Články

Top 10 Westerny 2017: duch prérií na televíznych obrazovkách

Westerny sú špeciálnou kategóriou filmov nasiaknutých v americkom duchu. Fanúšikovia tohto žánru majú veľké potešenie zo sledovania salónov a prérií s koňmi cválajúcimi na nich. Natáčanie a naháňanie sa v takýchto filmoch je rozptýlené romantickými milostnými príbehmi. V popredí je najčastejšie konfrontácia červených koží a bledých tvárí, rovnako ako boj protagonistu spravodlivosti so svojimi spoluobčanmi.

"Dark Tower"

New York teenager Jake nedávno stratil svojho otca. Odvtedy videl čudné sny o temnej veži, ktorú strelec Roland chráni pred silným a zlým sprievodcom Walterom. Chlapcovi sa zdá, že svet zo svojich snov skutočne existuje v paralelnom vesmíre. Jakeova matka a psychiatra sa ho pokúšajú odradiť, ale čoskoro je hrdina presvedčený o skutočnosti sveta zo svojich snov.

Tento film bol neúspešným pokusom natočiť cyklus kníh Stephen Kinga pod rovnakým názvom. Excentricita originálu nebola úplne vyjadrená autorom filmu, ktorý sklamal divákov oboznámených s prácou kráľa.

"Hickok"

Bill Hickok, prezývaný "Wild", sa ponáhľa, aby opustil svoju minulosť a usadil sa v mestečku Abilene. Tu sa od legendárneho majstra zbrojov stane maršálom. Ale hrdina nemá pokojný život. Zapája sa do demontáže miestneho gangu a je pripravený ukázať sa v boji za spravodlivú vec.

Riaditeľ filmu Timothy Woodward Jr, bohužiaľ, nemohol preukázať všetky aspekty svojho talentu. Podľa kritikov bol obraz obyčajný a predvídateľný. Dialogy znakov sa nezhodujú v priebehu scén zobrazených na obrazovke. To všetko zanecháva nepríjemnú pachuť zle filmu.

"Osudné pokušenie"

Zranený Yankee vstúpi do internátnej školy Confederates. Zástupca severnej Amie bol zachránený mladým študentom sirotinca a všetci obyvatelia školy sa s nadšením zaobchádzali s liečbou mladých pekných. Čoskoro boli mladé dámy fascinované autorom a medzi hrdinami sa začali objavovať odpor a žiarlivosť. Atmosféra v internáte sa začína zahrievať.

Kritici obviňujú film z nedostatku emócií. Stal sa remakeom kedysi populárneho obrazu "Deceded", v ktorom sám Clint Eastwood hral v roku 1971. Najmenej by ste mali sledovať film, aby ste porovnali dve verzie jedného príbehu.

"Duel"

Príbeh filmu prináša diváka do Texasu v 1800s. V mestečku neďaleko hranice, plní imperiálny a krutý kňaz. Jeho metódy riadenia zastrašujú ľudí prostredníctvom náboženstva. Čoskoro sa guvernér dozvie o vedení kňaza a pošle do mesta Texasu rangera David Kingston. Po príchode do mesta so svojou ženou David uznal v kňazovi muža, ktorý pred mnohými rokmi zabil svojho otca. Teraz návšteva rangerov má iný účel - pomsta.

Film bol natočený na scenár, ktorý kedysi spadol do takzvaného "čierneho zoznamu". Tu sú pozemky, ktoré si zaslúžia filmovú verziu, ale nikdy sa neobjavili na obrazovke. V roku 2017 bol film konečne prepustený.

"Sladká krajina"

V 20. storočí 20. storočia v Austrálii zabije čierny domorodec bieleho majiteľa pôdy. Robí to, aby zachránil svoj život. Aby zachránil svoju tehotnú ženu, Sam sa dáva spravodlivosti a dúfa, že bude mať priaznivý výsledok. Scenár je založený na skutočných udalostiach. Niekedy v období opísanom filmom, istý Jack Wilaberth šiel do väzenia za zabitie bieleho muža. Film premiéru na 74. filmovom festivale v Benátkach.

