Interiér

Štátny štýl - nápady pre moderné "rustikálne" jedlá

Takže je čas urobiť opravy, možno v najnavštevovanejšom mieste v byte, v kuchyni. Pokúsme sa zistiť, aké je kuchyňa v štýle krajiny a ako ste stelesňovali tento rustikálny štýl s minimálnymi stratami.

Štátny štýl vynikal v 50. rokoch minulého storočia v Spojených štátoch. Spočiatku to bolo takmer úplné stvorenie charakteru amerického ranča. Neskôr sa štýl krajiny stáva viacfarebnejším, pokrýva vrstvu rôznych "rustikálnych" nábytku a domácich predmetov.


Hlavné črty národnej kuchyne:
- jednoduchosť, nedostatok šikovnosti a lesku;
- komfort v každom detaile;
- poznámky romantiky;
- funkčnosť a chuť;
- prevládanie prírodných materiálov.
Čo priťahuje rustikálnu kuchyňu? Pravdepodobnosť jeho originality a blízkosť k jeho pôvodom.

Country Kuchyňa a Provence

Ako sme povedali, štýl Provence sa postupne transformoval z čisto amerického. Začal sa presťahovať do Európy a iných kontinentov. Po absorpcii národných vlastností sa krajinný štýl premenil na každú novú krajinu. Takže tam bol anglický, taliansky (toskánsky), francúzsky, nemecký, škandinávsky štýl.


Štýlové kuchyne s funkciami Provence sú samozrejme interiér s charakterom francúzskej dediny. Keď si myslíte o takej kuchyni, zamerať sa na materiály veselých farieb, s prevahou teplých farieb. Základom palety bude mlieko a biela. Neváhajte ich riediť žltou, tyrkysovou, žltou alebo levanduľovou. Rovnako ako mnohé iné štýly, krajina Provence nemá rád miešanie troch alebo viacerých farieb. Nábytok tlmených zelených alebo piesočných farieb je ideálny pre mliečne sfarbenie stien.Nábytok v tejto kuchyni je tradičným drevom. Môže to byť závesné skrinky s otvorenými policami alebo vešiakom. Súbor nábytku môže byť zložený z jednotlivých prvkov, rovnako v štýle a prevedení.
Na steny je povolené maľovanie alebo tapety (obyčajné, teplé farby alebo s malým kvetinovým písmom). Závesné svietidlá alebo luster v strede. Žiadne krištáľové odtiene a kamienky.

Štýlový dizajn kuchyne

Ako sme už zistili, štýl domácej hudby sa môže líšiť v jej územnej povahe. Pri výbere príslušenstva a konštrukčných detailov zvážte národné zvláštnosti vašej krajiny.
Prvé projekty kuchyne v štýle country hudby boli naivne naivné. Bol to obyčajný obyvateľ kovboj, bez ozdôb a ozdôb. Dnes dizajnéri dodávajú vyspelosť kuchyne a maximálny komfort.


Tento interiér sa líši od ostatných prírodných materiálov. Štýl krajiny neumožňuje používať chrómované povrchy, plastové, kryštálové a syntetické tkaniny.


Hlavné črty krajiny kuchyne sa dajú nazývať: pracovná doska z kameňa alebo dreva, otvorené police v skrinkách, lampa s odtieňom tkanín, textil (ľan, chintz), drevený alebo prútený nábytok. Kvety v kvetináčoch a vázy tiež harmonicky splynú s takým "prirodzeným" interiérom.

Kuchyňa krajiny kombinovaná s obývacou izbou

Štúdiový apartmán zahŕňa otvorený priestor, podmienene rozdelený na jedáleň, kuchyňu, obývaciu izbu alebo spálňu. Ak sa rozhodnete spojiť kuchyňu s obývacou izbou, mali by byť navzájom komplementárne. Oblasť varenia a priestor na sedenie by mali byť jasne zónované. Oblasť je možné vymedziť pomocou nábytku (barového pultu), záclonami, rôznymi podlahovými krytmi, dekoratívnou stenou s otvormi.


Kombinácia kuchyne a obývacej izby je vhodná pre prijímanie hostí. Môžete súčasne chatovať a variť. Dôležitá výhrada: v takejto kuchyni by mal byť vždy poriadok. Špinavé pokrmy, rozptýlené veci rozdrvia celkový dojem.

Výber farby pre kuchyňu v štýle krajiny

Izba v štýle krajiny bude útulný kútik domu, a to aj napriek malej časti vašej kuchyne. V tomto prípade, zvýšenie miestnosti bude vizuálne pomôcť málo tajomstvo. Ak si objednáte kuchynský nábytok, čím je hĺbka zásuviek menšia, rohová sada je väčšia ako obvyklá. Použite okenný parapet, aby sa stal pracovným povrchom.
Štýl krajiny umožňuje viacfarebné, ale je potrebné opatrenie. Farby by nemali byť zábleskové. Tlmený a teplý, možno s pár šťavnatými akcentmi.


Štýl palety krajiny - pastelové a teplé farby.
Francúzska krajina je svetlá, akoby povrch vyhorel na južnom slnku. Taliansky, nemecký alebo anglický štýl krajiny - viac nasýtených, tmavých, ale aj teplých farieb.
Steny sú buď omietané (olivovo, svetlo žlté, slonoviny), alebo pokryté ľahkými tapetami s malým kvetinovým vzorom. Tapeta pre maľovanie alebo ozdobné omietky je tiež skvelá voľba.Vzory a výtlačky pre textílie: kvety, kvetinové ozdoby, hrach, pruhy, bunka.


Drevená kuchyňa - pohľady a obsah

Takže je čas vybrať dekor kuchyne. Ľahký nábytok je vhodný pre francúzsku a anglickú country hudbu. Pre iné verzie by bol vhodný tmavý strom.
Sada pre "rustikálnu" kuchyňu má jednoduchý, mierne hrubý dizajn. Fasádne vitráže, detaily z tepaného železa a otvorené police. Namiesto dverí môžu byť plátené závesy.


Keramické alebo drevené tvarovky s efektom patiny a odieraním. Mixér a umývadlo - bronz, mosadz, staré striebro.

Loading...