Interiér

Zimná záhrada: Neuveriteľná krása vo svojom dome

Určite každý človek počas chladných dní aspoň raz sníval o tom, že sa ocitol v zelenej záhrade s krásnymi kvetmi a rastlinami. Takéto miesto je ideálne pre trochu odpočinku od toku myšlienok, zotavuje sa a skoro ráno má šálku kávy. Ak to chcete urobiť, nie je potrebné ísť do teplých krajín, pretože si môžete vytvoriť vlastnú zimnú záhradu vo svojom dome.

Vlastnosti tvoria zimnú záhradu

Nezávisle na vytvorenie zimnej záhrady môže byť dosť ťažké, najmä bez špeciálnych znalostí. Ale s pomocou odborníkov môžete vytvoriť naozaj slušnú konštrukciu, ktorá vás poteší v nadchádzajúcich rokoch. Ale napriek tomu odporúčame, aby sme sa rozhodli, ako presne by mala byť zimná záhrada, pretože na ňom veľa závisí.

Záhradný rezervník

Táto verzia zimnej záhrady je pripevnená k hlavnému vchodu do domu. Z tohto dôvodu ide o určitý druh prechodovej zóny medzi samotnou ulicou a obytnými štvrťami. Táto možnosť predpokladá, že záhrada bude použitá iba v teplej sezóne, takže často nie je nainštalovaný vykurovací systém. Ale ak chcete, môžete mierne zmeniť projekt, ktorý vám umožní používať záhradu po celý rok.

Špecialisti navrhujú výber hliníkových konštrukcií s oknami s vitrážmi alebo dvojitými sklami ako zasklievací materiál.

Rezidenčná záhrada

Tento druh zimnej záhrady je zvyčajne navrhnutý na stavbe. To je spôsobené tým, že je potrebné vopred poskytnúť priestor s vykurovaním a dobrú hydroizoláciu. Zvláštna pozornosť sa venuje vetraniu, pretože musí udržiavať vlhkosť a zabrániť vzniku plesní, plesní.

Pokiaľ ide o vzhľad, obytná záhrada je priestor nielen pre rastliny, ale aj pre obyvateľov domu. Najčastejšie je to druh rekreačnej oblasti. Ale nie zriedka existuje kombinácia s obývacou izbou alebo jedálňou.

Orangery Garden

Často je tento druh zimnej záhrady vytvorený pre pestovanie tropických rastlín. Z tohto dôvodu sa venuje mimoriadna pozornosť teplote vzduchu a vetraniu. Táto záhrada sa často používa ako miesto na odpočinok, ale zároveň sa nekombinuje s obývacou izbou alebo kuchyňou.

Samostatne je potrebné poznamenať, že podlahová krytina každej zo zobrazených verzií zimnej záhrady môže byť ľubovoľná. Drevená verzia má vysoké náklady, ale slúži už mnoho rokov. Kvalitná laminátová podlaha bude tiež vynikajúcou voľbou, pretože je celkom odolná. Linoleum sa vyberá minimálne ako predchádzajúce verzie. Pri inštalácii je však potrebné použiť špeciálny podklad, ktorý vytvorí ďalšiu tepelnú izoláciu.

Osobitná pozornosť sa venuje vykurovaciemu systému v záhrade, ako aj vetraniu. Kúrenie môže byť zdieľané s domom alebo samostatné. Vyberte najlepšiu možnosť je lepšie s ohľadom na vlastnosti domu. Pokiaľ ide o vetranie, je inštalovaný špeciálne na zabezpečenie prúdenia čerstvého vzduchu. Je veľmi dôležitý pre správny rast a vývoj rastlín.

Ďalšia vec, ktorá je rovnako dôležitá pre vytvorenie dobrej záhrady, je správne osvetlenie. V období jeseň-zima majú rastliny nedostatok osvetlenia, čo ovplyvňuje ich vzhľad a rýchlosť rastu. Preto povinnou položkou je inštalácia špeciálnych svietidiel. Na tento účel sú vhodné iba halogenidy kovov alebo špeciálne žiarovky. Zvyšné druhy nie sú v žiadnom prípade vhodné, pretože nenahrádzajú slnečné svetlo.

Ak je zimná záhrada umiestnená na slnečnej strane, odporúčame premýšľať o tieňovaní. Pre tieto perfektné záclony alebo žalúzie. Materiál na ich výrobu, si môžete vybrať absolútne všetky.

Možnosti návrhu

Samozrejme, výber rastlín a stromov - to je čisto individuálne zamestnanie. Napriek tomu však pred vyplnením oblasti odporúčame premýšľať nad kombináciou záhrady s posedením. Je to skvelý nápad, pretože s týmto riešením môžete stráviť viac času so svojou rodinou a súčasne sa teší vášmu stvoreniu.

Obývacia izba

Jednou z najobľúbenejších možností kombinácie priestoru je obývacia izba v zimnej záhrade. Takéto rozhodnutie sa môže zdať trochu nezvyčajné. Ak je však všetko správne usporiadané, izba sa bude svietiť novými farbami. Aby ste to uľahčili, odporúčame si kúpiť sedačku alebo stoličku.

Mimochodom, návrhári tvrdia, že v tomto interiéri záhradný nábytok vyzerá oveľa lepšie. Je vyrobený z prútia alebo ratanu, vďaka čomu sa harmonicky spája s touto témou.

Priestranné územie, ak je to potrebné, môže byť doplnené konferenčným stolíkom.

Ak to umožňuje finančná príležitosť, nezabudnite nainštalovať krb. A samozrejme, vyplnenie záhrady vo forme kvetov a objemných rastlín urobí atmosféru nepopsateľnou. Uistite sa, že v takej obývacej izbe budete často prijímať hostí, čítať knihu pri krbe alebo pozrieť sa na hviezdy, vdychovať vôňu kvetov.

Jedáleň

Rovnako populárnou možnosťou pre zdobenie zimnej záhrady je vytvorenie jedálne. Musíte priznať, že je príjemnejšie jesť v prírode. Rovnaká zásada platí aj pre verandu. Na dosiahnutie požadovaného efektu je dôležité správne usporiadať priestor. Pre malú oblasť je najlepšie vybrať kompaktný stôl. V tomto prípade by mali byť stoličky vhodné v štýle tak, aby všetko vyzeralo harmonicky.

Veľká oblasť môže byť usporiadaná trochu inak. Vyberte napríklad väčší stôl a tiež ho krásne podávajte. Ako výzdobu môžete použiť rôzne koše a štýlové hrnce s kvetmi. Pokiaľ ide o rastliny, môžu byť vysoké i nižšie. Vyberte ich podľa svojich predstáv.

Vytvorenie zimnej záhrady je naozaj vzrušujúcim zážitkom. Skutočne, napriek finančným možnostiam a veľkosti miestnosti, môžete vytvoriť úžasne krásne miesto, kde sa celá rodina zhromaždí na príjemný rozhovor a večerný čaj.

Loading...