Zver

Vlastnosti výberu a krajčírstva pre mačky

Iste, mnohí veria, že oblečenie by malo byť zakúpené len pre psov. V skutočnosti to nie je a pre mačky je veľa možností. Predovšetkým sa to týka krátkodobých a plešatých zástupcov. Zmrazujú dostatočne rýchlo, takže sa postarajte o ich zdravie. Zvyšok bude potrebovať aj izolované oblečenie. Koniec koncov, ochráni zviera pred koníčkami a hypotermiou a bude mimoriadne dôležitá aj po chirurgickom zákroku a pri ošetrovateľstve.

Pravidlá výberu oblečenia pre mačky

Po prvé, stojí za zmienku, že proces výberu oblečenia je čisto individuálny. Nakoniec je potrebné vziať do úvahy nielen príťažlivosť obleku, ale aj vlastnosti plemena a dokonca vek domáceho maznáčika. Sú to veľmi dôležité nuansy, preto si dávajte pozor na to.


Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj výberu materiálu. Prírodné tkaniny s malou prísadou z umelých vlákien sú najlepšie vhodné na oblečenie. Vďaka svojej prítomnosti budú obleky odolnejšie. Predpokladá sa, že najlepšie možnosti sú bavlna, viskóza, ľan a vlna, pretože sú príjemné pre telo. Dávajte pozor aj na vlastnosti tkaniny. Napríklad, vypaľuje sa na slnku, má sa počas umývania sklon deformovať a tak ďalej?

Pri výbere tkaniny nezabudnite zvážiť sezónnosť. Napríklad materiál s vysokým obsahom viskózy a bavlny je vhodný pre letné obdobie. Vďaka tomu bude zviera pohodlnejšie. Na jesenné jarné obdobie je vhodnejšie plášte a mikrovlákno. Vďaka tomu bude oblečenie chrániť vlnu pred namočením.


Na zimu si vyberte teplú tkaninu, ako je fleece, flanel, bicykel alebo pláštenka. Musíte sa tiež starať o izoláciu. Ideálna voľba by bola sintepon. Takéto oblečenie vám umožní koču prechádzať kedykoľvek.

Zároveň by však oblečenie nemalo byť pichľavé, pretože by to mohlo narušiť proces nosenia. To isté platí pre švy, nemali by byť príliš drsné. Najlepšie je, aby boli rovní. Pokiaľ ide o ďalšie detaily v podobe nity, gombíky alebo šnurovanie, odporúčame ich umiestniť na zadnú stranu. Tak nebudú zasahovať, a oblečenie bude oveľa pohodlnejšie.

Dokonca aj keď ste si istí, že ste si vybrali správne oblečenie, je lepšie vyskúšať produkt na mačku. Koniec koncov, jediný spôsob, ako pochopiť, ako pohodlne bude. Ak však nie je z detstva zvyknutý na oblečenie, skúste vykonať merania čo najpresnejšie. Ako to urobiť správne, dozviete sa ďalej.

DIY mačacie oblečenie

Ak voľba v obchode s domácimi zvieratami nie je potešená alebo cena vyzerá príliš vysoko, môžete sa pokúsiť o svoje oblečenie pre svoje zviera.

Najprv musíte kúpiť vhodnú tkaninu. Mal by byť čo najpríjemnejší na dotyk a nemal by mať žiadny cudzí zápach. Napríklad pri šití tričiek alebo tričiek je lepšie zakúpiť si jednoduchý úplet. Vlna je vhodná na vytvorenie vyhrievaného oblečenia. Pokiaľ ide o párenie, nesmie byť v žiadnom prípade príliš hustá a hustá, pretože to obmedzuje pohyb.

Bez ohľadu na to, či vyrábate oblečenie sami alebo kúpite, musíte vykonať merania. Toto sa vykonáva iba v stojacej polohe mačky.

Prvým krokom je určenie obvodu krku, dĺžky chrbta, ako aj hrudníka a brucha. Merajte tiež vzdialenosť medzi labkami a obvodom každej labky. Ak je oblečenie spojené s dlhšími rukávmi, zmerajte dĺžku labiek. Ak chcete šiť vhodnú kapucňu, zmerajte obvod hlavy.

Ďalším krokom je vytvorenie vzoru. K dispozícii je univerzálny vzor, ​​ktorý môže byť prispôsobený akejkoľvek verzii oblečenia pre mačku. Napríklad pri šití kombinézy je potrebné všimnúť si jej prítomnosť upevňovacieho prostriedku alebo suchého zipsu.

Ak chcete vytvoriť tričko, budete si musieť šiť ďalšie rukávy. Bunda pre zimnú sezónu je lepšia s kapucňou, takže si túto šablónu zaškrtnite.

Keď je vzor pripravený, umiestnite ho na tkaninu a uistite sa, že ho fixujete pomocou kolíkov. Môžete ju okrúhle s ceruzkou, kriedou alebo kúskom mydla. Vyrežte každý detail, ktorý potrebujete, aby ste umožnili švu.

Pripojte súčasti šijacím strojom alebo ručne, ale v žiadnom prípade by mali byť švy mäkké. Je to potrebné, aby zvieratá nepoškodili. Tiež spracujte okraje a šiť na tlačidlá produktu alebo na suchý zips.

Napriek tomu, že vzor je univerzálny, je veľmi dôležité brať do úvahy vlastnosti každého zvieraťa. Preto odporúčame okamžite pokúsiť sa obliecť jednoduchú, nepotrebnú textúru a pokúsiť sa. Týmto spôsobom môžete vykonať potrebné úpravy a šiť dokonalé oblečenie pre vašu mačku.

Pre tých, ktorí nemajú radi šiť, navrhujeme snažiť sa vyrábať pletené šaty. V poslednom čase sa stáva čoraz viac populárnym, pretože je oveľa pohodlnejšie ho nosiť. Okrem toho je táto možnosť vhodná nielen pre zimnú sezónu, ale aj pre jeseň a jar.

Ak chcete vytvoriť roztomilý pletený sveter, budete potrebovať vzor, ​​rovnako ako mäkké, prirodzené nite a pletacie ihlice. Vezmite si vážne výber priadze, pretože by mal byť čo najjemnejší a príjemnejší. Preto je najlepšie pozrieť sa na detské zbierky. Napríklad merinos vlna v kombinácii s akrylovou je vynikajúcou možnosťou.

Pokiaľ ide o vzor, ​​použite možnosť zobrazenú na fotografii alebo pridajte ďalšie podrobnosti. Je lepšie začať pletenie od chrbta, a musíte dokončiť produkt s pružným pásom, vďaka ktorému oblečenie bude veľmi pohodlné. Ak je to žiaduce, môžete urobiť dodatočnú výzdobu vo forme výšivky. Toto je najlepšia možnosť, pretože mačka sa nebude pokúšať ju odstrániť.

Oblečenie pre mačku môže byť skutočne potrebné v rôznych situáciách. Obzvlášť ide o prechádzky v chladnej sezóne alebo počas kŕmenia mačiatok. Preto je lepšie starať sa vopred a robiť vhodné možnosti pre svoje obľúbené.

Kúpite si oblečenie pre zvieratá alebo radšej to robíte sami?

Loading...