Články

Univerzálna dekorácia interiéru: Nástenné police pre rôzne miestnosti

Najrozličnejšie prvky môžu urobiť interiér originálny a pohodlný. Môžete si kúpiť celé slúchadlá, využívať služby profesionálnych dizajnérov, dodržiavať pravidlá módnych štýlov. Ale v každom prípade bude vhodnými detailmi jedna alebo viac políc, ktorých všestrannosť a rozmanitosť môže byť nekonečne prekvapivá.

Pohodlné interiéry - otvorené nástenné police

Takéto detaily je možné použiť v interiéri na rôzne účely. V kuchyni sa otvorené police stanú miestom na uloženie riadu alebo dekoratívneho náčinia. Štúdia alebo spálňa môže obsahovať celé domáce knižnice s týmito prvkami. Ak chcete vytvoriť pohodlie, môžete usporiadať suveníry, zberateľné predmety vo vnútri a na vonkajšom povrchu.

Táto funkcia poskytuje potrebný komfort pre každú miestnosť. Pre retro štýl sú otvorené police na steny často nevyhnutnou položkou. Táto kategória môže byť reprezentovaná širokou škálou dizajnov a modelov - od klasických obdĺžnikových verzií po viacstupňové konštrukcie.

Možnosti návrhu: rohová polička na stenu

Majitelia bytov a domov sa už dlho usilujú o zdobenie interiéru, zdobenie stien priestorov rôznymi spôsobmi. Pre väčšiu estetiku a pohodlie v rôznych časoch používané koberce, dekoratívne predmety, police. Rohy boli vždy považované za nefunkčné, kým sa v tomto priestore začali nachádzať viacúrovňové počítačové stoly a univerzálne police.

Takéto rozhodnutie o dizajne vždy vyzerá nezvyčajne. Možnosti návrhu závisia od materiálov výroby, okolitých dekorov a štýlu, individuálnych preferencií. Kľúčové výhody:
• Ergonomické. Policové regály vybavené v rohu výrazne šetria miesto. Obývacia izba alebo kancelária s pomocou tejto dekorácie môže byť funkčnejšia tým, že usporiada rôzne predmety na poličkách - jedlá, knihy, domáce spotrebiče, suveníry.
• Všestrannosť. Tieto stavby je možné použiť vo všetkých priestoroch a zónach. Prístup k položkám zostáva čo najmenší, čo znamená existenciu takýchto regálov v kuchyni, obývačke, chodbe, škôlke, kúpeľni.
• Estetika. Pomocou pôvodných návrhov rohov môžete urobiť interiér miestnosti atraktívnejší a pohodlnejší. Tematické predmety a dekoratívne prvky môžu vytvoriť jasný a neobvyklý formát miestnosti.

Upevnenie je možné vykonávať na vnútornom i vonkajšom rohu. V prípade, že rohová vonkajšia polička bude súčasťou steny, dizajn môže vyzerať štýlovo a originálne. Takéto pluky sú obzvlášť obľúbené v malých miestnostiach.

Originálne nástenné regály v modernom dizajne

V súčasnej dobe tvorivé módy vo všetkých formách. Platí to najmä pre nábytok a dekoratívne predmety. Atraktívne, originálne regály môžu robiť každú miestnosť jasnou, štýlovou, náročnou.

Nástenné police môžu byť vyrobené z rôznych moderných materiálov. Medzi nimi najčastejšie používané drevo, sklo, kovy, sadrokartón. V niektorých prípadoch sa materiály kombinujú. Najjasnejší prízvuk v miestnosti sú regály, ktoré sú vyrobené v neobvyklých formách a modifikáciách - vo forme špirál, cikcakov, plástov, modulov. Celé umelecké diela sú vytvorené z jednotlivých prvkov, ktoré predstavujú dekoratívne maľby, stromy a veľké vetvy, lešenia a tektonické konštrukcie. Konzoly, závesy, rohy môžu slúžiť ako upchávky pre rôzne typy regálov.

Samotný režisér: stenové regály to urobte sami

Pomocou rôznych materiálov môžete sami postaviť police na stenu. Pre tieto účely, vhodné preglejky, sklo, drevovláknité dosky, drevo. Drsná surovina sa považuje za najdostupnejšie a jednoduchšie na spracovanie. S minimálnym počtom nástrojov môžete vytvoriť originálne a jedinečné prvky interiéru.

V závislosti od osobných preferencií a charakteristík situácie je preferovaný špecifický materiál. Rôzne možnosti môžu mať niektoré výhody a nevýhody:
1. MDF, drevo, preglejka. Materiál sa ľahko používa. Rozlišuje zvýšené ukazovatele odolnosti proti opotrebeniu, estetiky, trvanlivosti. Často potrebujú predbežnú liečbu.
2. Sklo. Bude ťažké vyrábať takéto výrobky vlastnými rukami. Je dôležité dodržiavať pravidlá práce s rozvážnymi materiálmi a bezpečnostnými opatreniami. Výsledok však stojí za to.
3. Kov. Poličky rôznych typov kovov sú vhodné nie pre všetky izby a štýly. Vytváraním ťažkosti v celkovom interiéri sa v niektorých prípadoch môžu prvky korodovať.

Je ľahké robiť regály s vlastnými rukami z plastu. Materiál je považovaný za univerzálny - s jeho pomocou môžete vytvoriť veľkolepú imitáciu kameňa, dreva.

Priestranné nástenné police v kúpeľni

Žiadna kúpeľňa sa nedá predstaviť bez vhodných regálov alebo políc. V záujme šetrenia miesta a usporiadania väčšieho pohodlia sú tieto prvky často namontované na stenu.

Aby ste vytvorili perfektný obraz, mali by ste sa čo najlepšie a kompetentnejšie venovať výberu kúpeľňového príslušenstva. Regály v kúpeľni by mali byť:
- odolné;
- odolné voči vlhkosti;
- estetické;
- bezpečné;
- funkčné.

Rozmery regálov by mali zodpovedať priestoru miestnosti. Hlavným účelom takýchto prvkov je skladovanie príslušenstva do kúpeľa, textilu a hygienického príslušenstva.

Nástenné police pre knihy: vytvorenie domácej knižnice

Elektronické knihy sú dobré počas služobných ciest a cestovania. Súčasne sa fanúšikovia publikačných produktov neznižujú. Ľudia zhromažďujú celé domáce knižnice, radšej vyzdobia rôzne miestnosti svojich domovov s celým radom pôvodných regálov.

Návrhy môžu byť veľmi odlišné - od klasických dosiek s príslušenstvom až po kreatívne viacvrstvové produkty. Varianty, ktoré používajú nezvyčajné geometrické tvary, neštandardné rozmery, pôvodné materiály sú čoraz módnejšie.

Univerzálne možnosti - uzamykateľné nástenné police

Podobné výrobky sa v ZSSR vyrábali neustále, pričom sa používali nezmenené úspechy. V takmer každom dome alebo byte boli súčasťou interiéru nástenné regály. Originál bol považovaný za umiestnenie v podobe krokov alebo cikcaku.

V dnešnej dobe sa možnosti takýchto zariadení opäť stali obľúbenými. Vyrobené z rôznych materiálov, prvky sa stávajú súčasťou kuchynských setov, pomáhajú vytvárať pohodu v obývacej izbe a spálni. Pomocou uzavretých regálov v kúpeľni sa skladujú domáce chemikálie, príslušenstvo, uteráky.

Loading...