Články

Farebné exotické Bali pre turistov v roku 2018

Bali zostáva najobľúbenejším, najmodernejším a najrozvinutejším letoviskom v Indonézii. Táto turistická destinácia je predmetom snov mnohých milovníkov pláže a exotiky. Cestovatelia tu priťahujú malebnú prírodu, tropické dažďové pralesy, úžasné sopky, starobylú architektúru, tajomstvo náboženských budov a samozrejme nekonečné pláže. Rusí turisti nedávno objavili všetky potešenia tejto oblasti a teraz každý rok sú čoraz viac.

Fanúšikovia zvládnutia nových informácií čakajú na stretnutie s exotickou kultúrou, ktorá sa zachovala všade. To je dôvod, prečo sa obmedzenie na dovolenku na pláži je zločin. Bali je potrebné študovať, čo s najväčšou pravdepodobnosťou ponechá najhlbšiu stopu v mysliach aj tých najsofistikovanejších turistov.

podnebie

Ostrov má kontinentálne monzunové podnebie. To znamená, že počas celého roka je dobré počasie. Priemerná teplota zostáva na komfortnej úrovni 26 stupňov. V tomto prípade sú dve obdobia: suché a mokré. Suchá sezóna prináša takmer žiadne zrážky a neba je vždy jasné. Trvá od apríla do októbra. Zvyšok času často prší.

Ako sa dostať na Bali

Bohužiaľ, zatiaľ neexistujú žiadne priame lety z Ruska do Bali. Bude musieť lietať s transferom. Dokovanie sa uskutočňuje na letiskách:

 • katar;
 • Spojené arabské emiráty;
 • Hong Kong;
 • Singapore.

V dôsledku prepravy môže cesta trvať dlhšie ako jeden deň. Najlacnejšie letenky budú stáť 700 dolárov. Ale aj v prípade výberu drahých lístkov, odporúčame ich rezervovať 2 mesiace. Vízové ​​poplatky do tejto krajiny sú zrušené.

Geografia Bali

Hlavné mesto sa nachádza v meste Denpasar. Kuta a Seminyak sú považované za hlavné rave mestá. Tu je život v plnom prúde po celý deň. Typická zábava: veľa zvuku a svetla, davy ľudí na ulici a plné bary s reštauráciami. Kuta priťahuje mladých ľudí svojou jednoduchosťou. V noci sa hostia mesta zabávajú alkoholom a tancom a počas dňa surfujú. Seminyak je vhodnejší pre meranie zábavy v kruhu slušných ľudí.

V oblasti Changu sa surferi budú cítiť ako ryby vo vode. Toto miesto priťahuje milovníkov pláže, rovnako ako milovníkov krásnych výhľadov. Harmony a pokoj vládne v oblasti Sanur. Starší ľudia a rodiny s deťmi sa tešia pokoja tu. Nočný život tu je pomalý, čo si vyžadujú tí, ktorí prichádzajú ležať na pláži.

Na juhu od Bali sa poloostrov Bukit nachádza v malej vzdialenosti. Tu kopca bok po boku s skalnatým pobrežím. Cesty na pláž sú zdobené schodiskami. Infraštruktúra mesta je jednoduchá a niekde dokonca primitívna. Surferov tiež prichádzajú s potešením.

Vnútrozemská doprava

Hostia budú prekvapení miestnou dopravou. Exotické trojkolesové taxislužby (Bemo) plynú medzi osadami a prinášajú turistov a miestnych obyvateľov na miesto určenia. Neexistuje pevný poplatok. Vodič sám zavolá cenu, ktorá je zvyčajne nízka. Niektorí vodiči si môžu vychutnať naivitu turistov a zvýšiť cenu. Preto je lepšie vidieť, koľko miestny rezident zaplatí.

Okrem Bemo medzi obľúbenými letoviskami, ktoré sú vybavené klimatizáciou a Wi-Fi autobusmi (Kura-Kura). Poplatok za používanie týchto vozidiel sa pohybuje od 20 000 IDR po 80 000 IDR. Alternatívou k autobusom bude taxík. Musíte vybrať tie stroje, ktoré sú vybavené počítadlom. Priemerná cesta bude stáť 7000 IDR za 1 km plus 6000 za pristátie.

Prenájom automobilov je možné odporučiť tým, ktorí sa nebojí premrznutia ciest a chaosu v pohybe ostatných vodičov. Vozidlo ekonomickej triedy bez zohľadnenia nákladov na benzín bude stáť 270000-350000 IDR za deň. Sedemmiestne Toyota Avanza bude stáť 500000 IDR.

Pláže a hotely

Juh krajiny trpí častými a hmatateľnými prívalmi a tokom. S deťmi je lepšie relaxovať na pláži Sanur, pobrežie je posypané hrubým pieskom. Vlny tu sú zriedkavé. Obľúbenou plážou je tiež Nusa Dua. Kuta pláže sú obľúbené u mladých ľudí. Tu sa môžete pobaviť, ale nebudete môcť plávať kvôli vysokým vlnám.

Dovolenka na pláži v Bali celoročne. Na severnom pobreží je mäkký čierny piesok sopečného pôvodu. Miestne letovisko Lovina sa nachádza v blízkosti horských prameňov a prírodnej rezervácie. More je čisté a pokojné. Východné pláže sú vhodné na šnorchlovanie a potápanie. Západné západy slnka sú skvelé. Na západe sa z väčšej časti zachovala nedotknutá príroda. Pobrežie je väčšinou skalnaté, s nádherným výhľadom na Indický oceán.

