Interiér

Moderný dizajn obývacej izby 2017

Obývacia izba je v centre domu. Jeho usporiadanie stanovuje ideologický štýl celého interiéru. Samotné meno "obývacia izba" znamená príjem hostí, ale zároveň je táto miestnosť indikátorom útulného domu a príjemnej atmosféry, kde majitelia budú mať veľa záľub.

Ako vybaviť moderný obývacia izba? Návrh TV-zóny, okná, umiestnenie kníh, výzdoba - obyčajní ľudia majú vždy rovnaké úlohy. Pre vás sme pripravili najlepšie možnosti, ktoré budú zvlášť dôležité v roku 2017.

Living Room Design 2017: Kľúčové trendy

V ére vývoja technológií, internetových zdrojov, moderný ľudia potrebujú len pohodlný a atmosférický priestor. A obývacia izba v roku 2017 by mala byť personifikáciou takého mieru a pohodlia, ktoré si unavené mysle potrebujú od nepretržitého prebytku informácií a stresu. A najťažšou, ale veľmi dôležitou úlohou je zachovať rovnováhu medzi najnovšími supermódnymi trendmi a zmyslom pre štýl, vkus a individualitu. Budeme sa snažiť zistiť, ako si túto tú správnu líniu nechať ujsť.

Vnútorná obývačka 2017: moderné nápady

1. Jasný experiment - individuálna jedinečnosť v štýle a výzdobe.

Táto expresívna tropická obývacia izba je vynikajúcim príkladom harmonickej kombinácie farebných akcentov, jemných obrysov klasických foriem a prírodných materiálov, napríklad textúrovaného dreva.

Skrinky z dubu a orecha imitujú staršie teak. Vrcholom obývacej izby bol konferenčný stolík s trojbarevným rozložením na diagonále.

Svetlý zamat, žakár, vyšívanie organicky vytvára neutrálne pozadie. A diagonálny vzor na rímskej slepé je dokonalým doplnkom k podobnému usporiadaniu konferenčného stolíka.

Kreslo v pastelových odtieňoch vyvažuje jasnú paletu a všetky predmety sa navzájom dokonale zosúladia, čo úplne zodpovedá klasickým líniám.
Pôvodná stojacia lampa na stojane teak vyzařuje mäkký svätý okolo miesta na sedenie.
A konečným dokončením interiéru obývacej izby boli dve obrazy v čele pohovky - autorov abstrakcie, vyrobené v technike miešania ceruziek a akvarelov, napodobňujúce tropickú záhradu.

Významnou súčasťou dekorácie boli cenné doplnky, ktoré naplnia priestor exotickým duchom putovania a cestovania.

2. Alternatívne nápady: prevládanie zelene v námornom štýle

Interiér tejto obývačky bol východiskom keramických dlaždíc na podlahe s výrazným zeleným odtieňom. Vôbec nie je potrebné drasticky zmeniť interiér vrátane podlahy, stačí len kompetentne hrať na odtieňoch a vybrať si harmonický štýl. V našom prípade sa námorný štýl ukázal ako ideálny v neštandardnej palete - namiesto tradičného modrého dizajnéra používali zelené farby. A prečo nie?

Ďalšie detaily sa dajú vidieť na námornej téme: vzor závesov je spojený s vlnami, pohovkou s drsným povrazom a dokonca aj zelená lemovanie na béžových vankúš hrá úlohu.

Moderný komfortný dizajn nevylučuje staré veci. Nebojte sa dopĺňať celkovú kompozíciu interiéru s nimi, pretože to má zvláštny šarm.

Neobvyklá tabuľka vo forme morskej peny - jedinečná položka v obývacej izbe.

3. Tvorivosť a kreativita

Ak máte radi neštandardné a zaujímavé riešenia v dizajne, ponúkame vám niekoľko fotografií.

Zámerne chaotické usporiadanie objektov, pomerne odvážna dekorácia stien, originálne vybavenie a romantické prvky dekorácie sa zdajú byť vytvorené pre kreatívnych ľudí, ktorí potrebujú rovnaký - špeciálnu atmosféru!


