Interiér

Luxus pokoja v pokoji: spálňa v štýle Provence, 70 fotiek najlepších interiérov

Spálňa by mala byť najpohodlnejším, relaxačným miestom v každom dome. Len kompetentný prístup k usporiadaniu tejto miestnosti bude schopný zabezpečiť správny oddych a relaxáciu. Jeden z najpopulárnejších štylistických trendov v dizajne dizajnu je považovaný za Provence - možnosť usporiadania, ktorá vytvára atmosféru ľahkosti a romantiky.

Štýlový interiér spálne v štýle Provence

Originálny, pretenzívny štýl má svoje vlastné charakteristické črty. Iba v prítomnosti špecifických prvkov dekoratívnych a dokončovacích materiálov môžete vytvoriť ideálny obraz modernej spálne.

Dôležitú úlohu zohráva nábytok, ktorý zachováva tradičné vlastnosti tohto štýlu. Iba tým, že dodržiavate určité pravidlá, môžete usporiadať kvalitný, tematicky uzemnený interiér. Hlavné parametre štýlu Provence v usporiadaní spálne zahŕňajú:
• Prítomnosť starožitného nábytku - s umelými leskmi, čipmi a patinou.
• Používanie jemných farieb, jemných kombinácií svetla a pastelových odtieňov.
• Kvetinové ozdoby, výtlačky, kvetinové a rustikálne motívy v dekorácii a textilu.
• Nedostatok ostrých kontrastov, fantazijný jas, nerozumná kombinácia farieb.
• Veľké množstvo ozdobných predmetov, doplnkov, historických drobností a suvenírov.

Hlavný, centrálny kus nábytku v spálni by mal byť dvojlôžková posteľ s drevenými vyrezávanými alebo tepanými kovovými chrbtami. Prítomnosť elegantných skriniek a zásuviek sa považuje za vhodnú.

Ako si vybrať tapety, nábytok, záclony, spálňový luster v štýle Provence

Všetky materiály, nábytok a príslušenstvo by mali byť správne kombinované v miestnosti, aby sa nezostali medzi ostatnými a neostrili pozornosť. V štýle Provence nie je možné vyberať špičkové produkty, ktoré zakrývajú aj potrebné technické špeciality pod pôvodnou chuťou.

Výber nábytku, textílií a doplnkov je možné vykonať s pomocou kvalifikovaných dizajnérov alebo nezávisle, s využitím rád odborníkov. Pri výbere sa riadi nasledujúcimi kritériami:

1. Nábytok. Všetky položky musia byť vo veku, s prvkami kovania alebo farebného skla. Ideálom by bola prítomnosť vinobranie. Ak je tu veľká plocha, v spálni, v hrudníku, v hojdacom kresle môžete umiestniť starožitný bufet. Čalúnenie by malo byť tapiserie, kaliko, cambric.

2. Tapeta. K dokončeniu stien je možné použiť rôzne materiály. Medzi tapetami si môžete vybrať niekoľko odrôd - netkané, papierové, textilné, vinylové. Produkty môžu byť reliéfne, s obrazmi nenápadných vzorov a ozdôb. Je vhodný výber súčasných fotografických tapiet.

3. Textil. Prírodné tkaniny sú výhodné. Čalúnenie nábytku, posteľná bielizeň, závesy, posteľné prikrývky by mali byť obyčajné alebo s kvetinovým písmom. Kontrast alebo nasýtené farby nie sú naznačené. Relevantné námorné témy, vidiecka krajina.

4. Závesy. Výrobný materiál - ľan, hrubý kaliko. Hotový výrobok môže byť prezentovaný vo forme jednoduchých širokých pláten zdobených ručne vyšívanými alebo opletými. Použitie monofónnych možností, prítomnosť pások, buniek sa považuje za vhodné. Okrasy môžu byť strmé alebo drevené.

5. Luster. Špeciálny originálny prvok, ktorý by mal byť vrcholom interiéru. Najlepšia voľba - textil, farebné sklo, kované výrobky. Stropné lustre predstavujú moderné stropné svietidlá z plastu, kovu, skla. Pozastavené verzie môžu pozostávať z jedného alebo viacerých stĺpikov zavesených od reťazca alebo reťaze.

Nemali by ste miestnosť nasýtiť nadmerným dekorom. Objemové obrázky sa najlepšie nepoužívajú. Komfortnejšia spálňa v štýle Provence prinesie bohaté osvetlenie a prítomnosť zrkadiel.

Útulná malá izba v štýle Provence

Ak chcete navrhnúť malú miestnosť, musíte sa čo najdokonalejší. Prítomnosť v takejto spálni by mala byť jedna. Pre štýl Provence môže byť akcentom posteľ - veľká, dvojitá, pohodlná. Najlepšou možnosťou je produkt vyrobený z ľahkého dreva s originálnymi vyrezávanými prvkami.

Aby sa kompaktná spálňa stala čo najkomfortnejšou, zvyšok nábytku by mal byť vybraný miniatúrne. Prítomnosť nočných stolíkov, šatníka a toaletného stolíka na klasických vyrezávaných nohách by bola ideálna.

Provence vzdušné biele izby

Odpočinok v spálni by mal byť obvinený z pokoja a pozitívnych emócií. Správna voľba farieb poskytne požadovaný efekt a vytvorí tak príjemnú atmosféru. V spálni v štýle Provence dominujú béžové, pastelové, krémové, krémové, olivové a levanduľové odtiene.

Popularita nestráca vzdušnú a svetle bielej farby, ktorá má utišujúci účinok na psychiku. Šikovný, úspešne vyzerajúci izba poskytne biely nábytok, biely strop a odľahčené tapety.

Kvetinové motívy budú adekvátne a ekologicky vyniknúť proti snehovo bielému pozadiu. Kvetinové výtlačky môžu zdobiť jednotlivé predmety nábytku, textilu, posteľnej bielizne.

Úspešná kombinácia: izba v štýle Provence

Ak potrebujete ušetriť miesto alebo vybaviť štúdiový apartmán, môže byť jedna izba primerane usporiadaná vo forme spálne-obývacia izba. Interiér v štýle Provence bude v tomto prípade správnym rozhodnutím.

Pre kompetentné usporiadanie oboch zón bude potrebné použiť špeciálne starý nábytok, originálny textilný výzdobu a množstvo elegantných nohavičiek a doplnkov. Môžete zónu priestor pomocou rozdielu v konštrukcii:
- povrchy na stenu alebo podlahu;
- položky nábytku;
- osvetľovacie zariadenia;
- monofónne drapérie;
- tkané podlahy.

Jednoduchosť a pohodlie by mali prevládať v dvoch zónach. Elegantná, skromne zariadená obývacia izba bude plynulo prúdiť do spálne, kde sa osvetlenie naznačuje v tlmenejších farbách a malé kusy nábytku sa stanú organickými doplnkami masívneho lôžka v centre.

Loading...