Krása

Tattoo lotus: možnosti pre obrázky, miniatúry, hodnoty

Tetovanie s lotosovým kvetom je veľmi obľúbené v poslednej dobe medzi dievčatami. Pred výberom náčrtu takého symbolu potrebujete vedieť, čo to znamená: lotos je tisíce hádaniek, zosobnenie dokonalosti, večnosť, skutočná harmónia, duchovná čistota a nepretržitý sebarealizmus. Samozrejme, mnohí ľudia dali svojmu vlastnému špeciálnemu významu takéto tetovanie, zobrazujúce im nejakú dôležitú udalosť v živote alebo osobné presvedčenie, pozíciu k určitým veciam. Zvážte základný význam lotosového tetovania, ktoré sa považujú za národné tradície a svetovú kultúru.


Hodnota tetovanie lotosu

Táto kvetina rastie v mnohých krajinách po celom svete, takže sa dostala do takmer všetkých kultúr, stáva sa súčasťou tradícií a viery rôznych národov. Najdôležitejšie v propagovaní myšlienok o tomto kvete sú budhisti a hinduisti, ktorí vyrastali na dávnych tradíciách.

Tieto národy často používajú tetovanie zobrazujúce lotosový kvet, pričom prejavujú svoju túžbu zbaviť sa ilúzií, donútiť seba a svoje stvorenie, aby sa prebudili. Podľa niektorých legiend sa samotný Budha narodil z veľkého lotosového kvetu. Toto sa týka princa Gautuma, jeho podstaty, ktorá sa navždy znovuzrodí. Pokiaľ ide o symboliku tetovania, všetko je dosť jednoduché. Lotus je kvetina, ktorá začína rásť na dne jazera, kde nie je žiadna krása alebo svetlo, ale len nečistoty a zvieracie pozostatky. V rovnakom čase sa kvetina nevzdá, smeruje svoj rast smerom hore, v dôsledku toho sa na hladine vody objaví krásna a očarujúca kvetina.


Táto rastlina bola v kultúre a náboženstve nielen medzi budhistami. Lotus je symbolom cti v Assyrii, Fenícii, Egypte a Hetejskej kultúre. Bol vnímaný ako symbol smrti a znovuzrodenia človeka, lotosu - predstavu o myšlienke reinkarnácie. V Grécku bol lotos symbolom bohyne Aphrodite.

Čína je najstaršia civilizácia, ktorá tiež venovala osobitnú pozornosť tejto kvetine. Pre ich ľudí je lotus priaznivým symbolom, čo znamená šťastie a šťastie vo všetkých tvorivých snahách. V Tibete bol lotus symbolom nepochopiteľných a tajomných vecí pre ľudské vnímanie. Japonci dali svoj zmysel do lotosového kvetu, čo je symbolom cudnosti a nevinnosti dievčat.

Tattoo Lotus: čo táto kvetina symbolizuje?

Mnohí považujú lotos za symbol jednoty protikladov, svetla a tmy, chodia bok po boku, nemôžu existovať bez seba. Korene tejto kvetiny idú na zem, symbolizujúc ženský, zatiaľ čo samotná dávka má tendenciu smerom hore k slnku, ukazujúc vnútornú harmóniu dvoch začiatkov človeka, úspešnú kombináciu yin a jang v tele tetovacieho majiteľa.

Veľká dôležitosť sa venuje farbe používanej na vytvorenie lotosového tetovania:

 • Červená farba je symbol lásky. Často sú tieto tetovanie spárované, meno partnera zapadá do nich.
 • Pink - božstvo, čistota a dokonalosť.
 • Biely - smäd pre rozvoj a duchovné obohatenie.
 • Modrá je symbolom pokory a múdrosti.
 • Akvarel používajúci jasné farby - symbol ľudí, ktorí chcú pritiahnuť pozornosť druhých, pomocou mimoriadneho konania a originálneho prístupu k jeho implementácii.
 • Čierna je moc, originálnosť. Často používajte kreatívne a umelecké osobnosti, ako aj ľudí zapojených do bojových umení.
 • Lotus s kaporou - symbol šťastia a šťastia.
 • Lotus s drakom - symbolom ľudí so silnou vôľou, ktorí chcú byť vodcom v živote.
 • Egyptský lotos - symbol nesmrteľnosti.

Tattoo lotus pre dievčatá a chlapcov

Lotus je pohodlný a neutrálny symbol, ktorý symbolizuje kombináciu protikladov v postave charakteristickom pre dievčatá:

 • Sila a vytrvalosť v kombinácii s ženskosťou.
 • Cudnosť a plodnosť.
 • Moderácia a pokoj v kombinácii s energiou a divokou vášňou.

Je dôležité si uvedomiť, že veľa závisí od umiestnenia lotosového tetovania, pretože by malo vyzerať krásne a prirodzene. Mnohí veria, že tetovanie by malo byť na verejnom displeji, zatiaľ čo iné ho skrývajú a nechávajú tetovanie intímnu časť tela. Oblasti ženského tela, kde tetovanie bude najvhodnejšie:

 • Späť - v tomto prípade je lotus umiestnený v strede medzi lopatkami alebo na jednom z nich. V tomto prípade musí mať lotus vzhľad už kvitnúceho kvetu.
 • Krk - symbol prebudenia a tvorivých aspiracií dievčaťa.
 • Pas - pre skicu je lepšie uprednostňovať obrázky, ktoré obsahujú nielen lotos, ale aj iné kvety alebo ornament.
 • Členok alebo členok - symbol femininity.
 • Navel - používa rozpúšťanie lotosu, symbolizujúcej ženskosť a plodnosť.
 • Pod dievčatami používajúcimi prsia neformálne subkultúry alebo dámy, ktoré majú radi východné smerovanie v kultúre a náboženstve.
 • Taktiež tetovanie môže byť umiestnené na zápästí alebo na nohe.
 • Niektoré dievčatá sa rozhodujú na tetovanie lotosu na svojich prsiach, ale tu potrebujú dobrého pána, aby robili prácu, inak tetovanie bude neúspešné a vulgárne.
 • Hip - najlepšia voľba pre štíhlé a atraktívne dievčatá, ktoré chcú preukázať svoju ženskosť a nehu.

Lotus je ženská kvetina a symbol, ale niektorí ľudia ju tiež používajú na vytvorenie tetovania na svojom tele, ukazujúc svoje duchovné úsilie. Oblasti tela, kde môže byť tetovanie lotosu použité pre muža:

 • Ručné pridanie lotusových dekoratívnych prvkov k lotusu môže urobiť obraz zaujímavejší a originálny. Je dôležité, aby tetovanie zostalo stručné.
 • Základňa krku, lopatky alebo ramena.
 • Bedrá.

Tattoo Lotus: Skice

Aby bola kresba krásna a organická, je potrebné nájsť dobrého pána, ktorý si môže vybrať najlepšiu skicu a farebnú schému na vytvorenie lotosového tetovania. Výkres môže byť štylizovaný ako Čína, India a iné na východ od krajiny, alebo to môže byť vykonané v psychedelickom štýle. Čiernobiely obraz nie je teraz populárny, takže je lepšie uprednostňovať farebný obraz, venovať pozornosť výberu farieb vzhľadom na hodnotu určitých odtieňov.

Štýl akvarela je veľmi populárny, ale pri práci s ním je dôležité venovať pozornosť kvalite farieb, inak budú plachtiť a rozmaznávať obraz. Tiež často používajú grafiku alebo geometrické vzory, ktoré môžu urobiť obraz zaujímavejší a tajomný.

Loading...