5. Pohodlný high-tech a útulný minimalizmus

Dnes lakonický štýl minimalizmu, ktorý miluje veľa alebo kreatívny hi-tech, prestáva byť konzervatívny a prísny. Rovnako ako predtým môže byť sebestačný a harmonický okrem útulných predmetov a doplnkov, pohodlných textílií a mäkkých podlahových krytín.

Domáce kino na pozadí farebného, ​​ale skôr lakonického interiéru vytvára intuitívnu atmosféru prítomnosti hlavných postáv, ponorí sa do fascinujúceho a fantastického sveta filmového priemyslu.

Útulný minimalizmus obklopuje priestor mimoriadnou atmosférou, vytvára ideálne podmienky pre duchovné sny a vážne odrazy, umožňuje abstrakciu z mestského hluku a každodenného zhonu.

Luxusný čalúnený nábytok a elegantný roztomilý koberec na podlahe - jedna z hlavných podmienok teplého domáceho krbu.

Dekoratívny panel na stenu, módna lampa alebo jasné štýlové kreslo neobvyklého tvaru ideálne doplní monochromatické svetlo.

Otvorte okná široko, čím získate väčšiu voľnosť a voľnosť priestoru. Dnešný minimalistický štýl, okrem bežných žalúzií, umožňuje zdobiť okná s tradičnými závesmi v upokojujúcich odtieňoch. Táto technika delikátne a nenápadne kombinuje útulné klasiky a tvorivé high-tech. Modernita vám umožňuje odísť od prísnych pravidiel minimalizmu, dáva vôľu nezmyselného dizajnéra fantázie, čerpá nové myšlienky a neštandardné riešenia do sveta.

Štýl minimalizmu bol vždy, je a zostáva skutočnou spásou pre malé izby, vrátane obývacej izby. Viac ľahkých, jednoduchých tvarov a minimálne dekorácie - ideálny scenár pre kompaktnú miestnosť.

6. Dôležitým detailom je dekorácia steny.

Nenápadný vertikálny vzor na svetlom pozadí je najlepšou voľbou pre izbu s pomerne nízkym stropom.

Dnes, čoraz častejšie, dizajnéri používajú tapety so zaujímavou expresívnou potlačou ako výzdobou iba pre určité oblasti obývacej izby. Toto vizuálne zväčší priestor.

Dôležitým faktorom pri výbere tapety v obývacej izbe - stupeň jeho osvetlenia. Samozrejme, ľahké steny - najvhodnejšia voľba pre zle osvetlené miestnosti. Prispievajú k priestoru transparentnosti a žiarivosti. Ale akcentová stena s krásnou grafikou je oveľa zaujímavejším riešením. Pre vyváženie pridajte niekoľko podrobností s podporou tlače.

Rôzne, ale organické zdobenie stien je nový trend z roku 2017. Obývacia izba sa teda dá vizuálne rozdeliť na zóny.

Geometrický vzor na tapety, ako vždy, je relevantný a krásny.

Nástenné nástenné maľby v interiéri modernej obývačky dostávajú svoje "najvyššie obraty", pretože dnes je fantázia dizajnérov tak šokujúca svojou ideologickou a mimoriadnou tematickou orientáciou, že sa niekedy stane veľkolepé nástenné maľovanie hlavným predmetom, ktorý priťahuje pohľad druhých.

Vertikálne pruhy, samozrejme, prvý účinný spôsob, ako vizuálne zvýšiť stropy.

Tapeta môže byť jasným bodom v dizajne obývacej izby. Kombinujte ich s tmavým nábytkom.

Čiernobiely kontrast vždy vyzerá štýlovo.

Wallpaper dnes, ako vždy, zohrávajú významnú úlohu v interiérovom dizajne. S ich pomocou, môžete hrať s priestorom, lepiť s akcentmi, vytvárať ohromujúce účinky. Moderné odrody sú bohatstvom textúr a výtlačkov. Existujú vynikajúce rozpočty a exkluzívne materiály pre výstredné interiéry.

7. Zdôraznenie steny a svetelné efekty

8. Najnovšie textílie

Je zrejmé, že bunka v rôznych interpretáciách nestráca svoju pozíciu v priebehu posledných 10 rokov tak presne. Nový trend v dizajne - spojenie buniek s páskou v jednej farebnej palete. Vyzerá úplne experimentálne a originálne.

