Interiér

Design kuchyne 2017: Top 100 nápadov a nových produktov

Usporiadanie kuchyne zahŕňa veľa jasných, originálnych myšlienok, ktoré často prechádzajú nami alebo ich jednoducho nevenujeme pozornosť. A aby ste situáciu napravili, pozrite sa na výber úžasných, užitočných a moderných riešení, ktoré budú najvýznamnejšie v roku 2017. Určite medzi nimi nájdete niečo zaujímavé pre seba.

Kde zariadiť, ako ozdobiť, ako prekvapiť? Sme inšpirovaní novými koncepciami kuchynského usporiadania!

Novinky a trendy v organizácii, výzdobe, dekorácii

Trend číslo 1 - Ďalšie vrstvy.

Mnohé skrinky v kuchyni sa nestávajú. A prečo nepoužívať priestor na vrchole umiestnením ďalšej vrstvy kuchynských liniek! Tu môžete skryť všetko, čo sa nepoužíva v každodennom živote - sviatočné jedlá alebo nápoje.

Tretia úroveň môže byť kontrastovaná. Na fotografii, napríklad na pozadí bieleho nábytku, je vyrobené z tmavého dreva.

Ďalšou myšlienkou racionálneho využitia priestoru na vrchole je zavesiť skrinky na strop.

Trend číslo 2 - Kombinácia štýlov.

Skutočná kombinácia rôznych štýlov vo vnútri kuchyne prináša živosť, ironia a slobodu. Neváhajte kombinovať štýlové kreslá, masívny drevený stôl a minimalistické vybavenie, hlavnou vecou je harmonicky kombinovať kompozíciu s pomocou kompetentného usporiadania a farby.

Trend číslo 3 - V centre pozornosti - funkčný regál.

Rack - hlavný ostrov v kuchyni, ktorý ho rozdeľuje do zón. Nad ním okuliare jemne visia na vrchole, a na polici nižšie sú krásne poháre a fľaše. Fusion štýl dáva zvláštny šarm kuchyne interiéru.

Trend číslo 4 - biela je biela.

Cítite sa v oblakoch! Moderná kuchyňa so snehovou bielou doskou, ktorá je vyrobená z akrylového kameňa, bielej fasády a mramorovej podlahy, to urobí trik.

Trend číslo 5 - Bridlica.

Skutočný nález medzi dekormi v kuchyni. Stačí namaľovať akýkoľvek povrch špeciálnou farbou na bridlicu a máte originálnu, zaujímavú a veľmi užitočnú vec v kuchyni. Teraz môžete napísať nákupné zoznamy, vytvoriť menu a všeobecne všetko, čo sa vám páči.

Trend číslo 6 - Návrh s perspektívou.

Zástera tejto kuchyne je vyrobená z dlaždíc, ktorých farba sa prakticky spája s fasádami a vytvára ušľachtilý prirodzený odtieň pod betónom. Spravidla po chvíli chceme zmeniť niečo, zmeniť to vrátane farby stien. Vykonávať to s takým materiálom nie je ťažké: stačí na to, aby sa prefarbil.

Trend číslo 7 - Zmeňte zástera: sklo namiesto keramiky.
Sklenený panel je skvelou náhradou za tradičné dlaždice. Je ľahké ho pripevniť a môžete si s dizajnom fantasovať neurčito, pretože pod sklom môže byť kresba nakreslená na papieri.

Trend číslo 8 - perforovaný plech.

