Články

Prírodné liečenie na dovolenke v Chorvátsku v roku 2018

Chorvátsko bude najviac potešiť tých turistov, ktorí sa chcú cítiť čo najbližšie k prírode. Krajina má nádhernú ekológiu, úžasné more, nekonečné pláže a staré borovice. Existuje aj viac ako 20 zdrojov s liečivou vodou, ktorá je nasýtená základnými minerálmi tela. Navyše v Chorvátsku existuje jedinečné liečivé ropné pole. Maximálna fúzia s prírodou sa dá cítiť na nudistických plážach, z ktorých je veľa.

Chorvátsko geografia

Hlavné mesto Záhreb sa líši od ostatných hlavných miest v jeho skromnej veľkosti. Turisti tu priťahujú stredovekú architektúru. Vynikajúco zachované paláce a náboženské budovy sú obklopené zelenými parkami. V meste je veľa malých kaviarní s terasami. Aby ste nestratili niečo zaujímavé, odporúčame sa po meste pohybovať pešo.

V Chorvátsku existujú tri rekreačné oblasti. Istrijský polostrov poteší hostí s nádherným výhľadom na more a čisté vody Jadranského mora. Odtiaľ sa do Benátok dostanete po mori za tri hodiny. Výhodu rezortu možno považovať za príjemné prostredie. Nevýhodou sú kamienkové pláže a betónové dosky. S výletmi sa odporúča navštíviť Rovinj, Pula, ostrov Krk, Medulin s piesočnými plážami, Lovran s meraným rytmom života a Opatija pre tých, ktorí sa chcú liečiť.

S deťmi je lepšie ísť do strednej Dolmúcie. Oblázky na miestnych plážach sú plytké, vstup do mora je plytký. K dispozícii je tiež rozsiahla zábavná infraštruktúra. Rodiny sa odporúčajú ísť do Tučepi alebo Bašky Voda. Malé oblázky potešia hostí z ostrova Brač, ale deti nemajú tu čo robiť - pobrežie bolo vybrané nudistami. Najobľúbenejšie letovisko - Makarska. K dispozícii sú luxusné reštaurácie, kúpele a hotely svetovej úrovne. Mladí ľudia sa stretávajú v Šibeniku, kde sa nachádzajú najväčšie kluby a diskotéky.

Z väčšej časti je návšteva pláží v krajine zadarmo. Môžete tu voľne vstúpiť, ale budete musieť zaplatiť za lehátko okolo 20 HRK a za slnečník okolo 15 HRK. Mnohé hotely ponúkajú plážové vybavenie zadarmo. Najobľúbenejšia pláž v krajine sa nazýva "Zlatni Rat". Bola ocenená Modrou vlajkou ako najviac šetrné k životnému prostrediu. V Chorvátsku sú:

 • kamienkové pláže;
 • betón;
 • skalnatá;
 • piesočné (zriedkavé).

Južná Dalmácia je ostrov a hora. Tieto miesta sú známe pre úžasné ustrice a skvelé víno. Nemôžete ignorovať Dubrovník s jeho piesočnatými plážami, ktoré sú zaradené do zoznamu UNESCO, ako jedno z najkrajších miest na svete renesancie. Pozoruhodné sú aj lyžiarske strediská. Sú perfektne vybavené a nie sú nižšie ako nič v rakúskych strediskách.

Chorvátske podnebie

Miestne podnebie sa vzťahuje na kontinentálne oblasti na severe krajiny, v centrálnej časti na hory a na Stredozemné more v oblasti jadranského pobrežia. Horúce a suché leto dáva cestu k miernym, daždivým zimám. Najnižšia teplota v horách, až do - 50, V ostatných regiónoch sa v zime pohybuje v rozmedzí od + 5 ... +10. V lete je teplota vzduchu pohodlná až do 27 rokov0 s plusom.

