Krása

Šatník s kapsulami: vytvorte harmonické obrazy bez nadmerného pohybu

Mnohí z nás sú oboznámení so situáciou, keď je šatník plný vecí, ale stále nie je nič, čo by sa mohlo nosiť. Každý nový deň začína výberom optimálneho obrazu pre prácu, stretnutie s priateľmi, chodenie do kina alebo reštaurácie.


Neustále sa zbavte módnej skrinky na kapsulu. Keď sa naučíte, ako si vybrať správne oblečenie a každý deň budete harmonicky vzhliadnuť, navždy zapomenete na ťažkosti pri vytváraní štýlových lukov a ušetríte peniaze, ktoré ste predtým strávili na "extra" veciach, ktoré sú v skrini.

Kapsula skrine: čo je to?

Skriňa kapsuly je súbor základných vecí, ktoré sú harmonicky vybrané v konkrétnom štýle, navrhnuté v jedinej farebnej schéme.

Každá samostatná kapsula je zameraná na konkrétnu situáciu - obchodné stretnutia, prácu v kancelárii, luky v každodennom mestskom štýle atď. To znamená, že napríklad vytvoríte podnikateľský obraz, nemôžete do neho pridávať prvky neformálneho štýlu.

Každý odev je vybraný tak, aby dokonale zapadol do celkového luku.

Zároveň sa venuje pozornosť každému detailu - príslušenstvo, klobúky a topánky sú tiež predmetom dôsledného posúdenia súladu s šatníkom kapsuly.

Vďaka tomuto prístupu budete vždy mať k dispozícii premyslené oblečenie, v ktorom nebudú žiadne náhodné veci.

Každodenné základné kapsuly

Pri kombinácii odevov musíte dodržiavať základnú myšlienku obrázka, vybrať hlavný prvok, ktorý nastaví tón pre celú kapsulu.

Ak chcete vytvoriť atraktívny obrázok, nie je potrebné používať oblečenie rovnakej farby. Odtiene môžu byť veľmi odlišné, ak vyzerajú harmonicky v konečnom obraze.

Obvykle môžu byť cibuľové kapsuly rozdelené do nasledujúcich skupín:

 • obchodné
 • šport
 • každodenný
 • podľa farby

Optimálne množstvo vecí v kapsule je od 5 do 12 a viac. To je počet prvkov, ktoré vám umožňujú vytvárať štýlové elegantné luky.

Každý obrázok v skrini, okrem hlavných častí, by mal obsahovať sadu príslušenstva: šperky, šály, opasky, okuliare atď.

Vytvorte kapsulárnu skriňu

Keď raz urobíte šatník na kapsulu, v budúcnosti vyzdvihnete obrázok za ďalší deň za niekoľko minút.

Najprv sa pozrite na to, aké oblečenie dominuje váš šatník. To je z toho, že budete stavať na vytvorení kapsuly.

Niekoľko tipov na výber harmonického luku:

 • Pri vytváraní kapsuly sa uistite, že veci sa hodia k sebe, potrebujete čas, aby ste sa pokúsili premýšľať o každom obrázku.
 • na vytvorenie obrazu podľa typu farby nie je nutné kombinovať veci, ktoré sú rovnaké v tieni, stačí si vybrať šaty, ktoré sú vhodné pre smer štýlu, ale berúc do úvahy harmonickú kombináciu tónov

 • Ak sa rozhodnete používať svetlé značkové položky, nemusíte ich vyplňovať s celým obrázkom. Zostávajú 1-2 základné prvky, ktoré sú hlavným zameraním.

 • venujte zvláštnu pozornosť príslušenstvu. Hrajú nielen čisto dekoratívnu úlohu, pomocou správne vybraného príslušenstva môžete vytvoriť skutočne štýlový ženský obraz.

 • kapsula by mala obsahovať čo najviac prvkov. To vám umožní vytvoriť množstvo variácií obrázkov s jedným súborom odevov.

