Články

Zvýrazňovač: Tajomstvo na výber a použitie

V niekoľkých ročných obdobiach sa zvýrazňovač stal absolútnou nutnosťou každého dievčaťa. Koniec koncov, je to vynikajúci nástroj, ktorý pomáha zbaviť sa stopy únavy a nudnej pleti. Napriek tomu ho nie všetci môžu používať. Preto dnes ponúkame, aby sme pochopili, aké textúry existujú a ako ich správne aplikujeme.

Čo je zvýrazňovač?

Slávny nástroj s názvom HighLater preložený z angličtiny znamená "zvýrazniť svetlom". To znamená, že sa používa na zvýraznenie niektorých oblastí na tvári. Z tohto dôvodu sa vytvára dojem, že je odľahčený a osvetlený zvnútra kože, ktorý vyzerá veľmi prirodzene.

Určite ste si všimli, že po vyrovnaní tónu tváre to vyzerá neprirodzene. Preto je dôležité urobiť aspoň minimálnu kontúrovanie. Okrem toho musí byť všetko, čo treba skryť, zatrasené. A oblasť, ktorá stojí za to zdôrazniť, je lepšie zdôrazniť. To je to, na čo sa zvýrazňovač používa.

Treba poznamenať, že s týmto nástrojom môžete skryť malé vrásky, rovnako ako dať pokožke zdravú žiara. Makeup umelci ju používajú na zvýraznenie očí a obočia, mierne zníženie nosa, a dokonca aj opuch pier.

Zvýrazňovacie textúry a ich vlastnosti

Ako bolo uvedené vyššie, tento nástroj musí byť v každej kozmetickej taške. Ale v procese výberu sa môžete stretnúť s mnohými otázkami. Jeden z nich sa týka toho, akú textúru stojí za to dostať.

Suchá textúra

Spočiatku mal zvýrazňovač suchú štruktúru a na vonkajšej strane vyzeral ako minerálny prášok. Predpokladá sa, že takýto nástroj je ideálny pre dievčatá s mastnou pleťou. Ale pri jeho aplikácii stojí za to byť veľmi opatrný, pretože môže zdôrazniť peeling alebo póry. Na suchú pokožku nemusí vyzerať veľmi prirodzene, takže je lepšie aplikovať veľmi málo.

Aj umelci make-upu často dávajú na prášok alebo nadáciu. Urobte to pomocou kefy, aby ste použili svetlý závoj, a aby sa tvár príliš nerozsvietila. Navyše, suchá štruktúra je vhodnejšia na večerné make-up.

Zvýrazňovač kvapalín

Na rozdiel od predchádzajúcej verzie je kvapalná štruktúra omnoho ľahšie použiteľná. Okrem toho môžete vytvoriť jemnú a jemnú žiara, ktorá bude vyzerať prirodzene.

Ak chcete dosiahnuť tento účinok, musíte prstami distribuovať iba jednu kvapku tohto nástroja. Makeup umelci ju často premiešajú s nadáciou a až potom ju aplikujú na celú tvár. Vyzerá naozaj veľmi krásne a prirodzené.

palicu

Skutočne nezvyčajné, ale veľmi univerzálne je zvýrazňovač. Je to veľmi pohodlné použitie, pretože stačí iba dotknúť sa pokožky a rozložiť prstami. Výsledkom bude ľahký, vlhký a maximálny prirodzený efekt. Preto je táto voľba skvelá pre každodenný a denný make-up.

Navyše, vďaka svojej kompaktnej veľkosti, môže byť umiestnená aj v najmenšej kabelke.

Krémová štruktúra

Táto možnosť je obľúbená najmä umelcami make-upu, pretože je dobre absorbovaná a zostáva na koži dlhú dobu. Často sa aplikuje prstami alebo špeciálnou kozmetickou hubou. Ale predtým, rozhodne musíte použiť nadáciu.

Zvýrazňovač textúry krému je často vyrábaný vo forme palet s rôznymi odtieňmi. Je to vynikajúce riešenie, pretože vám umožňuje nahradiť tieň aj červenú farbu. Preto sa pre tých, ktorí hľadajú univerzálny prostriedok, odporúčame pozrieť na túto možnosť.

Pravidlá výberu sfarbenia

Potom, čo ste si určili potrebné textúry, je potrebné venovať osobitnú pozornosť hľadaniu dokonalého odtieňa. Je potrebné venovať pozornosť nielen farbe samotného zvýrazňovača, ale aj tónu pleti.

Dievčatá s ľahkým tónom pokožky sa odporúčajú bližšie pozrieť na produkty s perleťovým leskom. V dôsledku toho nebude tvár príliš bledá a studená. A perleťové častice zdôrazňujú líniu tváre.

Pre vyčistenú pokožku vyberte možnosti, ktoré obsahujú zlatý odtieň. Stín šampanského bude najjemnejší a najjemnejší. Intenzívnejší meď alebo dokonca bronzový farebný zvýrazňovač je vhodný na večerné make-up.

Ružový a fialový odtieň tohto produktu bude vyhovovať majiteľom ružovo-červeného tónu pleti. Vďaka tomu všetko bude vyzerať veľmi harmonicky.

Ako používať zvýrazňovač?

Na rozdiel od populárneho názoru by ste nemali dať príliš veľa peňazí na celú tvár. Všetko závisí od toho, kam sa chcete sústrediť. Pamätajte, že existuje iba päť zón, na ktoré ho môžete použiť.

oči

Ak chcete, aby bol pohľad otvorenejší, bude zvýrazňovač dokonale vykonávať prácu. Stačí len dať to pod obočie a na vonkajšie alebo vnútorné rohy očí. Suchá štruktúra sa môže použiť aj na pohyblivé očné viečko, ale pamätajte, že vrstva by mala byť čo najtenšia.

tváre

Je možné, aby tvárové znaky boli výraznejšie, ak sa použijú na lícne kosti diagonálne. Musíte to urobiť prstami alebo špeciálnym kefou. V dôsledku toho otáčaním hlavy zistíte, že svetlo, zdravá žiara pokožky.

nos

Na opravu nosa je potrebné získať dva odtiene zvýrazňovača. A jeden by mal byť svetlý a druhý tmavší ako tón pleti. Ak chcete vizuálne urobiť nos užší, naneste na krídla nosa tmavú farbu. Ak chcete, aby sa nos mal trochu kratší, utrite ho malým množstvom nosného mostíka a špičky. Potom ho potrebujete zastrieť.

pery

Môžete pridať opuch a sexualitu do rúk len pomocou trochu zvýrazňovača. Ak to chcete urobiť, naneste ho na hrdlo nad horným okrajom a dobre odtienejte. Takýto jednoduchý trik urobí make-up ešte atraktívnejším.

čelo

Pre denný makeup však neodporúčame používať zvýrazňovač na opravu tejto zóny. Ale vo večernej make-up budete potrebovať dosť peňazí, aby ste použili po stranách čela a chrámov. Je však veľmi dôležité, aby sa dobre odtiene, aby korekcia nevyzerala ako mastný lesk.

Zvýrazňovač - skvelý nástroj, ktorý pomáha zvýrazniť tvár a dodať jej prirodzenú žiara. Použite našu radu pri výbere a môžete ľahko vybrať perfektnú textúru a odtieň.