Čalúnenie na patchwork vytvára útulné prostredie v dome.

Duet Graphics

V modernom textilnom interiére sú neuveriteľne populárne čerstvé odtiene modrej a tyrkysovej farby v kombinácii so šedými a béžovými tónmi.

9. Priehľadný nábytok

V malom obývacom priestore nezasahuje do doterajšieho dizajnu beztiažnosti. Úloha úspešne zvládnuť transparentný nábytok vyrobený z plastu alebo skla.

10. Podium pre obývaciu izbu

Inovatívna technika používaná v tejto obývacej izbe, umiestnená na pódiu, čím harmonicky definuje jej hranice. Tento efekt výrazne zvyšuje kombináciu bielej a šedej omietky na účely zónovania.

11. Konferenčný stolík: pôvodná výmena

Môžete hovoriť nekonečne o výhodách retro položiek. V kompaktnom obývacej izbe úspešne vyhotovuje vinobranie kufor dve funkcie: estetické - ako neobvyklé konferenčné stolíky a praktické, kde je veľmi výhodné skladovať všetky druhy malých vecí, ktoré často zapadajú do priestoru.

12. Nie je pohovka a stoličky

Ďalším skvelým spôsobom, ako šetriť miesto, je použiť stoličku namiesto objemnej pohovky. Tento dizajn malej obývačky je oveľa prehľadnejší a organickejší. Preto nie je vôbec potrebné dodržiavať tradičné pravidlá organizovania rekreačnej oblasti a kúpu pohovky.

13. Illusion 3D

Pri pohľade na fotografiu nižšie ste prekvapení pri ďalších dizajnérskych technikách. Architektonický tvar a odchádzajúca cesta vytvárajú optický 3D efekt, ktorý je nekonečným pokračovaním priestoru. A spolu s LED podsvietením sa zdá, že táto ilúzia je ešte realistickejšia.

14. Mobilita položky

Kompaktný stôl na kolieskach - skvelá voľba pre časté domáce stretnutia s priateľmi a firemnými párty. V každom okamihu môže byť odložený stranou, čím sa uvoľní priestor na pokračovanie tanečného festivalu.

15. Ďalší bonus na pohodlie

Niekto chce opustiť obývaciu izbu, v ktorej sú vankúše - hlavný scenár dekorácie? Ťažko! Úžasný wow-efekt vytvárajú mäkké podložky, chaoticky chodiace na stenu, čo je rovnaké pokračovanie "mäkkého" zloženia na pohovke.

16. Extra svetlo

17. Návrh osvetlenia

Vo veľkej obývacej izbe môžete experimentovať so svetlom. Vyberte si originálny, dostatočne veľký luster, ktorý poskytne intenzívne jednotné osvetlenie.

18. Perspektíva

Mobilné objekty, ktoré priťahujú oko, pomáhajú hrať s interiérom: veľké zrkadlá, ktoré úspešne odrážajú krásne detaily, originálne obrazy. Po identifikovaní iného miesta môžete jemne, ale výrazne zmeniť známe prostredie.

19. Výrazná tlač

20. Krb v centre krbu

Obývacia izba 2017: nový dizajn

Invázia prírody v pomerne prísnom interiéri je vždy vítaná v tvorivom dizajne. Je to zjavne osviežujúci priestor.

Vonkajšie odlišné predmety, zjednotené rozhodnutím jediného štýlu, dávajú obývačke určitý ironický a veselý nadšenie.

Osvetlenie tejto obývačky zohráva dôležitú úlohu v scenári svetla.

Umelecké dielo v dizajne

Množstvo snehovej bielejV skutočnosti je obývacia izba druhom prednej časti vášho domu. A jeho dizajn dokáže veľa. Pocit vkusu, štýlu, energie a nálady majiteľov v prvom rade stelesňuje túto miestnosť. Preto je také dôležité venovať väčšiu pozornosť usporiadaniu obývacej izby. A trendy z roku 2017 popísané v tomto článku pomôžu držať krok s novými produktmi a pridávať modernitu do interiéru.

Loading...