Články

Orientácia východu v nezvyčajných formátoch - oblúk oblúka v rôznych štýloch

Skvelé a pôvodne zdobené dvere môžu využívať moderné dekoratívne prvky. Hranice v týchto prípadoch sú zreteľne označené a vizuálny efekt môže významne zväčšiť vnútorný priestor.

Pohodlie a krása: vnútorné oblúky sú pripravené

Vytváranie oblúkov sa vykonáva rôznymi spôsobmi. Najčastejšie majitelia rôznych druhov nehnuteľností radšej kupujú hotové výrobky. Je to spôsobené tým, že inštalácia väčšiny stavieb nevyžaduje prípravnú prípravu, ktorá umožňuje používanie štandardných parametrov priestorov. Ak porovnáte položky s bežnými dverami, môžete odhaliť oveľa viac zásluh. Vnútorné oblúky majú niekoľko výhod:
• Nezasahujte do cirkulácie vzduchu medzi miestnosťami.
• Jednoduchá inštalácia, nevyžadujú si ďalšie náklady.
• Vďaka svojej nízkej špecifickej hmotnosti sú namontované na všetkých stenách.
• Nevytvárajte vizuálne efekty váženia, viditeľnosti prekážok.
• Počas prevádzky nerozoberajte, ľahko sa čistí.

Náklady na hotové vnútorné oblúky sa môžu líšiť v rôznych rozsahoch. Ovplyvňujúce faktory možno považovať za materiál výroby, jeho množstvo, originalitu a zložitosť konštrukcie.

Majster doma - oblúk oblúk s vlastnými rukami

Moderné oblúky môžu vykonávať rôzne funkcie - rozdeliť miestnosť na zóny, vizuálne zväčšiť priestor, slúžiť ako originálny dekor. V závislosti od cieľov sa výrobky líšia tvarom a veľkosťou. Najpopulárnejšie materiály sú plasty, drevo, preglejka, sadrokartón, MDF.

Môžete si vytvoriť vnútorný oblúk s vlastnými rukami. Je dôležité, aby zvolená konfigurácia produktu zodpovedala celkovým interiérom bytu alebo domu. Model je možné vybrať na základe štylistického prevedenia bývania, výšky stropov a individuálnych preferencií vlastníkov. Môžete nezávisle vytvárať oblúk z rôznych materiálov:
1. Drevo. Budete potrebovať preglejku a drevené tyče. Požadovaná šírka tyčí sa meria pozdĺž šírky priechodu a oblúk sa vyrezáva z preglejky pomocou píly. Tyče pripevnené k preglejke pomocou skrutiek. Po inštalácii oblúka vo dverách je inštalovaná druhá stenová preglejka, po ktorej je obložená sadrokartónovou doskou. Dokončenie sa vykonáva v klasickom formáte pre túto fázu práce.
2. Sadrokartón. Po demontáži starej dverovej konštrukcie sú chyby v stenách zapečatené a nástroje sú pripravené. Vytvára sa náčrt, vytvorí sa oblúk a štruktúra sa nainštaluje do otvoru. Vo výslednej dutine je namontovaný rám zrezaného a ohnutého profilu. Hotový výrobok je pripevnený k stojanom, čo zvyšuje spoľahlivosť inštaláciou špeciálnych prepojok.
3. Preglejka. Po vytvorení náčrtu je potrebné pripraviť nástroje. Budete potrebovať pilovú pílu, skrutkovač, vrták, brúsny papier. Dať kus preglejky požadovaný tvar, je inštalovaný v pripravenom dverách. Materiál je pripevnený, rozpery sú namontované v rohoch. Po trochu čakaní môžu byť dutiny vyplnené montážnou penou a povrch môže byť obložený sadrokartónovou doskou.

Ťažká a dosť dlhá práca sa považuje za posledné. S pomocou omietok masiek veľké a menšie chyby. Hladký, hladký oblúk je vytvorený pomocou tmelového roztoku.

Rozmanitosť materiálov: oblúk sadrokartónu, drevo

Samotné drevené materiály sú ideálnym zariadením, bez ohľadu na to, na aký účel sa používajú. Originálne dizajnové riešenia umožňujú vytvárať moderné vnútorné oblúky z rôznych druhov dreva. Zmenou geometrie dverí môžete vstúpiť do interiéru akýchkoľvek navrhnutých foriem, obnoviť miestnosť, vizuálne rozšíriť priestor.

Z prírodných drevín najčastejšie dávajú prednosť použitiu dubu, lípy, popola, borovice. Ak je to potrebné, drahé materiály je možné nahradiť cenovo dostupnými - klenbami drevotriesky, MDF.

Zóny rozdelené chodby a vyzdobiť interiér v modernom štýle, môžete použiť sokly vnútorné oblúky. Takéto trojrozmerné štruktúry môžu byť okrúhle, oválne, obdĺžnikové, kopulovité alebo lichobežníkové. Často je možné vytvoriť originálne tvarované oblúky z sadrokartónu. Dekorácie môžu byť rôzne - maľovanie, maľovanie, štuk. Z technického hľadiska je materiál dokonalý, dokáže odolávať náhlym zmenám teploty, UV žiareniu, vysokej vlhkosti.

Originálny archový portál

Ideálna voľba pre náklady na úsilie, čas a rozpočet - to je model. Portálový oblúk je možné vybaviť pomocou akýchkoľvek materiálov vrátane dreva, plastov, sadrokartónu, tehál, sadry, dekoračného kameňa.

Konštrukcia zdobená tvarom U najčastejšie nájde svoje miesto v miestnostiach s veľkým počtom vodorovných a vertikálnych priamok. Pre súkromné ​​domy z dreva alebo guľatiny bude táto možnosť ideálna. Výhody moderného interiérového portálu:
- jednoduchá inštalácia a následná starostlivosť;
- stabilita pred statickým zaťažením;
- žiadna deformácia jeho vlastnej hmotnosti;
- minimalistické znaky, zjednodušenie;
- kombinovanie priestoru a pohodlia;
- moderné rozmanité konfigurácie.

Arch-portál sa môže stať dôstojnou alternatívou k obvyklým dverám v uličke medzi kuchyňou a jedálňou alebo kuchynským obývacím priestorom. Návrhy sú vyrobené z dreva alebo sadrokartónu, najčastejšie vo svetlých odtieňoch.

Pri použití štandardného otvoru si môžete kúpiť hotový výrobok, ktorý spĺňa stanovené parametre. Ak sa uprednostňujú konštrukcie s roztiahnutým obalom, balenie obsahuje spojivo, medzistenový panel a rímsu. Každá možnosť bude vyzerať štýlovo, esteticky, dôstojne, oživí interiér a vytvorí pocit priestrannosti.