Články

Nezabudnuteľná dovolenka na ostrovoch v roku 2018: ceny, pláže, krásne miesta a rysy stredísk

Dovolenka na pláži na ostrovoch sa zdá byť každým z nás rajom. V našich snoch vidíme biely piesok, azúrový surf a čerstvé zelené palmy. Navyše každý z ostrovov má svoju vlastnú chuť, vlastné vlastnosti a zaujímavosti.

Odpočívaj na ostrove Hainan (Čína): ceny 2018

Perlou Číny je svetoznámy tropický ostrov Hainan. Zoznam výhod miest zahŕňa skvelú dovolenku na pláži, čistú vodu, početné zaujímavé výlety, wellness procedúry a rôzne zábavy.

Miestne piesočné pláže sa zdajú nekonečné. Tí, ktorí sa unavujú ležiacim ležiacim na piesku, budú mať možnosť navštíviť miestne zápalné diskotéky alebo skúsiť vodné športy. Väčšina pláží v meste Hainan je obecná. K dispozícii sú pohodlné lehátka, slnečníky, šatne a toaleta.

Najobľúbenejšou rekreačnou oblasťou sú zátoky Yalong a Dadonghai. Prvý priťahuje turistov s ich súkromím, a druhý - svojou malebnou. Súčasne je Dadunkhay pomerne živým miestom, kde sa jednoduchí návštevníci aj surfisti cítia skvelo. Väčšina hotelov je na úrovni 5 *.

Cestovný ruch sa rozvíja aj v oblasti zálivu Sanyavan, ale infraštruktúra je stále ďaleko od predchádzajúcich zón. Preto neexistujú žiadne davy turistov, ktoré možno považovať za výhodu. Tí, ktorí tu boli, už ocenili veľkoleposť živočíšneho a rastlinného sveta, pláže a druhy.

Pre milovníkov exkurzií je aj okupácia. Medzi miesta povinných návštev sú tieto:

 • Park "Okraj sveta";
 • ostrov opice;
 • akvárium;
 • Centrum Nanshan pre budhizmus;
 • motýľové múzeum;
 • botanická záhrada tropických rastlín;
 • Ostrov pirátov;
 • Západný ostrov;
 • Letný svetový vtáčí park;
 • Taoistický chrámový komplex Dun Tian a oveľa viac.

Medzi najobľúbenejšie hotely podľa špecializovaných internetových zdrojov patria:

 • Sanya Yazhou Bay Resort, kolekcia Curio od hotela Hilton, Sanya - z 4500 rubľov na osobu a noc;
 • HNA New World Hotel Danzhou, Danzhou - z 2500 rubľov;
 • The Westin Blue Bay Resort & Spa, Lingshui - od 5900 rubľov;
 • Yalong Bay Sanya Farinn, Sanya - z 2 800 rubľov;
 • Sanya Blue Bay Apartment, Sanya - cena na vyžiadanie;
 • Ramada Hotel & Suites BOAO, Qionghai - cena na vyžiadanie.

Grécko, Kréta: sviatky a ceny v roku 2018 na "all inclusive"

Kréta je najnavštevovanejšími turistami a najväčším ostrovom Grécka. Turisti sú tu priťahovaní nádhernými plážami, čistou vodou, nespočetnými architektonickými pamiatkami, krásnou ekológiou, prírodnými pamiatkami, výbornou kuchyňou. Práve táto rozmanitosť ostrova ju zvýšila na hodnosť jedného z najobľúbenejších letovísk.

Podnebie miesta tiež nespôsobuje sťažnosti: prší tu len v zime a za zvyšku času vládne jasné počasie. Vlhké námorné podnebie umožňuje pohodlne zostať aj pri vzácnych zrážkach.

Pláže na Kréte môžu byť piesčité alebo kamienkové, ale sú vždy dobre vybavené a dobre udržiavané. Široké pobrežie neumožňuje zasahovať do tých, ktorí sú v blízkosti dovolenky. Služba je vždy na vysokej úrovni a infraštruktúra je vyvinutá podľa európskych ukazovateľov.

