Interiér

Sklenená opona na kúpeľňu

Našťastie moderné technológie umožňujú vyriešiť takmer všetky problémy, vrátane riešenia nepohodlnosti a stresu tradičných kúpeľní. Zvyčajná kúpeľňa sa dá ľahko premeniť, ak dostanete originálnu sklenenú oponu. Dnes sa budeme bližšie zaoberať funkciami a typmi tohto štýlového kúpeľňového príslušenstva.

výhody

 • Sklenené záclony v porovnaní s inými materiálmi môžu slúžiť mnoho rokov. Navyše sú ich povrchy ošetrené špeciálnym ochranným povlakom, ktorý chráni konštrukciu pred mechanickým poškodením.
 • So sklenenou záclonou máte okamžite veľkú príležitosť kúpať sa a sprchovať.
 • Rôzne modely vám umožnia vybrať si možnosť pre tradičné kúpele a pre roh.
 • Sklo je odolné voči výskytu plesní, plesní, neprúdi a nevybledne. Je ošetrená špeciálnym zložením, ktoré odpudzuje nečistoty, vápno, takže tento povrch zostáva dlhší čas čistý.
 • Veľký výber tvarov, farieb a modelov vám umožňuje vybrať si najvhodnejšiu voľbu pre interiér vašej kúpeľne.
 • A hojdačka, skladacie a posuvné závesy poskytujú plnú ochranu podlahy pred rozstrekovaním.
 • Sklenené záclony sa dajú ľahko inštalovať. Dosť dostatok opravných zručností a štandardná sada nástrojov, ktoré vám sami ľahko zvládnu.
 • Na estetickej stránke je to absolútne obľúbený medzi ostatnými analógmi. Tento dizajn je štýlový, moderný a často očarujúci, dáva svetlo do vašej kúpeľne a vizuálne rozširuje priestor.

nedostatky

Po vodných procedúrach zostávajú škvrny z striekajúcej vody na sklenených záclonkách. Ale to nie je tak problematické, keď sú dobré domáce chemikálie a utierky, ktoré dokonale zvládajú akékoľvek škvrny a rozvody.

Aj pre mnohých môže byť významnou bariérou pre získanie takýchto závesov ich cena, pretože všetky podobné možnosti sú to najdrahšie riešenie pre kúpeľňu. Tu však musíme pochopiť, že táto vec je kúpená dostatočne dlho a nielen chráni kúpeľňu pred rozstrekovaním, ale tiež slúži ako veľmi efektívny a štýlový prvok.

druh

kĺzanie

Mnohí dizajnéri interiérov a majitelia sklenených záclonov považujú tento model za najúspešnejší z ostatných možností. A predovšetkým, pretože je ideálny pre obidve veľké miestnosti a veľmi kompaktný. Posuvné sklenené závesy nezaberajú ďalší priestor a dokonale sa zapadajú do žiadneho interiéru.

Najlepšou možnosťou sú posuvné závesy s valcami na hornej a spodnej strane, ktoré sa podobajú na sprchovací kút. Modely s drážkou nie sú príliš vhodné, pretože klapky v samotných drážkach sa môžu nalepiť.

Najbežnejšie modely sú v tvare obdĺžnika, kruhu alebo polkruhu. Polkruhovité vzory sú ideálne pre rohovú kúpeľ.

Posuvný typ sklenených záclon plne nahrádza sprchovací stôl.

hojdačka

Tento typ sklenenej opony je vhodný iba v priestrannej kúpeľni, pretože jej dvere budú potrebovať určité miesto na polohu na výkyv. Takéto dvere sa otvárajú podobne ako dvojité dvere. Táto nuancia bola dôvodom, že možnosti výmeny nie sú medzi obyvateľmi veľmi populárne. A niektorí odborníci dokonca hovoria, že majitelia dokonca priestranných kúpeľní sa v žiadnom zhone nenakupujú, aby zakúpili také záclony kvôli dodatočným úsporám vo vesmíre.

zobraziť

Tento model je prezentovaný vo forme obrazovky, ktorá dokáže zatvoriť celý kúpeľ, polovicu alebo tretiu. Je veľmi vhodné inštalovať podobnú obrazovku, keď je práčka, skriňa alebo iný nábytok, zariadenie, ktoré treba chrániť pred striekajúcou vodou v blízkosti kúpeľa.

Modelová obrazovka vyzerá neuveriteľne štýlovo, zdôrazňuje moderný dizajn kúpeľne, jeho zrozumiteľnosť a vynikajúcu chuť majiteľov domu.

Skladanie (akordeón)

Sklápacie sklenené záclony sú dobrou voľbou pre neštandardné kúpele, ale tento model je pomerne krehký a rýchlo zlyhá, preto potrebuje mimoriadne opatrný chod. Akordeónové závesy môžu byť úplne zložené, čo znemožňuje ich manipuláciu, odstránenie alebo vrátenie.

V rohovom kúpeli

V tomto prípade existujú dve možnosti pre usporiadanie kúpeľne - špeciálny dizajn rohovej kúpeľne alebo skladacieho modelu. Odborníci stále odporúčajú prvú možnosť, pretože sú spoľahlivejšie a odolnejšie.

výzdoba

Rôzne formy a "vonkajšie dáta" takýchto konštrukcií vám umožnia vybrať variant v každom interiéri kúpeľne. Zvážte niektoré dekoratívne vlastnosti sklenených záclon.

 • Dajte interiéru bezstarostnosť, robte to ultramoderné. Ideálne pre minimalistickú alebo hi-tech kúpeľňu.

 • Matné sklo - skvelá možnosť, ktorá chráni pred zvedavými očami. Takýto povrch môže byť hladký aj textúrovaný.

 • Žalúzie so zrkadlovými povrchmi vizuálne rozširujú hranice kúpeľne a dodávajú moderný dizajn.
 • Originálny ornament alebo vzor na sklenených záclonách môže byť vrcholom dizajnu kúpeľne. Je dôležité, aby sa ideálne prispôsobil štýlu a vo všeobecnosti sa harmonizoval s interiérom.

 • Farebné sklo umožňuje výber ešte zaujímavejšie a rôznorodejšie.
 • Návrh spoľahlivého odolného tvrdeného skla - skvelá voľba, ktorá bude trvať veľmi dlhú dobu. Často je takýto model vyrobený z tónovaných okuliarov, ktoré naopak vytvárajú neuveriteľný dojem luxusnej a štýlovej kúpeľne.

Sklenené záclony kúpeľne sú jednoducho nepostrádateľné pre tých, ktorí hľadajú najpohodlnejšiu, najkvalitnejšiu, štýlovú, spoľahlivú a trvanlivú možnosť usporiadania. Aj napriek pomerne vysokým nákladom odborníci stále odporúčajú podobný dizajn, pretože táto vec nie je kúpená po dobu jedného roka a stane sa veľkolepou a štýlovou výzdobou interiéru.

Loading...