Články

Top 7 najkrajších koní na svete

Milosť a elegancia línie koní fascinujú. Tieto zvieratá sú zosobnenie krásy a šľachty. Oči koní sú bezedné a múdre, chcem sa na ne nekonečne pozrieť. Bez výnimky milovníci zvierat vyčleňujú kone na najkrajšie z najkrajších zvierat na svete.

Môžete si urobiť hodnotenie najkrajších plemien, z ktorých každý reprezentant je elegantný a atraktívny. S náležitou starostlivosťou budú kone z nižšie uvedeného zoznamu predstavovať úžasné estetické ukazovatele.

Anglický jazdecký kôň

Ako to naznačuje názov, plemeno pochádza z Anglicka. Koně tohto preteku sú pôvabné a pôvabné. Obleky zástupcov čistokrvného anglického jazdy monofónne. Najčastejšie môžete vidieť červenú, hnedú, čiernu, záliv.

Kosti koní sú tenké, čo zabezpečuje ľahkosť a vzdušnosť pohybov koňa. Prostredníctvom lesklej vlny a tenkej elastickej pokožky vystupujú svaly a šľachy. Hlava zvieraťa má predĺženú šupu a je suchá. Kohútik je vysoký a dlhý. Na nohách tohto koňa nie sú žiadne kefy.

Ak hovoríme o charaktere anglického jazdca, potom má výraznú silu a temperament choleriku. To vám umožní dosiahnuť rýchlu reakciu na tím a zvýšiť efektivitu tréningu. Kôň je pripravený dať všetku svoju silu počas tréningu a vystúpení.

Objektivita chovu takýchto ľahkých a rýchlych plemien súvisí s príchodom ručných zbraní. Najbližšími príbuznými anglických jazdcov boli orientálni pretekári. Chov bol založený na rýchlosti jednotlivca počas pretekov. Chovatelia kráľovskej stáje sa chovali kobyly so španielskou alebo maďarskou krvou. Hrebci boli prísne z východu. Po výskyte tohto plemena získal jazdecký šport v Anglicku aktívny vývoj.

Frízsky kôň

Pre predstaviteľov plemena frieze je ťažké zostať ľahostajné. Zvieratá Blacktail sú vždy v centre pozornosti. Tvrdilo, že toto plemeno je najkrajšie na svete. Dlhý, vysoko nastavený krk a elegantná krivka robia chôdzu a držanie zvieraťa veľkolepé.

Oko priťahuje nezvyčajne dlhá a luxusná hriva a chvost. Konské nohy sú zdobené nafukovanými kefami, ktoré zakrývajú kopytá. Okrem čiernej farby môžete často nájsť oblek na frieze bay.

Koně sa vyznačujú nepokojnou energiou a pokojnou povahou. Pre milovníkov jazdectva bude táto kombinácia vlastností koňa optimálna. Vlysy dokonale zvládajú výlety v postroji a pod sedlom s drevenými prvkami. Krásny lynx robí Vries obzvlášť úžasné, keď je nasadený na vozík.

Ahalteke

Turkmenskí chovatelia koní sú hrdí na produkt svojej práce - ohromujúci koní Akhal-Teke. Harmonická postavička - to je prvá vec, ktorá priťahuje pozornosť tohto plemena. Zástupcovia plemena demonštrujú suchosť, čo je predvídateľné v podmienkach, v ktorých boli chované.

Pôvabná svetlá hlava zvieraťa je zdobená krásnymi ušami. Na tvári vystupujú obrovské výrazné oči. Krk zvieraťa je obzvlášť dlhý a tenký, čo zvyšuje milosť koní. Rovnaký efekt prináša obraz tenkých dlhých nohy. To všetko robí koní elegantným a ľahkým. Akhal-Teke s primeranou starostlivosťou dokazuje lesklou, lesklú kožu, ktorá spôsobuje, že kôň svieti a svieti na svetlo. Pre zdravie koní tohto plemena sa odporúča kŕmiť ich malým množstvom vysokokalorického krmiva.

