Interiér

Vonkajšie kvetináče na kvety

Vonkajšie kvetináče už dlho prestali byť len spôsobom rastu rozmarných rastlín. Samozrejme, najvhodnejšie zloženie pôdy je stále vybrané pre niektoré druhy. Ale ešte dnes sú tieto kvetináče s kvetmi viac dekoratívnou funkciou. Používajú sa na vytvorenie krásnej kompozície, sú zdobené terasami a otvorenými priestormi reštaurácií.

Pravidlá pre výber vonkajších kvetín pre kvety

Než začnete nakupovať kvetináče, odporúčame, aby ste premýšľali o tom, kde presne budú umiestnené a aké druhy kvetov plánujete pestovať. Pokúste sa vybrať najvhodnejšiu možnosť. Koniec koncov, pre malú oblasť v blízkosti súkromného domu, príliš veľké kvetináče sú absolútne nevhodné. Budú vyzerať zbytočne objemné a preto nebudú môcť vyzdvihnúť krásu lokality.

Ak na území existujú väčšinou geometrické štruktúry, vyberte niečo vhodné. Koniec koncov, dokonca aj taká vec ako ulica hrnca by mala byť dobre kombinovaná a hodí celkový štýl.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je farba kvetináčov. Po prvé, mala by byť dobre kombinovaná s rastlinami, ktoré plánujete pestovať. Potom sa pozrite na farbu banku tak, aby zodpovedala celkovej podobe terasy alebo otvoreného nádvoria. Snažte sa nedostávať príliš jasné predmety, pretože sú veľmi často mimo dohľadu. Z tohto dôvodu sa vo výzdobe najčastejšie používajú neutrálne odtiene, ktoré sa navzájom veľmi jednoducho kombinujú a vytvárajú zaujímavé kompozície.

Mimochodom, vonkajšie kvetináče vyzerajú oveľa krajšie, ak sú vyrobené z rovnakého materiálu. Z tohto dôvodu je kompozícia skutočne štýlová.

V poslednej dobe stále viac využíva kontrastné odtiene. Napríklad čierne a biele vázy z rovnakého materiálu v jedinej kompozícii vyzerajú veľmi moderne.

Materiál pre vonkajšie kvetináče

Pri výbere najvhodnejšej verzie hrnca vždy dávajte pozor na materiál. Koniec koncov, môže to byť nielen prirodzené, ale aj umelé. Na druhej strane, každá z nich má výhody a nevýhody. Okrem toho v holistickom zložení budú vyzerať úplne inak.

Vázy z hliny

Vázy z hliny sú považované za jeden z najpopulárnejších. Je to preto, že vďaka plasticite materiálu môžete vytvoriť produkt akéhokoľvek tvaru. A nie je vôbec potrebné uskutočniť nákup v špecializovanom obchode, pretože v prípade potreby môže byť takýto hrniec vyrobený ručne.

Pórovitosť hliny, dokonca aj v dokončenej nádobe, umožňuje pôde nasýtiť kyslíkom. Jedná sa o skutočne jedinečnú vlastnosť, ktorá má veľmi pozitívny vplyv na rast kvetov. Ale ak máte v pláne dať ich na slnko, je lepšie zakúpiť ďalšie kvetináče. Faktom je, že z dôvodu vystavenia slnečnému žiareniu bude pôda oveľa rýchlejšia. Niektorí výrobcovia ponúkajú riešenie tohto problému v podobe nanášania špeciálnej glazúry. Vďaka tomu budú hrnce oveľa odolnejšie voči nízkym teplotám.

Pokiaľ ide o farbu, najlepšie je zakúpiť vonkajšie vázy v odtieňoch béžovej, terakotovej alebo krémovej.

Vázy z plastu

Najekonomickejšou možnosťou sú samozrejme plastové vonkajšie kvetináče. Vďaka novým technológiám sa vytvárajú produkty, ktoré umožňujú zadržiavať vlhkosť v pôde a zabraňovať vysychaniu koreňov rastlín. Treba poznamenať, že tieto hrnce sú veľmi ľahké, takže na rozdiel od iných možností sa môžu kedykoľvek premiestniť.

Rôzne odtiene umožňujú vybrať najvhodnejšiu voľbu pre akýkoľvek dizajn. Na rozdiel od predchádzajúcich rokov teraz nie sú len produkty v červenej farbe, ale aj pastelové, rovnako ako svetlé, nasýtené farby. Tiež častejšie sa v prítomnosti hrncov objavujú s nezvyčajnou štruktúrou. Z vonkajšieho hľadiska môžu byť podobné hlinkám alebo povrchu kameňa. Rozlišovať ich však je dosť ťažké, dokonca aj v blízkej vzdialenosti.

Kamenné vázy

Docela drahé, ale zároveň luxusné kvetináče z kameňa si nemôžu dovoliť nie každý. Trvalo to veľa času a úsilia skúseného remeselníka, aby sa dali robiť, takže cena je taká vysoká.

Avšak takéto výrobky sú veľmi odolné a zadržiavajú vodu v pôde, čo je nesporná výhoda. To je dôvod, prečo sa kvetináče tohto prírodného materiálu najčastejšie umiestňujú na špeciálne podstavce alebo stojany, aby ďalej zdôrazňovali svoj luxus. Okrem toho majú veľa váhy, takže ich presun do iného miesta alebo zmena zloženia bude celkom problematické.

Betónové hrnce

Takéto výrobky sú často zamieňané s kamennými vázami. Naozaj majú veľké podobnosti, pretože betón sa považuje za umelý kameň. Náklady na betónové konštrukcie sú však oveľa nižšie, takže sú vyberané oveľa častejšie.

Stojí za zmienku, že ich výhody nie sú len ceny. Koniec koncov, udržujú vlhkosť veľmi dobre, čo je veľmi dôležité v období horúceho leta, a tiež nie je prehriatie na slnku a nie praskať. Takže, ako kamenné výrobky, vázy z betónu sú odolné a zároveň majú pôsobivú váhu. Preto odporúčame starostlivo zvážiť kompozíciu, ktorú chcete vytvoriť, aby ste ich nemuseli presúvať.

Neobvyklé vonkajšie vázy

Špecializované obchody ponúkajú širokú škálu pouličných kvetináčov. Ale ak sa chcete pokúsiť urobiť sami, potom to určite skúste. Pripravili sme niektoré nezvyčajné, kreatívne nápady, ktoré pomôžu inšpirovať.

Drevené debny sa čoraz viac používajú na vytvorenie štýlových a nezvyčajných interiérových predmetov. V úlohe vonkajších kvetín na kvety vyzerajú nie menej krásne.

Dokonca aj nepotrebné malé veľkosti vedierka sú skvelé ako kvetináče pre malé kvety.

Krásne ozdobiť územie kvetov môže nielen s pomocou krajinného dizajnu. Po vyzdvihnutí ideálne vhodných pouličných kvetináčov je možné vytvoriť zaujímavú kvetinovú kompozíciu ľahko.

Loading...