Interiér

Skladacia posteľ zabudovaná do šatníka

Hlavnou úlohou pri usporiadaní bývania je racionálne rozloženie priestoru. A to je pochopiteľné, pretože často v moderných mestských apartmánoch musíte ušetriť každý štvorcový meter. Často sa vyskytujú situácie, keď štyri rodiny musia zostať v kompaktnom dvojmiestnom zariadení a každý musí poskytnúť priestor na spanie a prácu, nehovoriac o obývačke pre rodinné stretnutia a priateľov.

Čo robiť v tomto prípade? Ako správne prideliť priestor tak, aby nepreťažovali izby a zároveň zabezpečili všetok potrebný nábytok? Úloha nie je jednoduchá, ale v moderných časoch vývoja technológií môže byť tento problém ľahko vyriešený pomocou transformátorového nábytku, živým príkladom ktorého je skladacia posteľ zabudovaná v skrini.

funkčnosť

Dnes má trh s nábytkom dva druhy podobných skríň. Možnosť jedna - v skutočnosti len figuríny a skrýva iba posteľ.

V druhom prípade je skriňa okrem skrytého lôžka tiež vybavená funkčnými policami, kde môžete uložiť najrôznejšie veci.

To je ideálny nález pre malú izbu, kde môžete spať v noci na pohodlnom veľkom posteli a počas dňa ju môžete skrývať za luxusnou prednou časťou šatníka.

Dizajnová funkcia skladacieho lôžka ponúka niekoľko možností skladovania: smerom dole buď vertikálne alebo bočne. V každom prípade bude mať takýto transformátor lôžka minimálny priestor, čím sa uvoľní dostatok miesta na voľný pohyb po miestnosti.

Ďalšou významnou výhodou tohto dizajnu je, že zabudované lôžko nebude musieť naplniť sutru a roztiahnuť ju v noci pred spaním. Jedným kliknutím na tlačidlo, samotný mechanizmus vedie lôžko do požadovanej polohy a stačí len mierne upraviť posteľ.

Skladacia posteľ v dizajne obývacej izby

Po zhodnotení všetkých výhod technológie zázrakov je potrebné zvážiť optimálnu polohu tohto nábytku. Po prvé, šatník s vstavanou posteľou bude najlepším riešením pre obývaciu izbu, ktorá tiež zohráva úlohu spálne v malom byte.

Napríklad v malom dvojizbovom apartmáne rodičia zvyčajne nechávajú menšiu miestnosť pre deti, zatiaľ čo oni sami sa nachádzajú v obývacej izbe. Mladé rodiny často čelia takýmto situáciám. A na správnu organizáciu takého priestoru s obyčajným nábytkom môžete dlho premýšľať. Len si predstavte, ako stolička s malou pohovkou, šatníkom, konferenčným stolíkom s televízorom a posteľou sa môže zapadnúť do takej obývačky. V takomto prostredí, čo najlepším spôsobom, zostanú v miestnosti úzke chodby medzi jednotlivými kusmi nábytku a samotná atmosféra sa pravdepodobne podobá nenákladnému hostelu s miestnosťami preplnenými navzájom opačnými, ale stále potrebnými nábytkom a poschodovými posteľami. Ďalšia vec, ak postieľka bude zaberať priestor len v noci, av deň bude úplne zadarmo.

Šatník so zabudovaným sklopným lôžkom môže byť umiestnený pozdĺž najužšej steny, ponechávajúc dostatok priestoru na zníženie lôžka a potom umiestniť zvyšok nábytku. Tento typ skriniek môže byť hranatý s mnohými zásuvkami a poličkami na uloženie.

Ak je miestnosť dostatočne široká, skriňa so sklopnou posteľou sa perfektne zmestí pozdĺž veľkej priečky. Zostáva iba výpočet miesta pre iný potrebný nábytok. Tak či onak je potrebné vziať do úvahy umiestnenie okien a dverí, takže keď je lôžko horizontálne, domácnosti sa môžu pohodlne pohybovať po izbe.

Takýto nábytok-transformátor bude tiež skvelým riešením pre tých, ktorí často prijímajú hostí doma, a nie je tam žiadna ďalšia priestor pre takéto prípady v byte. S vstavanou posteľou sa majitelia nebudú musieť starať o usporiadanie hostí na noc.

Transformácia postele v interiéri škôlky

V detskej izbe nebude voľný priestor nikdy nadbytočný, pretože dieťa potrebuje dostatok priestoru na hry. Preto ide o vstavanú skriňovú posteľ, čo potrebujete pre túto príležitosť. Bočná poloha dizajnu - najlepšia voľba pre dieťa. Takže bude môcť rozložiť svoje vlastné postele.

Takýto nábytok v miestnosti teenagerov bude tiež pohodlný, najmä ak sa vaše dieťa angažuje v nejakej kreativite. Po skrytí lôžka v skrini sa miestnosť zmení na skutočnú dielňu. Zostáva myslieť na štýlový dizajn. Sklenený stôl a krásna kožená stolička sú skvelou voľbou.

Vstavaná posteľ a interiér: harmonická kombinácia

Je zrejmé, že funkčnosť a praktickosť interiéru je jednou z dôležitých miest. Preto šatník s vstavaným lôžkom bude plne v súlade s týmto trendom a dokonale sa zosúladí s takmer akýmkoľvek štýlom dekorácie miestnosti. Najdôležitejšie je, že dizajn fasády kabinetu by mal byť organicky kombinovaný s zvoleným smerom.

Dvere s fotografickým alebo lesklým povrchom svetlých farieb sú ideálne pre high-tech štýl, neutrálne odtiene sú ideálne pre minimalizmus alebo modernosť a luxusné zrkadlá a textúrované drevené fasády sú najlepším riešením pre aristokratické klasiky.

Starožitný, krajina štýl, Provence, alebo dokonca imitácia muriva tiež vyzerá skvele.

Ako vidíte, riešenie problému malého priestoru dnes nie je problémom. Nábytok-transformátor, vrátane šatníkov s vstavanou posteľou - zásluhou profesionálnych vývojárov komplexných interiérových návrhov a kreatívnych riešení. A nie nevyhnutne dôvodom na nákup takýchto inovácií by malo byť obmedzené množstvo priestoru v malých miestnostiach. Moderná šatňa so zabudovaným sklopným lôžkom vyzerá tak štýlovo a originálne, že je často v dopyte medzi majiteľmi dosť priestranných apartmánov.

A aké techniky ste známi pre optimálnu organizáciu priestoru v malých miestnostiach? Zdieľajte s nami v komentároch.

Loading...