Články

Nový rok 2019 v Turecku: nezabudnuteľná dovolenka na teplom pobreží

Nový rok v Turecku môže byť veľmi živý dojem. Po prvé, táto cesta vám umožní zmeniť obrázok a získať nový zážitok z oslavy zimnej dovolenky. Tí, ktorí nepredstavujú prechod do ďalšej etapy bez toho, aby Olivier a prejav predsedu mali vyskúšať taký neobvyklý spôsob. Pohodlie a teplé počasie, ktoré dáva tejto krajine nenechá nikoho ľahostajným.

Zimné prázdniny v horúcom Turecku

Existuje mnoho výhod pre zimnú cestu na turecké pobrežie. Ide o pomerne veľkú rozpočtovú možnosť, ktorú si môžu dovoliť aj ľudia s príjmami pod priemerom. Zima je nízka sezóna pre Turkov, takže ceny ubytovania a jedla tu sú celkom rozumné.

More v tomto čase nie je vhodné pre každého na plávanie, ochladilo sa na +16 ... +19 stupňov. Prípadne mnohé hotely ponúkajú vyhrievané bazény, na niektorých miestach aj so slanou vodou. Okrem toho stojí za to potešenie z mnohých kúpeľných procedúr, hammami, saunami, masážami a ďalšími službami. Čerstvý morský vzduch nielen oddýchne, ale aj zlepší vaše zdravie.

Tí, ktorí stále chcú stretnúť sa s Novým rokom v snehu, odporúčame vyhodnotiť kvalitu služieb v miestnych lyžiarskych strediskách. Sú to jediné lyžiarske strediská na svete, kde funguje systém all-inclusive. Preto sú také výlety prínosom pre turistov. Trate tu sú jednoduché, vhodné pre začiatočníkov, deti a skúsených lyžiarov.

Turecko ponúka svojim hosťom početné exkurzie kultúrnej i historickej prírody a nákupné zájazdy. V lete je to menej atraktívne kvôli prudkému teplu. Ale turecká zima je vhodná na dlhé prechádzky. V Pammukkala, Kangale a Yalove, termálne pramene a thalasso očakávajú turistov.

Ako Turecko oslavuje Nový rok

Od roku 1935 začalo Turecko oslavovať nástup nového roka v noci od 31. decembra do 1. januára. Predtým sa vyskytla v prvej sobotu po 1. januári. Iba v roku 1981 sa tieto dni stali oficiálnymi sviatkami.

Keďže väčšina obyvateľov krajiny tvoria moslimovia, neodporúča sa pre kléru, aby dali stromy do svojich domovov. Ale sú tu ľudia, ktorí stále chcú mať tento symbol nového roka a nepočúvajú si všeobecný názor. V hoteloch, kde je väčšina turistov zvyknutá na vôňu prírodných vianočných stromčekov a mandarínok, sa tento atribút stáva neoddeliteľnou súčasťou osláv.

Najvýraznejšia oslava sa stáva v Istanbule a strediskách. Existuje veľa východných kresťanov v Istanbule. Aj slávnosť v Ankare je ambicióznejšia. Zostávajúce mestá nepripisujú udalosti zvláštnu dôležitosť a skromnejšie ju označujú. Tradičným pre Turecko je stretnutie nového roka na mesačnom kalendári s plávajúcim dátumom.

Miestnym majiteľom dovolenky je Noel Baba - Saint Nicholas. Tento charakter pripomína Santa Clausa. Často na prázdninovom stole Turkov sa môžete stretnúť s vypchatým morčacím.

Program slávnostnej zábavy zvyčajne zahŕňa koncerty v najviac preplnených miestach miest, ohňostroje, dekorácie ulíc a domov s girlandami a hračkami a slávnostné osvetlenie. Ak chcete byť v centre masových slávností v Istanbule, musíte navštíviť okres Kadikoy, štvrť Pera, námestie Taksim alebo námestie Sultanahmet.

Zamestnanci miestnych hotelov urobia všetko pre to, aby sa dovolenka dostala na najvyššiu úroveň. Čím vyššia je úroveň hotela, tým šikovnejšie bude oslava. 31. decembra v hoteli bude určite zorganizovaná slávnostná večera, ktorá bude sprevádzaná výstavným programom.

Niektoré hotely poskytujú svojim zákazníkom drobné malé dary. Niekedy môžete dokonca v miestnosti nájsť lístok na miestnu lotériu. Podľa tureckých tradícií nie je zvykom dávať darčeky na Silvestra, ale v hoteloch sa sledujú európske tradície, ktoré uspokojujú hostí.

Prechádzka slávnostným mestom by ste mali vyskúšať miestny otepľovací nápoj podobný európskemu vínu. Nazýva sa salep av chuti a textúre sa podobá tekutej sladkej krupici. Skladá sa z prášku z hľúz orchideí, mlieka, klinčekov, zázvorov a škorice.

Tu sa nikto nevybuchne na uliciach a neorganizuje nezávislé ohňostroje. Ak chcete kúpiť pyrotechniku, musíte mať osobitné povolenie. Preto si každý chce vychutnať pozdrav, ktorý na Silvestra zaútočí na mesto. Je zvykom, že Turci zavesia dekorácie neskoro a predčasne ich odstránia. Preto už od 5. januára nemusia byť pripomienky okolo nedávnych slávností.

Ak si musíte vybrať prehliadku, potom medzi najpopulárnejšie je výlet do cisárskeho Istanbulu. Zvyčajne trvá 2 až 7 dní. Program zahŕňa slávnostnú večeru v reštaurácii alebo na lodi, ktorá pláva pozdĺž Bosporu. Z nábrežia je pozoruhodný novoročný pozdrav. V prvých dňoch nového roka sprievodca uskutoční zábavné výlety po starých uliciach mesta. K dispozícii je prehliadka na 6 nocí v trojhviezdičkovom hoteli s plnou penziou okolo 50 000 rubľov za dve. Ak chcete poshikovat a rezervovať 5 hviezd, potom budete musieť rozložiť asi 65 000 rubľov.

Recenzie, výhody a nevýhody

Medzi nedostatky odpočinku na zimnú dovolenku v Turecku je množstvo zrážok. V zime často prší. Niekedy nie je možné sa vo vybranom hoteli usadiť, keďže mnohé z nich sa nachádzajú ihneď po skončení sezóny.

Výhody cesty sú oveľa väčšie: krátky let (iba 3 alebo 3,5 hodiny). Nie je potrebné otvárať vízum. Široká škála zábavy v podobe bazénov, výlety, výlety loďou, horské lyžovanie, nakupovanie.

Turisti tvrdia, že v skupinách nie je nutné kupovať hotové výlety. Môžete ľahko prejsť miestnou dopravou na pamiatky a preskúmať sami. Malo by sa pamätať na to, že 31. december je pracovný deň. Všetci sa však pokúšajú dokončiť to skôr a dostať sa domov rýchlejšie. Z tohto dôvodu sa na cestách tvoria kilometrové dopravné zápchy. Tiež by ste mali byť pripravení na chladný vietor a dážď. Potreba zásobovať na nepremokavé oblečenie a topánky.

Okrem toho, medzi odporúčania skúsených cestovateľov kupovať hotové prehliadku systému "all inclusive". To prinesie skutočné hmatateľné úspory. Rodiny s deťmi by si mali vybrať ubytovanie v hoteloch s krytými vodnými parkami a atrakciami. To uľahčí najmenším členom rodiny nájsť zamestnanie.

Ak vezmeme do úvahy všetky tieto nuansy, potom nový rok strávený v Turecku môže byť najvýraznejšou udalosťou roka alebo dokonca v živote!