Široká ponuka bývania na Bali spôsobuje veľký rozsah cien. Môžete žiť v penzióne za pár dolárov denne. Táto možnosť bude priťahovať cestujúcich surfistov. Na ostrove je veľa populárnych miest, kde býva v štandardnej hotelovej izbe asi 250000 IDR za pár. Približne to isté množstvo bude potrebné pre bývanie v luxusnom bungalove na prvej línii pri vode. Najobľúbenejším rezortom je Sanur, kde dokonca tie najmenšie domy budú stáť 1 300 000 IDR.

Ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli Kuta bude stáť 700000 IDR. Hotel bude na prvom mieste. Malý dom s rovnakými podmienkami bude stáť 2 700 000 IDR. Ostrov ponúka ubytovanie v mnohých značkových hoteloch, známych po celom svete. Za izbu v tomto hoteli bude musieť zaplatiť od 3 500 000 IDR za deň.

Bali Catering

Tí, ktorí navštívili Bali, vedia, že najobľúbenejšie jedlo tu je "Babi Guling". V kaviarni si môžete objednať mladé ošípané pečené na šupke v koreniach a koreniach. Je tiež potrebné vyskúšať balijské šišské kebab s názvom "sat lilit". Navyše mäso alebo morské plody pečené na lemongrassových tyčinkách sú úžasné jedlo. Ovocie zostáva hlavným miestnym dezertom. Najzaujímavejšie je salák, pripomínajúci vkus ananasu a jahody súčasne.

Tí, ktorí sa venujú zdravotným produktom, budú schopní zásobovať na Bali tie najodolnejšie a najpopulárnejšie:

 • goji bobule;
 • semená chia;
 • spirulina;
 • čierna ryža.

Pre bobule bude musieť zaplatiť asi 100 000 IDR za 1 kg a semená chia stáli približne 400 000 IDR.

Najčastejšie na ostrove sa nachádzajú reštaurácie s názvom "varungi". Vyzerajú ako cestná kaviareň na plážach av miestach, kde sa turisti zhromažďujú. Najúspornejšie je jesť tam, kde väčšina zákazníkov je miestna. V komunikácii môžu vzniknúť ťažkosti: zamestnanci nevedia angličtinu a menu je napísané iba v indonézskom jazyku. Tu turisti by si mali vybrať:

 • vyprážaná ryža;
 • "Sata";
 • soto ayam polievka;
 • Martabakové koláče;
 • Bakso polievka;
 • zelenina v cestíčku "Gorengan";
 • rezance.

Hlavné pravidlo: musíte vybrať tie snack bary, kde jedia miestne, a je tu veľa návštevníkov. Týmto spôsobom sa dá vyhnúť stale tovaru.

Reštaurácie sú viac zamerané na turistov. Okrem národnej kuchyne väčšina z nich ponúka aj iné druhy jedál. V závislosti od úrovne inštitúcií sa ceny budú líšiť. Ak v "Varung" bude plnohodnotný obed stáť 40 000, potom vegetariánska kaviareň ponúkne jedlo za 20 000 IDR. Čínska reštaurácia vydá priemernú účtovnú závierku 50 000 a európsku 65 000 IDR. Najdrahšie - rybárske reštaurácie. Tu komplexný obed bude stáť 150000 IDR.

Zábava a atrakcie

Rovnako ako v iných krajinách, náboženské budovy a pamiatky zaberajú významnú časť pamiatok. Navyše, Bali ponúkne, aby sa oboznámil s výtvormi prírody: hory, sopky, nádherné pláže a ryžové polia. V blízkosti miestnych chrámov často nájdete demonštračné predstavenia. Môže ísť o scény z epických alebo miestnych tanečných etúdií.

Najväčší miestny chrám na úpätí hory Agung sa skladá z 20 budov. V preklade názov komplexu znie ako "krásna záhrada". Na nádhernom jazere Bro je umiestnený iný chrám, na ktorom sa turisti usilujú. Tento morský chrám sa nazýva Ulkn-Dan. Tanah Lot - náboženská budova, ktorá je považovaná za charakteristický znak ostrova.

Okrem mnohých chrámov si zaslúži pozornosť aj múzeum v Ubude venované dielam Antonia Blanca. Ubud je kultúrne hlavné mesto Bali. Tu sú umelci a ďalší predstavitelia umení.

Ak chcete byť obklopený nedotknutou prírodou, mali by ste ísť do Národného parku Bali-Barat. Nachádza sa na západe ostrova.
Existuje viac ako 110 odrôd koralov, rovnako ako početní zástupcovia mangrovových lesov, savany a listnaté zóny. Tiež tu môžete počkať nervy v dobrodružnom parku "Bali-Tritop".

Najbohatší podmorský svet urobil potápanie jednu z hlavných atrakcií týchto miest. Príležitosť na potápanie s inštruktorom a špeciálnym vybavením bude stáť asi 55 dolárov. Môžete sa plaviť pod plachtou za 1,250 dolárov pre skupinu 10 ľudí. Toto prehliadka zahŕňa rybolov a plávanie v malebných zátokách ostrova. Prechádzka na ostrove s sprievodcom a prestávkou na obed bude 40 USD na osobu.

Výlet do chrámov Ubud bude stáť asi 40 dolárov a výlet autom na južné pláže bude stáť iba 25 dolárov. Prehliadka "Lezenie sopky Batur" sa stala populárnou. Náklady na turné pre 1 osobu sú 80 dolárov. Jazda na podvodnom motocykli bude stáť 75 dolárov.

Existujú stovky exkurzií a možností trávenia času. Bali nezanechá ľahostajného žiadneho turistu. Tu je potrebné navštíviť aspoň raz, snívať o návrate tu a znova.

Loading...