Interiér

Sprchové kabíny: Štýlové možnosti na fotografii

Kúpeľňa je považovaná za jednu z najfunkčnejších, takže musí byť riadne usporiadaná. Samozrejme, veľká plocha vám umožňuje robiť všetko na najvyššej úrovni. Ale v malej miestnosti to môže byť problematické. V tomto prípade, sprcha - ideálna voľba. Pomôže to nielen ušetriť miesto, ale aj modernizovať kúpeľňu. Viac sa dozviete o tom, ako vybrať ten správny model a čo hľadáte.

Typy sprchy

Predtým, ako začnete získavať sprchovací stôl, odporúčame starostlivo študovať ich odrody. To pomôže predchádzať problémom v budúcnosti a racionálne vybrať dizajn podľa veľkosti kúpeľne.

Otvorené sprchy

Tento typ sprchového kúta je často inštalovaný v rohu kúpeľne. Faktom je, že takéto konštrukcie nemajú zadné steny a ich úloha je vykonávaná samotnými stenami miestnosti. Pripravený na sprchový kríž. Treba tiež spomenúť, že v takýchto konštrukciách nie je žiadna strecha. Náklady na otvorené sprchy sú pomerne nízke, ale príprava na inštaláciu môže byť dlhá a nákladná.

Najprv je potrebné správne vyrovnať steny. Len v tomto prípade môžete vykonať tesnú inštaláciu. Steny musia byť tiež pokryté keramickými dlaždicami alebo iným materiálom s vodoodpudivými vlastnosťami. Od priameho kontaktu s vodou sa povlak veľmi rýchlo zhorší.

Nedostatok strechy v sprche ho zbavuje niektorých ďalších funkcií. Takže predtým, než si kúpite, premýšľajte o tom, aké dôležité sú pre vás.

Mimochodom, takéto kabíny sú veľmi často inštalované bez palety, to znamená priamo na podlahe. Ak máte záujem o túto myšlienku, uistite sa, že pred inštaláciou je potrebné starostlivo pripraviť podlahu a systém vypúšťania vody.

Sprchy v nika vyzerajú veľmi štýlovo. To vám umožní ušetriť miesto a robiť kúpeľňu dosť nezvyčajným.

Uzavreté sprchy

Tento typ sprchového kúta je úplne uzavretý priestor. Môžu byť polkruhové, okrúhle, uhlovité alebo oválne. Preto zvoliť najvhodnejšiu možnosť nebude ťažké. Pokiaľ ide o inštaláciu, netrvá to veľa času a nákladov, takže skúsený pán urobí všetko za hodinu.

Existujú len dva typy uzavretých sprchov. Jednoduché konštrukcie nemajú dodatočné funkcie a sú určené výhradne na sprchovanie. Ich cena nie je vysoká, takže si absolútne každý môže dovoliť takúto možnosť.

Multifunkčné boxy majú často vyššiu cenu. Závisí to od množstva funkcií, ktoré je vybavená sprchou. Najjednoduchšie modely majú rádio, osvetlenie, zrkadlo a regály pre kozmetické doplnky.

Drahšie vzory majú sedadlo, funkciu hydromasáže, kontrastu alebo tropickej sprchy. Existujú aj modely so schopnosťou vytvoriť efekt tureckého kúpeľa. Vyberte si najvhodnejšiu možnosť podľa vašich želaní a finančných možností.

Pravidlá výberu sprchovej kabíny

Ak chcete získať skutočne slušnú sprchovú kabínu, musíte starostlivo vybrať a zohľadniť všetky nuansy. Ale najprv je potrebné určiť jej typ, ako aj jeho polohu. Krabica by mala byť v každom prípade v blízkosti komunikácie a napájania. Odborníci odporúčajú vybrať si roh kúpeľne.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné zvážiť, je veľkosť priestoru, ktorý môže mať kabína. Pokúste sa usporiadať všetko, aby ste boli v kúpeľni pohodlní.

Pred nákupom doporučujeme, aby ste si vybrali potrebné funkcie pre seba, ktoré by mal mať sprchovací kút. Tým sa výrazne urýchli proces vyhľadávania v obchode, takže si premyslite všetko doma.

Pokiaľ ide o samotnú konštrukciu, je rozhodne potrebné venovať pozornosť výberu paletového materiálu. Najčastejšie v obchodoch sú kabíny s liatinovými alebo oceľovými paletami. Bohužiaľ, ich výhodou je len cena. Materiál sa veľmi rýchlo začína rozpadávať a vybledne a tiež vydáva hlasný zvuk aj s miernym dopadom. O ich trvanlivosti nemôže hovoriť.

Viac odolné a vysoko kvalitné palety sú vyrobené z keramiky. Samozrejme, musíte ho používať opatrne, aby ste nepoškodili. Náklady na takýto materiál budú o niečo vyššie, ale bude trvať dlhšie, aby sa udržal jeho vzhľad. Nevýhodou keramických paliet je nízka tepelná vodivosť.

Akrylová paleta sa považuje za najvyššiu kvalitu. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie má izbovú teplotu a nekĺzavý povrch. Preto je najčastejšie vybraná. Takéto výrobky sú odolnejšie voči rôznym druhom škôd, takže viac ako jeden rok bude slúžiť.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je kvalita materiálu stien a dverí sprchovej kabíny. Sú vyrobené z plastového alebo tvrdeného skla. Výrobky z plastov sú bezfarebné a priehľadné. Ale môžete si ich objednať v akejkoľvek farbe a dokonca si vybrať nezvyčajný vzor. Náklady na takéto výrobky sú určite nižšie ako sklo, ale existuje dôvod. V priebehu času sa môžu objaviť praskliny.

Steny a dvere z tvrdeného skla sú veľmi odolné. Pri rozbití sa materiál rozpadne na malé kúsky, ktoré nemajú ostré hrany. Preto je nebezpečenstvo zranenia minimálne.

Pokiaľ ide o vzhľad, sklenené prvky môžu byť priehľadné, matné alebo s výkresmi. Tiež sa nevyhnutne používa vodoodpudivý náter, ktorý uľahčuje proces starostlivosti o kabínu.

Sprchová kabína je naozaj skvelé riešenie, vďaka čomu môžete ušetriť veľa priestoru v kúpeľni. Navyše tento štýlový prvok bude modernejší, najmä v kombinácii s relevantnými detailmi.

Loading...