Články

Odpočívaj v Feodosia 2018: atraktívne letovisko na pobreží Čierneho mora

Theodosia je ďalšie obľúbené letovisko na pobreží Čierneho mora v Kryme. Ionizovaný vzduch, dobrá klíma a rozvinutá infraštruktúra robia malé mestečko atraktívne pre turistov. Prichádzajú tu na dovolenku na pláži, výlety a procedúry.

Cesta do Feodosie

Z Ruska na polostrov Krym sa dá dostať lietadlom alebo trajektom. Letisko sa nachádza v meste Simferopol. Mnoho priamych letov letie odtiaľto:

 • Moskva;
 • Petrohrad;
 • Krasnodar;
 • Rostov na Done;
 • Samara;
 • Ufa;
 • Cherepovets;
 • Krasnojarsk;
 • Adler;
 • Tyumen a niekoľko ďalších miest.

Z Moskvy bude musieť lietať 2 hodiny a 40 minút. Cena vstupenky 2800 rubľov. Najvhodnejšie z letiska do Feodosie taxíkom. Stojí to 2000 rubľov. Môžete si uložiť, ak idete na miesto autobusom alebo vozíkom. Každú pol hodinu od autobusovej stanice Simferopol odchádzajú. Cena cesty je malá - 350 rubľov.

Ďalšou možnosťou je cesta cez Anapu. Let tu bude stáť 4500 rubľov. Potom môžete využiť verejnú dopravu. Jeden lístok bude stáť 500 rubľov jedným smerom (autobusom a trajektom). Miestny jednotný lístok nevyzerá ako Moskva. Zahŕňa kombináciu cestovania viacerými druhmi dopravy. Podporná služba počas transplantácie pomôže pochopiť nuansy. Podobná cesta z Anapy do Feodosie trvá 6 hodín.

Vnútrozemská doprava

Verejná doprava Theodosia je dosť rôznorodá. Najvhodnejšie je používať plánovanú zbernicu. Cena cestovného v nich stojí 13 rubľov. Tiež autobusy, trolejbusy, taxíky plynú mestu. Môžete si prenajať auto alebo bicykel.

Zvyšok v Feodosia 2018: miestne pláže

Pláže Theodosia sa rozprestierali 15 kilometrov. Pobrežný pás má priemernú šírku 35 metrov. Výhody miestnych pláží v širokom sortimente kamienkových, pieskových a zmiešaných typov.

Na vybavených plážach sa nachádzajú sprchy, šatne, toalety. Môžete si tiež požičať slnečníky a ležadlá a využiť aktivity na pláži. Najobľúbenejšie pláže "Scarlet Sails" a "Golden" ponúkajú turistom tráviť čas na diskotéke pri vode.

Medzi hlavné pláže oblasti stojí za zmienku "Cote d'Azur", "Pearl", "Bounty", "Suvorinsky kameňov", "Ukrajina", "Detský".
Dovolenka v Feodosia 2018: súkromný sektor, motely, penzióny, penzióny, hotely

Na pobreží je viac ako 60 stredísk. Pre prevenciu ochorení a obnovu po nich je tu najvhodnejšie podnebie, liečivé bahno, termálne vody a byliny. Miestne minerálne vody nie sú nižšie ako "Narzan" a "Esentukam".

Feodosia ponúka hosťom rôzne možnosti ubytovania. Tu je:

 • sanatórium;
 • penzióny;
 • hotely;
 • rekreačné strediská;
 • mini-hotely;
 • byt;
 • štvorhviezdičkové hotely.

Ak chcete žiť v pohodlných 4-hviezdičkových izbách, budete musieť rozložiť 4000 rubľov za deň. Za tieto peniaze sa turistom ponúkne množstvo služieb s kúpeľnými procedúrami a jedlami. Trojhviezdičkový hotel bude stáť 2500 rubľov za deň. Bude sa nachádza v blízkosti centrálnej pláže.

Mini-hotely ponúkajú dvojposteľovú izbu priamo na pláži za 2100 rubľov. Ak sa hotel nachádza v blízkosti janovskej pevnosti, cena bude mierne nižšia - 2000 rubľov.

Súkromný sektor na mori bez sprostredkovateľov (ceny 2018)

Najobpočitejším spôsobom, ako zostať v meste Feodosia, bude ubytovanie v izbách súkromného sektora. Existuje veľa možností. Ceny sa líšia v závislosti od sezónnosti, dostupnosti zariadení a vzdialenosti od mora. Domy súkromného sektora na prvom rade sú v špeciálnom dopyte.

