Krása

100 najlepších nápadov: Henna tetovanie pre dievčatá

V modernom svete je ťažké nájsť osobu, ktorá by nechcela dostať tetovanie. Ale stále nie každý môže rozhodnúť o tomto kroku, pretože sa používa na celý život. Skvelou alternatívou je urobiť krásne tetovanie henna. V jeho kráse, takýto obraz nie je nižšia ako klasické možnosti tetovania, ale trvá len pár týždňov. Okrem toho sa dá robiť aj doma.

Henna Tattoo: trochu histórie

Tento druh tetovania má všeobecne uznávané meno mehendi alebo mehndi. V indickej kultúre ide o umenie, ktoré sa už mnoho rokov používa v rituálnych udalostiach. Pred svadbou sú dievčatá určite umiestnené na hennu. Mimochodom, v takýchto prípadoch je vhodná len červená henna a pohoda a šťastie novomanželov závisí od jasu vzorky. Ak chcete, aby bola farba trochu tmavšia, je zvykom pridávať popol.

Často v Indii sa mehendi používa ako talizman, teda ochrana pred zlými duchmi. Takéto výkresy sú často veľmi objemné a môžu úplne zakryť ruky alebo nohy.

Dnes si dievčatá často vyberú túto techniku ​​na zdobenie svojho tela niečím neobvyklým. Na rozdiel od skutočného tetovania, maľovanie s hennou je absolútne bezpečné a bezbolestné. A aj keď kresba nepáči dušu, môže sa omyť čistou vodou.

Kde používať henna tetovanie?

Predtým, než sa zaregistrujete na majstra, odporúčame určiť miesto použitia dočasného tetovania. Takže to bude oveľa jednoduchšie vybrať obrázok z navrhovaného adresára.

Tetovanie na rukách

Najčastejšie si dievčatá vyberú ruky ako oblasť pre použitie henna tetovanie. A to nielen na vonkajšej strane, ale aj na dlani. Pokiaľ ide o samotný obraz, živočíšny žáner vyzerá veľmi krásne: neobvyklé vtáky, hmyz a rôzne zvieratá. Toto riešenie je vhodné pre milovníkov voľne žijúcich živočíchov a ľudí, ktorí sa zaoberajú sebapoznávaním.

Často sa ako tetovanie používajú kresby s motívom rastlín. Krásne kvety, malé listy a kučeravé viniče dávajú kľučky špeciálnu eleganciu. Mimochodom, dievčatá hovoria, že s takýmito vzormi sa ich pohyby stávajú hladké a pôvabné.

Čipky, vzory otvorenej práce sú tiež populárne. Táto možnosť je zvolená pre veľké tetovanie, ako aj pre tematické fotografické snímky.

Je potrebné poznamenať, že henna tetovanie na rukách netrvá príliš dlho. Je to spôsobené častým vystavením sa vode. Preto neočakávajte, že obrázok bude trvať dlhšie ako týždeň.

Henna Tattoo

Na rozdiel od predchádzajúcej verzie, hena nie je často aplikovaná na nohy. Podľa majstrov to je spôsobené tým, že časť vzorky je vymazaná kvôli obuvi. Mnohé dievčatá tiež nerozumejú, aký obraz potrebujete na to, aby to fungovalo dobre s mehendi.

Ak sa vám však tieto možnosti páčia, nerobte ponáhľať, aby ste túto myšlienku opustili. Koniec koncov, ak chcete, môžete vytvoriť stručné vzory, ktoré budú dekoráciou pre nohy.

Viac objemných možností si môžete dovoliť na dovolenke. Verte mi, budú vhodné pre more.

A niektoré dievčatá robia tetovanie takmer na stehne. Preto bude takýto vzor viditeľný len vtedy, ak nosíte krátke šortky.

Tetovanie tela

Vytvorte elegantný, krásny obrázok, ktorý zdôrazňuje sofistikovanosť a dobrú postavu môže každá dievčina. V závislosti od miesta, kde je tetovanie plánované s hennou, musíte vybrať vzor, ​​ktorý je vhodný v tvare.

Možno je to na zadnej strane, že existuje celý rad vzorov. Niektoré sú celkom zdĺhavé, iné vyzerajú volumetrické a ešte iné vyzerajú ako umelecké dielo. A každá z týchto možností vyzerá skvele.

V závislosti od vašich preferencií si môžete vybrať jednoduché čiary, prekladané vetvy, luxusný kvet alebo symbol, ktorý má pre vás osobitný význam. Každý obrázok môže svojim spôsobom zdôrazniť krásu alebo doplniť obraz. Skúste si vybrať len to, čo vás inšpiruje a dáva vám dôveru.

Nemenej pekne vyzerajúce tetovanie na ramene alebo predlaktia. Často sa na tomto mieste používajú symboly, ktoré majú osobitný význam pre osobu. Tiež často dievčatá vyberajú krásnu kvetinu.

Na krku, bruchu a hrudi tetovanie tetovanie henna nie je tak často. Ale ak vyberiete vhodný obrázok, bude to skutočne hodné. Ak ste pripravení na takéto pokusy, určite sa pokúste vybrať niečo neobvyklé pre použitie v ktorejkoľvek z týchto zón.

Henna tetovanie doma

V prípade, že nenájdete sprievodcu pre použitie takýchto tetovanie, môžete to urobiť sami. Samozrejme, budete musieť trochu trénovať, aby boli výkresy vyrovnané a rovnakej hrúbky. Je tiež potrebné zakúpiť niektoré materiály pre prácu.

Najlepšie je kúpiť hotové zostavy pre aplikáciu výkresov. Môže byť v trubici alebo v špeciálnom kužele. Posledná možnosť je najvhodnejšia, pretože henna z kužeľa je rovnomerne rozmiestnená. Pre začiatočníkov je to ideálna voľba, ktorá vám pomôže rýchlo sa naučiť, ako urobiť krásne vzory.

Ak sa vyskytne problém s hľadaním hotovej zmesi, môžete to urobiť sami. Existuje niekoľko receptov, ktoré sa medzi sebou líšia s ďalšími prísadami. To nemá vplyv na kvalitu henny, preto si vyberte ktorúkoľvek z nich.

Podľa prvého receptu musíte mixovať asi 20 gramov hennej a šťavu z polovice citróna. Táto zmes sa musí jeden deň podať do balenia. Potom môžete pridávať esenciálny olej na udržanie obrazu dlhšie, rovnako ako mletú kávu, aby zmes bola tmavšia.

Druhý recept je, že rovnaké množstvo henny musí byť varené vo vode na hodinu. Pre jasnosť farby môžete pridať čierny čaj alebo kávu. Zmes sa musí ochladiť a až potom sa pokúsiť aplikovať výkresy.

Pokiaľ ide o proces aplikácie, niektorí majstri naznačujú, že nováčikovia používajú špeciálne šablóny. Z tohto dôvodu bude obraz určite mať správny tvar.

Krásne tetovanie henna je celé umenie, vďaka ktorému môžete zdobiť telo a zdôrazniť jeho výhody. Navyše proces kreslenia obrazu je absolútne bezbolestný, čo je významná výhoda.

Pokúsili ste sa urobiť henna tetovanie?