Takýto panel sám o sebe vyzerá ako výzdoba umenia v kuchyni. Tip: maľujte rovnakú farbu ako steny a zaveste krásne farebné pokrmy.
Dierovaný plech je vynikajúcim organizátorom pre kuchynské náradie: závitové háčiky cez otvory a vyčnievajú zásoby. Áno, av úlohe kuchynskej zástera vyzerá dobre!
Trend číslo 9 - Neštandardný prístup: jednota moderného a klasického.
Snehovo biele fasády s vyrezávanými prvkami úplne ekologicky existujú spolu s útulným svetlým a štýlovým nábytkom.
A táto fotografia je ďalším príkladom nádhernej kombinácie tradície a modernity. Interiér venuje mimoriadnu pozornosť kapote. Jeho dóm a bandáž sú vyrobené z dreva v klasickom štýle a samotná základňa je kovová, zodpovedajúca presne rovnakým fasádám.
Trend číslo 10 - Medené diely.
Meď v kuchyni - chic 2017! Tento vynikajúci materiál je veľmi praktický v každodennom živote. Je to ako keby oživil minimalistický interiér a na fotografii jeden z medených povrchov efektívne odráža nábytok.
Trend číslo 11 - Nábytok-transformátor.
Skladací stôl, ktorý sa ľahko skrýva v nástennej výklenku, je super nápad pre kompaktnú kuchyňu.
Ďalší pult, zabudovaný do hlavnej časti, nezasahuje do kuchyne.
Kuchynský nábytok s posuvnou hornou časťou a skladacími stoličkami.
Podobná možnosť, ale namiesto skladacích stoličiek zozbieraných v hromade stoličiek.
Stôl na skladanie stien
A skrinka a stôl
Trend číslo 12 - Racionálne používať prázdne steny.
Vo väčšine kuchynských interiérov je múr na jedálni prázdny alebo zdobený nejakým obrazom. Ale aj ona môže nájsť viac užitočnej aplikácie tým, že organizuje sekcie a skrinky pre skladovanie.
Trend číslo 13 - LED magic.
LED svetlo zahŕňa mnoho aplikácií: v príklade na fotografii - to je svetlo nad stôl a osvetlenie nábytku a dekorácie.
Trend číslo 14 - Náhradné diely.
Môžete zmeniť slúchadlá rýchlo a ľahko tým, že nahradíte staré rukoväte na skrinkách originálnymi koženými. Aby ste to dosiahli, stačí len odrezať popruhy, urobiť otvory pre skrutky a opraviť. Je lepšie vybrať vhodný materiál v internetových obchodoch a staré kožené pásy sú tiež dobrou alternatívou.
Trend číslo 15 - Neviditeľná silueta.
Pre tých, ktorí majú rád hry s vnímaním priestoru, takýto nábytok bude podľa vášho vkusu. Čo je to táto kreatívna závesná lampa s drôteným rámom stojí za to!
Trend číslo 16 - Permutácie hry.
Neobvyklý a užitočný dizajn na stavbu nie je ťažké. Budete potrebovať pár regálov a kolíkov namontovaných v stene v niekoľkých riadkoch. Policové regály môžete preskupiť tak, ako chcete, a na voľných kolíkoch zavesiť uteráky, držiaky potrubia a ďalšie potrebné veci.
Trend číslo 17 - Stojany pre mobilné gadgety.
Teraz nemusíte prepísať recept z internetu, keď má kuchyňa stojan pre tablet. Navštívte svoje obľúbené kulinárske miesto a pripravte recept priamo zo zdroja. Súčasne môžete zapnúť obľúbený zoznam skladieb!
Trend číslo 18 - Rohové skrine.
Trend číslo 19 - Neobvyklé nápady neviditeľného ukladania.
Roztomilé ratanové skladovacie koše
Trendové číslo 20 - Kreatívne riešenia.
Mini okno nad drezom - kreatívny dizajnový ťah. Okno umožňuje obdivovať krásnu scenériu, ktorá dokonale kontrastuje so slnečným žltým pozadím vnútri skrine. Vyzerá to ako rámovaný obrázok!
Super nápad - kino v kuchyni!
Hlavným dôrazom a kreatívnym životným hackom tejto kuchyne je vstavaná obrazovka. Teraz môžete kombinovať priateľskú večeru s vzrušujúcim sledovaním vášho obľúbeného filmu.
Štýlová fasáda kapucne je vyrobená z čierneho skla a na jej stranách sú doplnené malé závesné zásuvky pod stromom.
Módny dizajn nešiel bez pekného zloženia čiernych žiaroviek na troch odpruženiach.
Kuchyňa a jedáleň vizuálne spája luxusný mramor, z ktorého sa vyrábajú pracovné priestory aj stolová doska jedálne.
Trend číslo 21 - Neobvyklé riešenia pre jedáleň: krásne, štýlové a pohodlné!
Originálny a funkčný bar z dreva môže byť centrom pracovného a jedálenského priestoru.
Rovnako ako v európskej kaviarni!
Trend číslo 22 - Jasné miesto.
Štýlový dizajn v kombinácii s ekologickou výzdobou v podobe dreveného zavesenia na strope s curlingovým vínom medzi paletami a samozrejme jasne zelená zástera, ktorá zodpovedá závodu - dokonalý záverečný dotek v celkovej harmónii dizajnu.
Trend číslo 23 - Funny dekor na stene.
Trend číslo 24 - Bezstarostný nábytok.
Kuchynský nábytok bez podpory vizuálne zvyšuje priestor. Zdá sa, že fasády plávajú vo vzduchu a vytvárajú pocit ľahkosti a beztiaže. Samozrejme, vieme, že skrinky sú pripevnené ku stene, ale na to chvíľu na to chvíľu zabúdame.
Trend číslo 25 - Výpis: 2017 nových technológií.
Teraz sa zameriava nielen na sporák, ale aj na kapotu. A požiadavky na to dnes výrazne vzrástli. Okrúhle, oválne, okrúhle, osvetlené, neuveriteľné dizajny a kapucne sa stali luxusnou položkou v interiéri kuchyne.
Aktuálne trendy prekvapujú úžasné vzory. Napríklad na fotografii, kapuca nad stôl tvorí stĺpec, ktorý sa podobá plnohodnotnej architektonickej štruktúre.
A na tejto fotografii, naopak, kapuca je namontovaná na strop, ktorá je v tej istej rovine.
Trendové číslo 26 - Bližšie k stredu.
Moderná kuchyňa má novú úlohu, v ktorej sa hostiteľská domácnosť pri kachle môže zúčastniť aj domácich a rodinných rozhovorov. Teraz v kuchyni s ostrovom čoraz častejšie je kachle umiestnené v strede.
Ostrov môže taktiež hladko prechádzať do baru, čím interiér ešte špecializuje.
Trend číslo 27 - Vynechajte nástenné skrine.
Myšlienka maximálneho množstva priestoru a svetla v interiéri kuchyne eliminuje závesný nábytok. Alternatívnymi náhradami môžu byť vysoké skrine, ktoré sú usporiadané v skupinách alebo po jednej.
Trend číslo 28 - Nálada krajiny.
Chýba vám útulný dom? Naplňte jednu stenu drevenou doskou v pastelových farbách, ozdobte ju svojimi obľúbenými fotografiami a atmosféra krajiny si znova pripomenie.
Ďalšia možnosť - farebné steny dlaždice s ornamentom v podobe patchwork v duet s ozdobnými podložkami s farbou, ktorá opakuje myšlienku rustikálneho štýlu.