Podmienky pre návštevu Chorvátska a cesty

Občania Ruska, ktorí navštívia Chorvátsko, budú potrebovať víza a poistenie. Existuje tiež mnoho obmedzení týkajúcich sa dovozu a vývozu mien, tabaku, alkoholu a oveľa viac. Pred cestou sa odporúča oboznámiť sa s príslušnou legislatívou.

Môžete lietať z Moskvy do Záhrebu. Pre tento týždeň ide niekoľko priamych letov. Aj počas sezóny pláží letí do Puly, na ostrove Krk, v Splite a Dubrovníku. Priamy let bude stáť približne 230 eur.

Alternatívou môže byť vlak. Pravidelný let prechádza zo stanice Kievsky v Moskve do Splitu cez Záhreb. Cesta je asi 50 hodín. Cena lístka od 250 eur jednosmerne. Cesta prejde cez Maďarsko, takže budete potrebovať tranzitné vízum. Z Petrohradu neexistujú žiadne vlaky do Chorvátska.

Vnútrozemská doprava

Domáce lety prepravujú cestujúcich z hlavného mesta do Splitu, Puly, Dubrovníka. V letovisku sa pravidelné lety doplňujú charterou na ostrov Krk a Osijek.

Použite vlak na pohyb dosť pohodlne. Miestne železnice spájajú mesto. Dubrovník nebol zaradený do zoznamu takých miest, do ktorých budete musieť ísť autobusom. V letných mesiacoch sa k plánovaniu pridáva niekoľko letov do mestských miest. Lístok zo Záhrebu do Splitu stojí okolo 200 HRK a dostanete sa do Rijeky za 120 HRK. Lístky sa predávajú na železničnej stanici a na oficiálnej webovej stránke v anglickom jazyku. Najdrahšiu letenku si môžete zakúpiť priamo z vodiča priamo v aute.

Pre turistov, ktorí chcú veľa cestovať po krajine, je opätovne použiteľný Eurail Croatia Pass vynikajúcim riešením. Jej podstatou je neobmedzený počet ciest po dobu uvedenej na lístku. Pre hostí v krajine budú najvhodnejšie cestovné karty na 3, 4, 5 a 8 dní. Najlacnejšie z nich bude stáť asi 100 eur, najdrahšie - 210 eur. Vstupenky pre deti podliehajú zľavám.

Pohybovanie na medzimestskej autobusovej stanici je tiež veľmi výhodné. Zo Záhrebu do Splitu sa dostanete za 90 HRK. Turisti sa môžu zoznámiť s cestovným a plánom letov na oficiálnych stránkach. Tu sa predávajú vstupenky.

Kategórie verejnej dopravy sú najobľúbenejšie autobusy. V Záhrebe môžete využiť aj električku a lanovku. K dispozícii je jediná vstupenka pre všetky druhy dopravy - Karta Pretplatna. Za 10 HRK si môžete zakúpiť výlet po dobu 90 minút. Ak potrebujete lístok na celý deň, budete musieť zaplatiť 40 HRK a za týždeň 200 HRK. Jedna jazda na lanovke bude stáť 5 HRK. K dispozícii je aj čisto turistické služby: vstupenka na niekoľko druhov dopravy v spojení so zľavovou kartou na návštevu múzeí, divadiel a iných miest, kde sa návštevníci zhromažďujú po celej krajine. K dispozícii je takáto karta na deň 60 HRK, po dobu troch dní - 90 HRK.

Cesta taxíkom bude stáť 5 HRK za 1 km. Môže byť tiež potrebné zaplatiť 40 HRK za hodinu.

Ubytovanie v hoteloch

Väčšina hotelov ponúknutých turistom z Ruska nedávno prešla reštaurovaním. Mnohé z nich sú klasifikované ako tri hviezdičky. 4 a 5 hviezd možno nájsť, ale sú veľmi málo. Taktiež neexistuje prakticky žiaden systém all inclusive. Hostia si môžu pochutnať na raňajkách alebo polpenziu.

