Články

Kde stiahnuť knihy zadarmo: top 10 stránok

Nakupovanie kníh v špecializovaných predajniach pre milovníkov čítania je dnes drahé. Nespočetné svetlé kryty, vôňa nového papiera a rafinované písma samozrejme priťahujú pozornosť viac ako chladné stránky elektronických kníh. Napriek tomu si nie každý môže dovoliť farebné vydanie modernej literatúry alebo klasiky. Preto sa čoraz viac milovníkov kníh pohybuje pri hľadaní svojich obľúbených autorov na špecializované stránky.

Kde stiahnuť knihy bez registrácie a SMS, pre telefón, v fb2 a iných formátoch

V posledných rokoch sa uskutočnili aj kontroly na internete a zbierky bezplatných online knižníc sa značne zmiernili. Napriek tomu je dosť zaujímavé čítanie. Preto by som chcel vyraziť do sveta, zatiaľ čo voľné stránky, kde si môžete stiahnuť zadarmo knihy bez ďalších požiadaviek.

Aldebaran (aldebaran.ru)

Už na prvej strane tohto zdroja je možné pochopiť, že sa pozerá ako na službu ponúkajúcu širokú škálu všetkých druhov literatúry. Tu si môžete prečítať akúkoľvek navrhovanú knihu online alebo ju prevziať do svojho elektronického zariadenia vo väčšine formátov, o ktorých je známe, že milujú. Návrh stránky je celkom vhodný: pred stiahnutím sa môžete oboznámiť s každou knihou v krátkej anotácii. Tiež tu ponúkame preskúmať obsah a dokonca aj výňatok z práce.

Napriek skutočnosti, že nároky držiteľov práv sa dotýkali aj tohto zdroja, zostalo tu veľa zaujímavých vecí. Zbierka pozostáva prevažne z klasického dedičstva, ako aj z diel autorov, ktorí ešte neprejavili nespokojnosť s bezplatnou distribúciou svojich diel.

Samolit (samolit.com)

Táto služba je špeciálna v tom, že môžete nielen stiahnuť materiály zadarmo, ale tiež nahrať svoju prácu a dokonca zarobiť peniaze z nej. Tvorcovia zdroja poskytli mladým spisovateľom vynikajúcu príležitosť preukázať svoje zručnosti a poskytnúť široký prístup k ich dielam. Tu nájdete súbory vo formáte fb2, epub, txt. Pre pohodlie čitateľov je na stránkach konvertor, ktorý prispôsobuje existujúce súbory alternatívnym zariadeniam. Ďalšou užitočnou možnosťou je možnosť vytvárať vlastné virtuálne knižnice.

PDA písmená (pda.litres.ru)

Napriek tomu, že tento zdroj je vo veľkej miere elektronickou literatúrou, má rozsiahlu sekciu s bezplatnými knihami. Okolo 26 tisíc výtvorov od rôznych autorov je tu vystavených. Bohužiaľ nebudú môcť získať obľúbenú novinku alebo predaj tu zadarmo. Je však ľahké nájsť diela svetovej klasiky a školské osnovy, ktoré si každý musí prečítať.

Gutenberg (Gutenberg.org)

Tento zdroj prevažne predstavuje knihy v angličtine a iných cudzích jazykoch. Ich počet je viac ako 46 tisíc. Pohodlné rozdelenie do kategórií ponúka mnoho žánrov: od beletrie po učebnice. Môžete si ich stiahnuť v mnohých obľúbených formátoch. Ak chcete stiahnuť rýchlejšie, môžete používať Dropbox, Disk Google a Microsoft OneDrive.

Litr (litmir.me)

Archív tohto zdroja obsahuje viac ako 210 tisíc kníh. Súbory s literárnymi dielami môžu byť pridané nielen moderátormi, ale aj používateľmi stránok. Chvíľu bol Litmere na žiadosť príslušných orgánov zablokovaný. Po dôkladnej "čistení" v rámci zákona "proti pirátstvu" bol obnovený prístup k zostávajúcim dielam.

Avidriders (avidreaders.ru)

Na tomto zdroji môžete získať bezplatný prístup k obrovskému počtu kníh v nasledujúcich formátoch:

  • epub;
  • FB2;
  • mobi;
  • txt.

Každý súbor je možné stiahnuť bez SMS, bez poplatku a bez ďalších podmienok. Všetka literatúra na webe je distribuovaná v katalógu podľa žánru.

LibOk (libok.net)

Medzi univerzálnymi digitálnymi knižnicami v top 10 by mali priniesť Liboc. Tu je katalóg rozdelený do dvoch veľkých skupín. V prvej sa nachádzajú najrôznejšie diela beletrie. Druhá časť prezentuje vedeckú literatúru a učebnice.

List (bookwa.org)

Táto stránka je vynikajúcim zdrojom na stiahnutie literatúry všetkých žánrov, ako aj technických a vedeckých publikácií. Tu nájdete diela domácich i zahraničných autorov, prezentované vo formátoch djvu, doc, pdf, rtf, txt. Všetky odkazy na knihy sú priame, bez registrácie alebo SMS.

Tehlibrari - technická literatúra (techlibrary.ru)

Tento zdroj ponúka svojim návštevníkom množstvo rôznorodých literatúr, ktoré sa týkajú technológie alebo vedy. Priamym prepojením si môžete na svojom prístroji prevziať encyklopédiu, učebnicu, školiacu príručku, technickú referenčnú knihu a oveľa viac. Témy pokrývajú najširší rozsah:

  • elektronika;
  • strojárstvo;
  • počítače;
  • rádiové inžinierstvo;
  • letectva;
  • stavby a ďalšie.

Celá kolekcia je bezplatne k dispozícii používateľovi.

het-krušpán (Get-books.ru)

Tento zdroj je umiestnený ako stránka s úplným nedostatkom reklamy. Samotné knihy si môžete stiahnuť zdarma vo formáte doc alebo rtf. Zoznam dostupných súborov sa pravidelne aktualizuje a aktualizuje novými textami. Tu nájdete knihy, periodiká, konzultácie, učebnice. Mnohé z nich sú k dispozícii vo formáte audiokníh.

Takéto množstvo stránok s bezplatnými knihami umožňuje fanúšikom čítania rozširovať svoje obzory, dostávať každý deň nový materiál na úctu, a neobmedzovať sa na domácu knižnicu. V takom prípade nemusíte ani opustiť dom.

Loading...