Ako môžete vidieť, kapsulárna šatník naozaj pomáha moderným módnym šatám, čo vám neumožňuje stráviť veľa času na každodenný výber oblečenia.

Postup pre vytvorenie šatníka pre kapsuly

Ak chcete vytvoriť správnu kapsulárnu skriňu, stačí dodržiavať 4 základné zásady:

 1. Paleta farieb - musí zodpovedať typu farby a času v roku.
 2. Voľba základnej farby - celý obrázok sa vytvorí okolo nej.

3. Jedna kapsula by nemala obsahovať viac ako 3 farby.
4. Každá vec "zhora" musí zodpovedať 3 prvkom vyššie.

Čierna, šedá a biela sú univerzálne. Ich počet na jednom obraze nie je obmedzený, pokiaľ cibuľa nevyzerá príliš tupá alebo ponurá.

Príklady skriňových toboliek pre ženy

Najaktuálnejšia šatníková skriňa je obchodná a neformálna. Pracovné dni zaberajú väčšinu času a chcem diverzifikovať prísny oblečovací kód, každý deň vytvárať nové obrázky.

Správne zvolená kapsula pre kanceláriu je skutočná čarovná prútika pre módnych šiat, ktorí nemajú vždy dostatok času premýšľať o svojom imidžu.

Harmonický business luk je navrhnutý v pokojných farbách v klasických farbách: biela, čierna, šedá, tmavo modrá, béžová.

Používajte menšie položky alebo príslušenstvo v červenej, tyrkysovej alebo modrej farbe pre jasné akcenty.

Základ obchodného image - nohavice alebo sukne. Ideálne, ak vaše šatník bude pár vecí rôznych štýlov a farieb.

Sako ako povinný prvok obchodného oblečenia by malo byť tiež vyrobené v klasickom štýle bez všetkých druhov náplastí a obojok pôvodného strihu.

Ak chcete vytvoriť toľko obrázkov, ako je to možné, mať 2-3 halenky v šatníku. Môžu to byť obyčajné košele, voľne tvarované blúzky so sviežim jabotom, niekoľko blúzkov s krátkymi rukávmi a upokojujúcimi odtieňmi pod sakom.

Pre zmenu pridajte k kapsule vestu, sveter alebo ľahký úplet.

Pokiaľ ide o topánky, je lepšie si vybrať pohodlný, ale zároveň štýlový. Obchodné luky perfektne dopĺňajú topánky na päte v pohodlnej výške pre vás, baletné bytosti alebo podpätky.

Skutočne ženské obrázky robia štýlové doplnky. Pre každodennú prácu vyberte niekoľko svetlých šatiek, malých hodvábnych šálov, elegantných náušníc, štýlových príveskov alebo originálnych hodiniek.

Konečný prvok kapsulárnej šatníka - kabelky a malé spojky, bez ktorých žiadna žena nemôže robiť.

Neformálne šatník s kapsulami

To je miesto, kde dievčatá môžu túlať a fantasovať cez obrázky. Každá žena má niekoľko módnych obrazov v hlave, ktoré používa najčastejšie.

Sú však správne a v súlade so zásadami vybudovania perfektnej skrinky na kapsuly?

Pri vytváraní denného úklonu sa v prvom rade venuje pozornosť spodku vášho obrazu.

Voľba závisí predovšetkým od obdobia roka. Nohavice, džínsy, sukne alebo šortky na letný vzhľad sú považované za základ každodenných šatníkov.

Ako vrchol môžete použiť tričká, košele, mikiny, blúzky, objemné pletené svetre, tričká a ďalšie prvky.

Pri výbere vecí na obrázok každý deň dodržiavajte zásady tvorby kapsulárnej šatníka - harmonickej farebnej schémy a optimálneho množstva vecí v obraze.

Teraz už viete, čo je skriňa kapsuly a môžete ju vytvoriť sami. Kapsule sú bohatstvom pre moderné módy, čo umožňuje vytvoriť maximálne módne a relevantné obrazy z minimálneho počtu vecí.

Loading...