Články

Trvalý make-up: Pred a po

Dnes môžeme bezpečne povedať, že permanentný make-up sa mení pozitívne, pretože každý rok sa používajú rôzne techniky, zariadenia a farby. Tenké obočie modro-čiernej farby, neprirodzený obrys pier a predĺžené šípky - to všetko je dávno minulé. V roku 2017 sa v salónoch objavili procedúry, ktoré vám umožnia vytvoriť skutočne prirodzené kontúry. Preto navrhujeme zvážiť ich vlastnosti, ako aj základné pravidlá výberu dobrého pána.

Kto by mal robiť trvalý makeup?

Trvalý makeup už dávno prestal byť niečím nezvyčajným a teraz to robí veľa dievčat. Ale stále sú tí, ktorí nechápu, prečo je potrebný. Veľmi často si dievčatá vyberajú permanentný make-up, aby mierne zdôrazňovali vlastnosti tváre, ktoré sú dané prírodou. Napríklad, aby oči a obočie trochu výraznejšie, alebo dať svetlý tieň na pery. Tento postup tiež eliminuje potrebu neustále používať make-up a dáva dôveru v jeho krásu.

Ďalšia kategória dievčat si vyberá trvalý makeup, aby sa zbavila viditeľných nedostatkov na tvári. Môže to byť zajačik, malé jazvy alebo vekové škvrny.

Tiež ju možno použiť na vizuálne zdvihnutie rohu oka alebo obočia. Trvalý make-up dokonale maskuje účinky poranení tváre a jaziev po plastickej chirurgii. Preto je to skvelé riešenie pre dievčatá, ktoré sú týmito nevýhodami obmedzené, aby sa cítili atraktívne.

Trvalé makeupové techniky

K dnešnému dňu existujú dve techniky, ktoré sa používajú na aplikáciu pigmentu: metódou na vlasy a osrstením. Všetci kapitáni ich volajú inak podľa svojich preferencií a štýlu. Najčastejšie počujete takéto mená ako naprašovanie, streľba, motýľ a ďalšie.

Zlepšenie by malo byť vykonané v jednom alebo viacerých odtieňoch v závislosti od funkcií. A môžete to urobiť nielen na obočiach, ale aj na perách a očných viečkach. Účinok po aplikácii tejto techniky vyzerá, akoby boli prirodzené znaky mierne spočítané tieňmi alebo ceruzkou. To znamená, že prirodzenosť sa zachováva na maximum.

Technika vlasov sa používa výlučne na kreslenie obočia. Napodobňovanie väzby chĺpkov pomáha opraviť asymetriu, vyplniť medzery alebo predĺžiť obočie. Mimochodom, táto technika môže byť vykonaná ručne alebo pomocou špeciálneho prístroja.

Napriek tomu, že účinok po aplikácii trvalého make-upu s vlasovou technikou pretrváva dlhú dobu, neodporúča sa pre dievčatá s mastnou pleťou. Silné uvoľnenie mazu vedie k tomu, že po niekoľkých mesiacoch sa farba začína šíriť a make-up nevyzerá tak esteticky príjemný.

Trvalý make-up: pravidlá starostlivosti o pleť po procedúre

Tento postup je spravidla celkom jednoduchý a krvný a liečenie je rýchle. Podľa odborníkov môžete výsledok vyhodnotiť približne za mesiac. Aby sa proces hojenia mohol uskutočniť ľahko a nepozorovane, odporúčame dodržiavať určité pravidlá.

Po postupe pre obočie ich nenasiakajte po dobu 10 dní a tiež neškrábajte a v žiadnom prípade neodlupujte kôry. Nasledujúce pravidlá sa vzťahujú na akýkoľvek druh tetovania. Nepoužívajte makeup v procese hojenia. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť neočakávané komplikácie.

Uistite sa, že máte dobrý opaľovací krém s vysokým stupňom ochrany. To pomôže zabrániť spáleniu v čase, keď je koža veľmi tenká a citlivá. A v každom prípade navštívte saunu, bazén a solárium, kým to kapitán nepovolí.

V prvých dňoch po procedúre nepoužívajte horúci kúpeľ a sprchu, pretože farba sa môže vymyť. A po tetovanie na perách sa neodporúča piť teplé nápoje. Pokiaľ ide o starostlivosť o pokožku ihneď po zákroku, v závislosti od potrieb a charakteristík pokožky si špecialista zvolí pre Vás špeciálny krém alebo masť.

Ako si vybrať dobrého pána?

Mnoho dievčat čelí problému výberu dobrého, kompetentného špecialistu. Preto vám odporúčame, aby ste počúvali odporúčania.

Trvalý make-up nie je taký jednoduchý postup, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Preto by ste mali iba dôverovať dobrým odborníkom, ktorí majú skúsenosti.

Nerobte tento postup doma. Po prvé, riziko infekcie a infekcie krvi sa zvyšuje. A to môže viesť k vážnym následkom. Po druhé, aj keď sa vám nepáči výsledok, pravdepodobne sťažnosti nebudú akceptované.

Pokiaľ ide o špecialistov, ktorí pracujú v salóne, pri výbere by sa mala venovať pozornosť aj určitým nuansom. Uistite sa, že sú dodržané všetky hygienické pravidlá a spotrebiče, ihly a rukavice sú jednorazové. Samozrejme, náklady na aplikáciu trvalého make-upu v salóne budú vysoké, ale na oplátku budete mať istotu bezpečnosti.

Keď sa rozhodnete pre majstra, nezabudnite sa zaregistrovať na konzultáciu. To je potrebné pre štúdium vašej situácie a priania. Najmä toto pravidlo platí pre dievčatá, ktoré už majú tetovanie. Mistr často odporúča začať ho odstraňovať pomocou laseru so špeciálnymi prostriedkami.

A samozrejme, prečítajte si recenzie, pozrite si fotografie z práce majstra a chatujte so svojimi priateľmi. Možno niekto odporučí skutočne dobrého pána. Mimochodom, ak má príliš hustý záznam, znamená to, že je skutočne dôveryhodný, aby vykonal takýto postup. Preto sa nemôžete obávať a cítiť sa slobodne sa prihlásiť na konzultáciu a postup.

Krásny a vysokokvalitný permanentný make up je príležitosťou na opravu tváre, zdôraznenie a zvýraznenie vzhľadu. Ak máte pochybnosti o tom, či stojí za to robiť tento postup, odporúčame vám, aby ste sa zaregistrovali na konzultáciu s dobrým špecialistom.

Robíte permanentný make-up alebo radšej používate kozmetiku?