brela - lacná dovolenka s deťmi! (December 2019).

Loading...