Najvyššie ceny bývania v Záhrebe a Dubrovníku. Ak ste sa dostali do hotelových izieb na 5 hviezd, potom budete musieť zaplatiť asi 200 eur za deň za dve. 4 hviezdičky budú stáť asi 150 eur a v 3 môžete žiť za 70 eur. Ostatné mestá budú ponúkať cenovo dostupné ceny.

Izby sú malé, zariadenie je chudobné. Tí, ktorí sú zvyknutí na turecké päťky, môžu byť sklamaní. Niektoré hotely nemajú ani klimatizáciu. Existuje len veľmi málo hotelov, ktoré reprezentujú medzinárodné siete.

Jedlá a zariadenia

V každom meste Chorvátska vo veľkom množstve sa nachádzajú reštaurácie európskej kuchyne. Ale tí, ktorí sa rozhodnú ponoriť sa do kultúry krajiny, stačí oceniť miestnu národnú kuchyňu. Medzi známe a obľúbené jedlá:

 • sušené mäso;
 • pash alebo osobný syr;
 • Kulenová klobása;
 • ovčie syry;
 • Klobásy na šrot;
 • pashtitsada stew;
 • varené jahňacie mäso;
 • dušený chobanac;
 • strukli - makaróny so syrom a viac.

Tiež tu môžete ochutnať všetky druhy rýb a morských plodov. Chorvátske vína sú kvalitné. Medzi nimi sú "Teran", "Malvasia", "Platz" a ďalšie.

Cenová politika miestnych kaviarní a reštaurácií je nasledovná: večera pre dvoch so silnými nápojmi bude stáť okolo 400 HRK. Návrh vína výrazne zníži náklady na stravu až do výšky 200 HRK a bez alkoholu môžete dosiahnuť 80 HRK za pár. Typické menu zvyčajne zahŕňa šalát, prvý, druhý a nápoje. Ak si hosť želá morské plody, večera sa značne zvýši. Lobisti na zozname potravín budú za každý návštevník platiť približne 350 HRK. Ale časti v niektorom verejnom stravovaní sú jednoducho obrovské.

Zábava, zájazdy, atrakcie

Väčšina chorvátskych pamiatok je prírodného pôvodu: malebné pobrežie Jadranského mora, hory, rieky a jazerá s čistou vodou, staré borovice v lesoch atď. Najznámejší národný park "Plitvické jazerá". Je zaradený do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Tu je potrebné navštíviť pozorovaciu plošinu cez údolie rieky Korán, opustený františkánsky kláštor, neobývaný ostrov a jazerá, ktoré svietia všetkými odtieňmi modrej.

V Chorvátsku je veľa opustených miest. Jeden z najslávnejších je Naked Island. Odporúča sa tiež preskúmať najmenšie mesto na svete Hum. Bude zaujímavé preskúmať početné stredoveké hrady a paláce. Pozornosť by sa mala venovať Diokleciánovmu palácu v Splite, starobylému Friedrichsteinskému hradu, hradu Chmielnik, Juzemberk, Otočec.

Prehliadka nazvaná "Mesto anjelov" zahŕňa početné miesta s obrázkami anjelov. Táto cesta trvá asi 100 eur. Kláštor Ostrog je možné vidieť za 300 eur pre skupinu 4 ľudí. Staroveké mesto pirátov Omiš bude stáť 140 eur so 4 osobami. Ak chcete ísť na rybárčenie na skupine s motorovým člnom, bude stáť 650 eur. Kontrola kapitálu automobilom stojí asi 60 eur.

Navyše sa môžete ponoriť do najzaujímavejšieho podmorského sveta s inštruktorom potápania a urobiť ďalšie vodné športy. Chorvátsko nezanechá ľahostajného žiadneho turistu, bez ohľadu na účel jeho návštevy.

Loading...