Svet

Jadeite: vlastnosti kameňa, čo znamená, komu mu vyhovuje

Minerálny jadeit je kameň z pyroxénovej skupiny, ktorá má jemnozrnnú a hustú štruktúru. Základom chemického zloženia sodíka a zmesi hliníka. Z vonkajšieho hľadiska je podobný jade, má však iné fyzikálne vlastnosti a vyznačuje sa vyššou tvrdosťou.

V dávnej minulosti ľudia používali tento minerál na lov zvierat a z neho vyrábali nástroje používané v každodennom živote. V Číne bol kameň mimoriadny význam, takže miestni obyvatelia ho rešpektovali a používali ho ako domácu výzdobu. Americké národy používali kameň na výrobu umenia a šperkov a počas kolonizácie Európy Európania ocenili krásu kameňa, po ktorom sa stali populárnymi po celom svete.

Typy jadeitu

Priesvitný minerál so zeleným odtieňom je najdrahší druh nefritu. Tento klenot používajú klenotníci na vytvorenie elegantných šperkov (krúžky, náramky, náušnice a prívesky). Zelená farba však nie je jediným druhom jadeitu, ktorý sa nachádza na našej planéte, pretože kameň je fialový, biely alebo červený. Navyše absolútne všetky odrody minerálu majú žltú a červenú pigmentáciu, ktorá vzniká v dôsledku dlhotrvajúceho zvetrávania.

V súčasnosti existujú nasledujúce typy jadeitov:

  • Imperial je kameň, ktorý je v porovnaní so samotným smaragdom, pretože má podobnú jasnú a odolnú farbu. Ak je minerál umiestnený pod jasné svetlo, sú viditeľné priehľadné a jemné zrná skaly.

  • Užitočnosť - neprístupný vzhľad, často modrý, v zriedkavých prípadoch matný biely alebo lesklý čierny.

  • Komerčný je kameň s nepriehľadnou štruktúrou. Minerál zelenej farby je ľahko rozpoznateľný kvôli transparentným žilám.

Kde sa používa nefritový kameň

Rozsah minerálu závisí od typu a nákladov. Napríklad klenotníci milujú drahocenný nefrit, používajú ho pri vytváraní šperkov a náklady na kameň niekedy dosahujú nepredstaviteľné množstvá. Po prvýkrát v Rusku sa v 19. storočí používal kameň, ktorý vytvoril šperky pre kráľovský dvor. Jedinečné stvorenie je možné vidieť v Šanghaji, kde je vytesaný Buddha z kameňa do ľudskej výšky.

Aj veľké jadeitové kamene môžu slúžiť ako súčasť interiéru kúpeľne ako dokončovacieho materiálu. Pomocou minerálov zdobia vázy, krabice a iné suveníry. Vzhľadom k tomu, že jadeit je odolný voči vysokým teplotám, vyplní pec vo vani. Okrem toho sa kameň aktívne používa v alternatívnej medicíne, s pomocou masáže a meditácie.

Ak skúmate históriu kameňa, dá sa poznamenať, že v dávnych časoch sa s ňou zaobchádzalo s osobitným rešpektom a trasením. V súčasnej dobe sa jade používa len pre vodné komplexy a kúpele. Hlavnými banskými lokalitami a ložiskami nerastov sú Urali, Krasnodar, Turkménsko a Nový Zéland.

Liečivé vlastnosti jadeitu

Lekári z Tibetu a Číny už dlho pochopili, že nefrit je nielen krásny kameň, ale aj užitočný minerál, ktorý umožňuje jeho použitie na liečebné účely. Po prvé, tento kameň stabilizuje energetickú bilanciu svojho majiteľa, vďaka ktorému sa uskutoční úplné zotavenie tela a majiteľ kameňa získa potrebný tón. Zároveň má jadeit pozitívny vplyv na reprodukčnú funkciu u slabšieho pohlavia, a preto sa odporúča nosiť ju s tehotnými ženami, aby bolo dieťa zdravé a narodenie je bez komplikácií.

Zástupcovia alternatívnej medicíny sa odporúčajú používať kameň pre tých, ktorí majú hypertenziu, pretože kameň znižuje krvný tlak. Nie je to malá úloha a farba minerálu, napríklad ružová - priaznivý účinok na srdce a zmierňuje ochorenie srdca, a biela - zlepšuje imunitu.

Tiež sa predpokladá, že jade má priaznivý účinok na obličky a ochráni ich pred chorobami. Je pozoruhodné, že samotný kameň nemá takúto vlastnosť, ale môže len zvýšiť účinok liekov na telo. Kameň sa veľmi často používa na kúpanie, pretože keď sa ohrieva, uvoľňuje prospešné látky. Všeobecne možno tento klenot použiť na prevenciu chorôb a liečenie domácich zvierat.

Jadeitský kameň a jeho magické vlastnosti

Minerál zelenej farby má veľký latentný potenciál, vykresľovanie sily a magický vplyv na majiteľa. Napríklad kameň vyhladzuje konflikty, znižuje agresiu a negatívne emócie. Minerál sa odporúča používať ľudia so zhoršenou psychikou, pretože odstraňuje kameň z depresie, uvoľňuje, zbavuje hnev a nadmernej nervozity. Obyvatelia východných krajín nesú minerál s nimi, aby pritiahli do svojho života harmóniu, šťastie a veľa šťastia.

Jadeite má osobitnú úlohu pre jednotlivcov so slabým sebavedomím, pretože im dáva dôveru. Vďaka tomu si majiteľ kameňa nájde svoju cestu, začne robiť dôležité a správne rozhodnutia, naladí sa výlučne na pozitívne. Treba tiež poznamenať, že vlastník nefritu nie je schopný amorálneho alebo nezákonného konania, pretože kameň ho chráni pred týmto, preto jade je minerál dobrých a skromných ľudí.

Hlavným čarovným znakom jadeitu je spojenie medzi generáciami. Kameň pomáha veľa v rodinnom živote, čo vám umožňuje nájsť spoločný jazyk s deťmi a eliminovať chyby pri výchove. Veľmi často dochádza k konfliktom medzi generáciami, keď mladý pár žije s rodičmi. Kameň vyhladzuje konflikty a umožňuje vám žiť pokojne a pohodlne bez akejkoľvek agresie alebo hnevu.

Kto robí jadro kamenný oblek znamenie zverokruhu

Jadeite je kameň s obrovskou energiou. Zároveň je dodatočne poháňaná Venušou, Saturnom a Mesiacom, vďaka čomu má minerál silný vplyv na ľudí. Váhy sú znamením zverokruhu, pre ktoré je nefajčiarsky kameň považovaný za najvhodnejší, čo má priaznivý vplyv na život a zdravie jeho majiteľa.

Tiež kameň pomôže ľuďom, aby boli mäkšie, vyrovnané a pokojné. Všeobecne platí, že nefrit má priaznivý vplyv na všetky zemské znaky okrem Kozorožca. Tento zverokrídlový kameň sa neodporúča, pretože znižuje duševné schopnosti a robí človeka rozptýlený a zasnúbený.

Rakovina a škorpión - tieto znamenia zverokruhu sa tiež neodporúčajú nosiť nefrit s nimi, pretože ich negatívne ovplyvňuje. Kvôli dopadom kameňa sa ľudia narodení pod týmito znakmi stávajú pesimistami, rozvíjajú apatie. Tiež predstavitelia vodného prvku nemôžu neustále nosiť kameň, pretože to spôsobuje, že sú ľahostajní.