Trend číslo 29 - Otočte o 90 stupňov.
Otočte pohovku o 90 stupňov a budete mať neuveriteľne úžasnú jedáleň, ktorá úplne zablokuje pohľad na pracovisko, čo vám umožní odísť do rodiny a vychutnať si atmosféru rodinných stretnutí.


Rohová kuchyňa

Najpohodlnejšie, praktické a tým obľúbené kuchynské usporiadanie - roh. Dokonale sa hodí vo väčšine miestností, umožňuje vám organizovať všetko, čo potrebujete, na dosah ruky a v neposlednom rade nevyžaduje ďalší priestor.


Otvorené vekové lúče naplnia priestor útulnou atmosférou dedinskej chaty. Moderné drevené, kovové a plastové prvky - dobré riešenie pre vytvorenie jedinečného a neuveriteľne štýlového dizajnu.

Moderný dizajn malej kuchyne o rozlohe 6 metrov štvorcových

V snahe dosiahnuť každý centimeter, často nám chýba estetický detail kuchynského interiéru. Ale to je veľmi nežiaduce! V skutočnosti je okrem rozmerov tiež dôležité vizualizovať veci.


Na základe Provence

Mini sporák pre malú kuchyňu

Moderný dizajn kuchyne 9 metrov štvorcových

Moderný dizajn veľkej kuchyne s rozlohou 12 metrov štvorcových

Navrhovanie veľkého kuchynského dizajnu je fascinujúcou úlohou. Už zábery zahŕňajú experimenty so štýlom a umiestnením kuchynskej bielky bez uloženia centimetrov.

Farebné zameranie na pastelovom pozadí.

Lesklé fasády robia interiér jasnejším, pretože lesk dodáva objem, odráža svetlo a rozptýli oslnenie. Ale tam je aj opačná strana medailu - miestnosť z tohto stane sa "chladnejší". Preto je dôležité vyvážiť lesk s matnými povrchmi. Drevený obklad funguje perfektne vizuálne.

Viac modernity v modernistickom štýle

Neobvyklé tvary a kontrasty kuchynského nábytku na tejto fotografii dávajú celému interiéru originálny štýl a modernosť.

Veríme, že náš článok bude čo najviac užitočný pre vašu inšpiráciu pri vytváraní útulnej a pohodlnej kuchyne so zaujímavými a modernými riešeniami.

Loading...