Potápanie pre fanúšikov podvodných druhov prinesie veľa príjemných prekvapení. Tí, ktorí majú radi výlety, môžu byť pozvaní na návštevu:

 • Palác Knossos;
 • jaskyňa, kde sa narodil a rastol Zeus;
 • nespočetných starobylých kláštorov a iných náboženských budov.

Ubytovanie na Kréte môže byť tiež veľmi rozmanité. Môže ísť o veľké hotelové komplexy, súkromné ​​mini-penzióny, autentické roľnícke domy. Momentálne sú uznávané najobľúbenejšie hotely:

 • Villa Kostas, Giannoudi - 24700 rubľov;
 • Patriko Country House, Vóroi - 5 700 rubľov;
 • Panorama-Seaview Studios & Apartments 3 *, Hersonissos - 3900 rubľov;
 • Benátsky dom, Chania - 10 000 rubľov;
 • Aldemar Knossos Royal, Chersonissos 5 * - 20 000 rubľov;
 • Aldemar Cretan Village, Hersonissos - 24.800 rubľov.

Dovolenka na Kanárskych ostrovoch (ceny 2018)

Kanárske ostrovy sú snom mnohých milencov. Táto autonómna kolónia Španielska sa nachádza v Atlantickom oceáne, 95 km od Afriky. Kanárske ostrovy správne nesú názov rajských ostrovov. To je tam, že jar vláda celý rok.

Let z Moskvy do Tenerife bude stáť od 20 000 rubľov za ekonomickú triedu alebo 120 000 rubľov za prémiovú triedu. Ak si zvolíte let s dvoma prevodmi, budete musieť zaplatiť 27 500 rubľov. Cesta trvá 10 až 24 hodín.

Turisti zvyčajne vyberajú ubytovanie typu all-inclusive. Najobľúbenejšie hotely:

 • "Marino Tenerife" (4 *);
 • Sol La Palma (4 *);
 • Seaside Los Jameos Playa (4 *);
 • Ritz-Carlton, Abama (4 *).

Bohužiaľ cena izieb v týchto hoteloch môže narušiť aj bohatých turistov. Prípadne zvážte súkromný sektor. Za 29-45 eur sa môžete pohodlne usadiť v mini hoteloch "Hotel Marte", "Izby Casa de Colores", "Hotel Rural Casablanca". Výber rozpočtu je široký a v ktorejkoľvek časti ostrova si môžete prenajať komfortné izby, domy, chaty len za 50 eur.

Môžete sa tiež spoľahnúť na cestovné kancelárie a vybrať si jednu z už dostupných kompletných ponúk pozostávajúcich z letu, ubytovania pre 2 osoby, transferu, poistenia a hotelových služieb. V priemere bude takáto prehliadka stáť 95 000 rubľov. Ak sú wellness balíčky pridané do balíka služieb, náklady môžu dosiahnuť 160000-320000 rubľov.

Maledivy: sviatky a ceny v roku 2018

Ďalším rajom na zemi sú známe Maledivy. Mnoho malých ostrovov roztrúsených po Indickom oceáne. Toto miesto je určené pre lenivé zábavy na pláži. Zaujímavosti tu sú málo. Jedinou nevýhodou rezortu sú ceny, ktoré zodpovedajú elitnému stavu tohto miesta.

Tropické prostredie na Maledivách poskytuje pohodlné podmienky pre dovolenku na pláži. Tu je teplota vždy v rozsahu 27-32 stupňov plus, teplota vody je 26-28 stupňov. Od apríla do novembra často prší. V zime je počasie často suché.

Výber miesta na odpočinok sa môže zdať zložitý, pretože Maledivy majú okolo 1200 atolov. Ale len málo z nich je populárne. Je lepšie pre potápačov rezervovať výlety do strediska Nalaguraydu. Inveterate rybári si budú užívať Ari a príroda v pôvodnej podobe môže byť obdivovaná na Donakuli.

Najobľúbenejšie hotely sú tu:

 • Kurumba Maledivy 5 *, na severnom atole Male;
 • Bandos Island Resort 4 *, Ostrov Bandos, Severný atol Male;
 • Sheraton Maldives 5 *, na ostrove Furana Fushi.