 • Komisarova 15 (6 minút pešo od mora, parkovanie zdarma, spoločná kuchyňa) - 300 - 400 rubľov;
 • Fedko 69 (5 minút chôdze od pláže, bezplatné parkovisko, spoločná kuchyňa) - 400 - 500 rubľov;
 • "Na Zernovsky" (7 minút chôdze k moru, parkovanie na mieste je zdarma, spoločná kuchyňa a na izbe kuchyňa) - 800 - 1 800 rubľov;
 • "Na Sadovaya" (8 minút chôdze na pláž, bezplatné parkovanie vo dvore, spoločná kuchyňa) - 400 - 500 rubľov;
 • "Penzióny" (12 minút pešo od mora, parkovanie vo dvore je bezplatné alebo v blízkosti sa platí, raňajky na objednávku sú možné, na izbe kuchyňa alebo spoločné) - 800 - 1200 rubľov;
 • "Na móle" (2 minúty chôdze k moru, parkovanie zadarmo, kuchyňa na izbe) - 1200 - 1800 rubľov;
 • "Panama" (7 minút chôdze od mora, parkovanie je bezplatné a bezplatné, spoločná kuchyňa a mini-kuchyňa na izbe) - 600 - 1500 rubľov.

Mnohí turisti, ktorí radšej žijú na pláži v súkromnom sektore, vidia to ako zvláštnu romantiku na krymskom pobreží.

Nakupovanie a stravovanie v letovisku

Hostia prinášajú domov éterické oleje, kozmetiku založenú na miestnych mineráloch a bahne, sochy a šperky. Výrobky z borievky sa predávajú tu na každom kroku. Špecifický zápach dreva sa považuje za liečivý.

V miestnych obchodoch so suvenírmi si môžete kúpiť neobvyklé bylinné čaje, tinktúry a bylinné balzamy, sušené ovocie, tatárske sladkosti a sušené ryby. Miestna krymská tatárska kuchyňa tu priťahuje gurmánov. Odporúča sa vyskúšať mini-knedlíky "juffhash", koláč s mäsom "kubete", šťavnaté pasty. Tiež pre gurmánov bude na začiatku júla vynikajúcim zážitkom návšteva festivalu "Red millet". Tu sa zameriava na pochúťky z morských plodov.

Rovnako ako v každom letovisku zaujímajú významnú časť pobrežia stravovacie zariadenia. Najznámejšia reštaurácia Theodosia - "Weeping Willow". Špeciality tohto miesta sú morské plody. Odporúča sa navštíviť reštauráciu "Sunrise". Priemerná kontrola na tomto mieste bude 500 rubľov. Táto ponuka predstavuje nespočetné množstvo pochúťok z európskej kuchyne.

Alternatívou reštaurácií budú kaviarne. Jeden z nich "Under the Moon" láka zákazníkov s omamnými vôňami grilovaných jedál. Večera za jednu tu bude stáť 1500 rubľov. Kaviareň "Black & White" je uznávaná ako jedna z najlepších na pobreží. Tu si môžete vychutnať vynikajúci čaj, kávu, lahodné pečivo a čokoládu. Časť latte bude stáť 90 rubľov a čerstvé je možné získať za 110 rubľov.

Cafe "Gulsum" ponúka orientálnu kuchyňu. V ponuke sú hostia lagman, morčacie kefák, bozbash, mäso nutria. Večera pre dvoch bude stáť tu 1,200 rubľov. Možnosť ekonomiky je jedáleň s jednoduchým názvom "Home-style". Tu môžete mať večeru len za 350 rubľov na osobu.

Pamiatky a voľný čas

Tí, ktorí sú unavení z bezmocného ležania na stoličke, ponúkajú kultúrny program. Prehliadky Feodosie sa líšili. Môžete ísť do janovskej pevnosti Cafu, do veže sv. Konštantína, do vidieckeho domu Stamboli, do Vedeňského ortodoxného kostola.

Často dovolenkári si vyberajú komplexnú prehliadku kláštorov. Tu môžete stretnúť pravoslávne a arménske kláštory v rôznych stupňoch zničenia. Na pohodlnom elektrickom aute môžete jazdiť po meste. Je zaujímavé navštíviť múzeum peniaze Theodos, umeleckú galériu IK Aivazovského, pamätné múzeum Vera Mukhina, múzeum A. Green, Marina a Anastasia Tsvetayev, K. Paustovsky.

Medzi prírodnými pamiatkami si Echki-Dag zaslúži pozornosť - veľký pohorie. Nezvyčajný tvar a topografia upúta pozornosť turistov na jednodenné výlety na výstup.

Podnebie Feodosie

Klíma mesta možno pripísať stredomorskej oblasti. Priemerná teplota za rok je vždy s plusom. Zima je krátka a teplá a letné trvá dlho a poskytuje veľa horúcich dní. V auguste môžu predĺžené sprchy zabrániť odpočinku, ale teplota neklesne a zostáva pohodlná.

Môžete plávať v Feodosii od mája do októbra. Voda v mori sa zahrieva až do priemeru 22 stupňov. Práve táto atmosféra robí Theodosiu populárnou pre ľudí citlivých na zmeny počasia.

Toto stredisko môže byť považované za vynikajúcu alternatívu k zahraničným strediskám. Cenová politika je tu demokratická a podmienky sú celkom pohodlné.

Loading...