Koně tohto plemena sú pozoruhodné svojou arogantnou, horlivou povahou. Súčasne sú tu legendy o ich oddanosti. Sú zvyknutí na starostlivosť a pozornosť a sú veľmi priťahovaní k svojim majiteľom. Niektorí predstavitelia dokonca vykazujú nejaký zženštilosť a rozmar. Niektorí chovatelia vnímajú neschopnosť koní zvyknúť si na nového majiteľa ako zložitú náladu.

Akhal-Teke kone trpia svojou vytrvalosťou. Ľahko odolávajú dlhému chodu a dlhšiu dobu bez vody.

Arabské plemeno

O arabských koní sa nepočuli len leniví. Jedná sa o jedno z najstarších plemien, ktoré si zaslúžili titul najkrajšieho na svete. Hlava a papule zvieraťa majú jedinečný tvar. Hladké pohyby a výrazné oči fascinujú mestských i profesionálnych chovateľov.

Pôvod plemena ešte nie je presne známy. Na východe boli špeciálne výčnelky na čele zvieraťa považované za známku Božie a samotný kôň bol darom z neba. Zvyčajne títo koni bežia s vysokým chvostom, ktorý sa považuje za znak pýchy. Pri chove plemena sa pozorovala prísna izolácia, ktorá vylučovala pridanie cudzej krvi. V súčasnej fáze chovu koní sa arabské kone používajú na zlepšenie ukazovateľov kvality iných plemien.

Najkrajšie kone z Ruska

Rossi má niektoré z jeho nádherných plemien. Celkovo bolo vyšších ako 30 plemien. Medzi nimi tri si zaslúžia osobitnú pozornosť, pretože porovnávajú priaznivo s ostatnými svojimi estetickými vlastnosťami.

Oryol trotter

Hrabě Orlov veľa investoval do chovu tohto plemena, čo bolo dôvodom na výber takéhoto mena. V 18.-19. Storočí boli tieto kone už známe po celom svete a získali si zaslúžené uznanie.

Oryol pretekári rýchlo a ľahko získavajú rýchlosť. Ich postavenie sa vyznačuje milosťou a milosťou. Zvyčajnou farbou tohto plemena sú odtiene šedej a šedej v jablkách.

Predstavitelia tohto plemena sú rozdelení do troch typov exteriéru: masívny, suchý a stredný. Classic Orlovsky - je veľký harmonicky postavený kôň. Jeho hmotnosť v priemere dosahuje 500-550 kg s nárastom 161-162 cm.

Genetickým znakom Orlovskih koní je schopnosť bežať rýchlym klusom. Prudko zakrivený krk a hrdý postoj dávajú konemu fascinujúci efekt.

Jakutský kôň

Jukutoví kone sú v tomto zozname najobvyklejšími. Sú charakterizované hustou huňatou vlnou s dĺžkou približne 15 cm, čo vám umožní vydržať tvrdé mrazy svojej vlasti. Najčastejšie predstavitelia plemena sú sivá, hnedá alebo farbová.

Jukutovia kone ľahko nájdu jedlo priamo pod snehom. Hlavným účelom zvieraťa je preprava tovaru. Aj miestni obyvatelia chovajú kliešte pre mlieko a mäso.

Ruský Don Horse

Ruský donský kôň patrí k jazdectvu. Prví predstavitelia plemena sa objavili v regióne Rostov v 18. storočí. Sú výsledkom prekročenia Rostovských stepných koní, turkmenských, perzských a tureckých koní.

Predĺžené končatiny a telo koní im dávajú milosť a malé uši a vzácnu hrivu - zvláštny šarm. Najčastejšie sa ruské Donské kone nachádzajú v hnedej a červenej farbe. Chvost a hriva sú vždy mierne tmavšie. Je to nádherné plemeno pre jazdu a výučbu detí.

Loading...