Priemerné náklady na prehliadku do Maledivy v systéme je all inclusive v hoteli na 3 * alebo 4 * za 8-10 dní bude stáť 1500 dolárov. V 5 * hoteli musíte ísť s 2000 dolárov. Táto cena platí počas obdobia sucha. V období dažďov môžete získať 1000 dolárov.

Pokiaľ ide o rozpočet, môže to byť výlet so samoorganizovaným ubytovaním. Priaznivý a lacný hotel bude vyžadovať izbu 60 USD za deň. Izba v súkromnom sektore stojí 20-30 dolárov. Prenos na ostrov bude musieť platiť, pretože nie je možné sa tam dostať na vlastnú päsť. Plaviť loď na miesto a späť stojí 140 dolárov.

Zvyšok na Karibských ostrovoch (ceny 2018)

Na konci zoznamu rajských ostrovov sú Karibik. Medzi nimi sú miesta s nízkou úrovňou hospodárskeho rozvoja a v dôsledku toho slabá infraštruktúra. Sú tu aj iní, ktorí ponúkajú "luxusný" odpočinok.

Relatívne lacné prehliadky bude stáť 1000 dolárov za prenájom. Priemerná úroveň bude vyžadovať, aby ste vynaložili na bývanie 1000-2000 dolárov. Všetko ostatné presahuje výšku 2 000 USD pre jedného turistu. Pre úplnosť môžete poskytnúť podrobnejšie ceny. Napríklad izba v Santo Domingo, Dominikánska republika stojí 17 dolárov denne, za 21 dolárov môžete žiť v strede ostrova v Santiagu, v Punta Cana izba stojí 29 dolárov. Ak si vyberiete apartmán len 400 metrov od pláže v Sosua alebo Cabarete, budete musieť zaplatiť asi 450 dolárov za mesiac. Ak hovoríme o drahých hoteloch, potom 5 * v Punta Cana bude vyžadovať cenu 150 dolárov za deň.

Potraviny tiež závisia od miesta a úrovne inštitúcie. Obed v módnej reštaurácii v Sosue bude stáť 30 dolárov. Komplexné jedlo na tomto mieste pozostáva z rýb a zemiakov, rezancov, zeleniny, syra, ľahkého alkoholu a kávy. Ak si vyberiete kaviareň v národnom štýle, potom môžete stretnúť $ 5. Toto je typické pre také mestá ako Puerto Plata. Za tieto peniaze môžete získať hranolky, smažené kuracie mäso, banány a džús. Malá pizza v týchto miestach bude stáť 4 doláre, dve burgery a zemiaky budú stáť 10 dolárov a vegetariánsky obed v reštaurácii, povedz Santo Doming, bude stáť 12 dolárov.

Taxi ride stojí 10 dolárov za 10 minút. Alternatívou by bol minibus za cenu $ 1. Medzimestský autobusový lístok bude stáť 5-10 dolárov.

Treba mať na pamäti, že koncept karibských ostrovov zahŕňa asi 30 krajín a niekoľko stoviek ostrovov. Haiti, Bahamy, Jamajka, Kuba a Portoriko sú najznámejšie karibské strediská. Na rôznych ostrovoch Karibiku sa mierne líši podnebie. Rozptýli sa od mierneho tropického až po mokrý. Vysokohorská oblasť sa uspokojuje so sušiacim vzduchom. Teplota vzduchu kedykoľvek v roku neklesne pod 25 stupňov plus. Teplota vody v blízkosti pobrežia dosahuje 22-26 stupňov. Od septembra do novembra prevažuje väčšina ostrovov počas obdobia dažďov.

Povaha týchto miest je krásna a fascinujúca. Platí to najmä pre regióny, kde je ľudský zásah najmenej viditeľný. Výhodou moderných zájazdov možno považovať možnosť navštíviť niekoľko ostrovov naraz, čo vám umožní osobne zhodnotiť všetky svoje vlastnosti a vybrať si to najvhodnejšie pre vašu dovolenku v budúcnosti.

Loading...