Krása

Snake Tattoo: Čo to znamená?

Tetovanie hada zapôsobilo na jeho pôvabnú krásu a symbolickú hodnotu. Už v dávnych dobách bol had hlboko v centre vesmíru, bol nekonečne oceňovaný, rešpektovaný, obdivovaný milosťou a zvláštnym šarmom. Kmeň obdivoval jej bezchybný inštinkt a rýchlosť útoku. Zdá sa, akoby predvídala každý pohyb svojej budúcej obete. Jej jed sa používal na liečivé účely a boli tiež rozmazané šípkami, ktoré v bojoch veľmi pomohli.

Prekvapivo, aj napriek ich ardoru a agresii, bol had veľmi vnímaný. Je to len v čase vzniku kresťanstva, začali ju obviňovať z pokušenia Evy a udeľovať symboliku ľudského hriechu. Ale v podobe hada ako tetovania bol takýto význam vylúčený. História Biblie dala tomuto dravcovi novú nádejnú symboliku: zvádzanie, poznanie, sexualitu.

Každý národ však mal svoju vlastnú predstavu o hadovi, takže význam tetovania s jeho obrazom je dosť rôznorodý.

Cyklický a večný život

Podľa indickej viery, keď nebesá padli na zem, had označil dva svety a dodnes podporuje mraky. Podľa predpokladu aztékov, dvaja dominantní bohovia, ktorí sa zmenili na zviera, roztrhli strašné monštrum na polovicu. Z jednej časti vytvorili oblohu, od druhej - zem. Gréci verili, že cyklická povaha života a smrti spočíva na ramenách Ouroboros, ktorý denne jedí svoj vlastný chvost, ktorý sa následne rozrástol. Takéto tetovanie hada symbolizuje stálosť a večnosť.

Ak sa predátorské zviera zbaví pokožky, znamená to vzkriesenie, obnovu, mladosť a dlhovekosť. Takýto obraz robia tí, ktorí prehodnotili svoje životné hodnoty a rozhodli sa o kardinálnych zmenách. Obraz ohnivého hada je symbolom očisťovania a krásnym začiatkom.

Ochrana a bezpečnosť

Indická viera vyhlásila, že vstup do druhého sveta bol strážený ľuďmi tvárou v tvár hadom. Jeden musí kontaktovať len za pomoc, oni určite odpovedia. Takéto presvedčenie skôr prispeli k objaveniu rôznych znakov: hada, ktorý sa rozprestieral okolo hrotu - organizácia na ochranu prírody; v blízkosti tyče všemocného Hermes - symbol obchodu, blízko misy - znamenie medicíny.

Ženský princíp, plodnosť, doma

Dva hady, čalúnenie, ktoré sa kladú ako symbol silného priateľstva alebo veľkej lásky.

A v dávnych dobách kmeňov veril, že takéto zviera môže spôsobiť dážď, a tak zachrániť pole pred suchom. Pri uctievaní hada indiáni verili, že dravec by mohol zastaviť búrku. V Egypte bola bohyňa plodnosti spojená s kobrou. Hadové tetovanie pre dievčatá symbolizuje ženskosť a sexualitu.

Výučba a múdrosť

Had bol dôležitý atribút bohyne múdrosti - Atény. Zviera bolo znázornené vedľa bohov zdravia - Asclepius a Gigey, jeho dcéra. Podľa legendy ho had učil liečiteľovi zmŕtvychvstanie mŕtvych. Šikovne sa plazila do Edenovej záhrady a presvedčila Evu, aby ochutnávala jablko zo stromu poznania.

Tetovanie zvieraťa na ramene, krútenie ruže alebo jablka znamená, že jeho majiteľ je ťažké odolávať pokušeniu.

Had s levovou hlavou - sila, šťastie, agilita. Tattooing plazy, plazí na studenej zbrane, povedal, že osoba utrpela vážny test alebo choroba.

Takýto sprisaha symbolizuje telesné a duševné uzdravenie a často je zaplietaný do ruky. Obraz dieťaťa s dravcom znamená slobodu, harmóniu, nebeský život. Pokojne plazivý had - znak múdrosti.

Hodnota tetovania kobry

Cobra - symbol sponzorstva a moci. Dokonca aj v starom Egypte sa obraz tohto hada mohol stretnúť na čele faraóna, zdôraznil jeho silnú moc na zemi a na oblohe.

Na zóne je symbolizácia tetovania kobry trochu odlišná. Zviera zabalené okolo noža alebo dýky je znakom zástupcu zlodejov.

Obraz kobry s korunou na hlave naznačuje, že jeho majiteľ sa už pomstil.

Vo väzení téma dravec - symbol nebezpečenstva.

Rôzne prejavy tetovania hada na tele

Had tetovanie vyzerá skvele v reálnejšom tvare, keď kapitán čerpá každú stupnicu. Odtiene sú veľmi odlišné: zelená, zlatá, červená, šedá, oranžová, monotónna.

Tetovanie sa dokonale prejavuje na hrudi, chrbte, žalúdku. A ak správne vyberiete náčrty, môžete najlepšie zdôrazniť svaly, tenký pás a krásnu postavu.

Vynikajúce miniatúrne hadi na nohách alebo veľké obrázky s jasnou paletou a množstvom detailov. Nie menej krásne a nositeľné kresby v japonskom štýle.

Had tetovanie na tele človeka: odvaha, rýchlosť a silu

Muži na tetovanie väčšinou vyberajú obraz útočiacej kobry, keďže útočiaci hadec je spojený so silou a bezúhonnosťou. V tomto prípade je lepšie sústrediť pozornosť na hlavu dravca - narovnanú kapucínku, ostrú špičku, výrazné váhy.

Tetovanie plazov na ramená, hrudník a predlaktie vyzerá pôsobivo, keď hlava hada prenikne cez kožu a akoby sa plazila z jej tela. Môžete tiež zachytiť predátora zvlnené do krúžkov.

Tetovacie hady na ženskom tele: milosť, múdrosť a mazanie

Dievčatá často uprednostňujú jasné obrázky kompaktnej alebo strednej veľkosti. Had tetovanie vyzerá krásne na ramená alebo lopatka, keď sa elegantný predátor krúti okolo kvetu. Pekný výkres priaznivo zvýrazní líniu ženskej nohy. Obraz predátora v podobe náramku prinesie osobitné tajomstvo a originalitu.

Je zaujímavé pozerať sa na malé hadi na ruke, medzi lopatkami alebo na krku.

Krásna polovica ľudstva je lepšie ukázať obraz hladkého a pružného zvieraťa. Hadové tetovanie v dolnej časti chrbtice symbolizuje sexualitu a ženskosť. Podľa kultúry jogy sa energia predátora koncentruje v tomto bode. Spravidla tento model vyberajú dievčatá, ktoré chcú mať spoľahlivú ochranu, rovnako ako inteligentné, účelné, snažiace sa zdôrazňovať charakter a svoju vlastnú tajomnosť.

Loading...