"Spravodlivosť"

Maršál prichádza do malého mesta, kde sa má konať pohreb jeho brata. Počas podujatia sa dozvie, že jeho brat zomrel kvôli bezohľadnému a skorumpovanému opatreniu. Teraz sa hrdina musí rozhodnúť, či zachráni svoj život alebo dosiahne spravodlivosť a potrestá vinníka.

V recenziách diváci poukazujú na nespoľahlivosť toho, čo sa deje na obrazovke. Riaditeľ sa ani nepokúsil vytvoriť atmosféru divokého západu. Podozrivo čistý a uprataný hrdina na pozadí sterilnej scenérie nezodpovedá žánrovej špecifickosti filmu. Ale pre tých, ktorí nevenujú pozornosť takým maličkostiam a tešia sa reťaze udalostí, môže byť tento film príjemnou zábavou.

"Západné"

Americký maršál je poslaný do malého mesta, aby našiel a chytil zločinu, ktorý bol odsúdený za vraždu. Hrdina je komplikovaná skorumpovanými miestnymi orgánmi a nespravodlivosťou. Obyvatelia a vedenie mesta nie sú spokojní s návštevou nezvaného hosťa a maršála, ktorý má konfrontovať takmer celé obyvateľstvo. Podľa kritikov a divákov je film nudný. Jeho sprisahanie sa nevyvíja a všetky udalosti sa odohrávajú v rovnakej scenérii. Milovníci naháňania a streľby sa zdajú byť nezaujímavé.

"Nepriatelia"

Príbeh filmu sa vyvíja v roku 1882, kedy kapitán americkej armády, ktorú hrá Christian Bale, berie sprievod umierajúceho indického šéfa a jeho rodiny na ich ceste do Montany. Cestou narazia na mladú ženu, ktorej rodina zomrela tragicky. S takou veľkou spoločnosťou musia hrdinovia prekonať dlhú a nebezpečnú cestu k cieľovému bodu bez toho, aby sa stretli s divokými a agresívnymi Comanches. Film je plný temných scén visí šibenice a krvavé potápanie. Film je preniknutý duchom Západu a je schopný preniesť diváka do sveta indiánov a nekonečných prérií.


"The Dead of Tumstone 2"

Tento Západ má mystickú zložku: raz zabil zločinca z pekla, aby vykonal pokyny Satana. Prechádza cez prérie hľadaním hriešnikov a zabíja ich. Jedného dňa sa hrdina rozhodne navštíviť jeho rodné mesto, kde zostala jeho dcéra a matka. Zároveň tu navštívil plukovník Boomer. Cestuje pri hľadaní pamiatok, ktoré otec protagonistu držal. Darebák ohrozuje vyslanca pekla Guerrero so zničením svojich príbuzných, ak neposkytne plukovníkovi relikviu.

Všetci kritici, ako jeden, tvrdia, že prvá časť západnej bola výrazne originálna a zaujímavá. Nekonečné umieranie protagonistu spôsobuje len smiech. Napriek tomu film stojí za to sledovať kvalitné špeciálne efekty a balíky, ktoré vo filme oplývajú.

"Podsvetie"

Hlavný príbeh rozpráva o žene žijúcej v divokom západe s dieťaťom, manželom a nevlastným synom. Všetko začalo tým, že hrdinka, ktorá sa snažila pomôcť susedom pri práci, zabila svoje dieťa, aby zachránila matku. Miestny kňaz o tom zistí a začína terorizovať hrdinku.

Počas celého filmu musí divák sledovať početné scény násilia na ženách a deťoch, veľa krvi a sebapoškodzovania. Výkriky bolesti sprevádzajú celé sledovanie filmu a nútia niektorých divákov opustiť haly. Film sa odporúča iba na sledovanie osôb so silným nervovým systémom.

Loading...