Články

TOP 10 dobrodružstvo roku 2017: vzrušujúce príbehy pre fanúšikov žánru

Milovníci dobrodružného filmu 2017 predstavili množstvo rôznych filmov. Majú veľa vzrušujúcich incidentov, ostrých zákrutov a neočakávaných výsledkov. Niektoré z očakávaných obrázkov priniesli nečakané sklamanie, ale väčšinou kiná, ktoré prichádzajú do konca roka priniesli filmovým fanúšikom mnoho hodnôt.

"Psí život"

Dotknutý film rozpráva o dobrodružstve psa, ktorý sa objavil ako šteňa v chlapcovi Ethanovi. Keď pes zomrie v starobe, znovuzrodí sa v tele iného psa. Stáva sa to niekoľkokrát, kým v jednom z životov psa nebol opäť v rodine Ethana. Podstata toho, čo sa deje pri hľadaní psa svojho cieľa. Pre milovníkov psov nie je film vždy ľahký a príjemný. Séria úmrtí psov a ich získanie do nie príliš hodných majiteľov môže byť ťažkým pohľadom pre skutočných milovníkov zvierat. Vo všeobecnosti sa výsledok filmu stáva zvedavým. Pre tento obrázok stojí za pohľad."Pozdrav 7"

Obraz sa odohráva v roku 1985. V kozmickej stanici "Salyut 7" dostane meteorit, ktorý vyvoláva poškodenie na palube. Komunikácia so satelitom zo Zeme sa stratila. Napájanie je okrem toho vypnuté. S cieľom zachrániť prístroj a česť kosmonautiky, dvaja najlepší kozmonautov sú posielaní do doku so satelitom. Pri príchode na palubu objavujú hrdinovia nové problémy, ktoré narúšajú úlohu.

Riaditeľ bol inšpirovaný skutočnou núdzou súvisiacou s vesmírnou stanicou. A ak v skutočnom svete v tých rokoch bol prístroj opravený podľa plánu, potom na astronautov vo filme padli ďalšie nehody a mnohé ďalšie problémy. Výsledkom bol úplne adekvátny žánrový film, oslavujúci hrdinské činy ľudí v nebezpečných profesiách.

"Atlantis"

Mladý muž, ktorý je odborníkom na meteorológ, ide na ostrov, kde okrem neho a majiteľa starého majáka nie je nikto. Vedúci nie je ochotný viesť rozhovor, takže sa chlap pripravuje na osamelý život, ale toto sa nemalo realizovať. V noci sa z mora vynorí podivné bytosti a zachytia ostrov. Snaží sa získať vedomie prognostikov.

Príbeh filmu je pomerne staromódny. Divák už pozoroval desiatky dobrodružných filmov o ľuďoch, ktorí sú oklamaní ich osamelosťou na ktoromkoľvek ostrove. Film nebol vybavený veľkým rozpočtom. Napriek tomu bol výsledkom vzrušujúci film s pôvodnou finálou.


"Jungle"

Príbeh rozpráva o turistovi, ktorý stratil svoju cestu v háji lesa. Smäd po dobrodružstve a zisku robí mladého muža a troch ďalších baníkov zlata v húštine džungle, kde sa tím rozpadá. Ten chlap musí prežiť s minimálnym vybavením. Pre obyvateľov mesta je táto úloha obzvlášť náročná, keďže musel čeliť útoku jaguára, termitov a tropického dažďa. Film je dosť dynamický a nesie určitú morálku. Je plne v súlade so svojim žánrom a je schopný prilákať pozornosť divákov.


"Skyline 2"

Uprostred noci policajt, ​​ktorý pije políciu, musí znova vziať svojho syna z okrsku, kde ho priniesli na boj. Na ceste domov, otec a syn sa ocitli v strede invázie cudzincov. Teraz je ich úlohou prežiť a dostať sa na pobrežie, kde by mali očakávať pomoc. Tento film je v skutočnosti veľmi podobný fraške, ponižujúc celý žáner cudzích dobrodružných akčných filmov. Divák nenájde vo filme zdravý rozum ani logiku. Príbeh sa rýchlo vyvíja, nevenuje pozornosť mnohým hlúpym bloopers a bludným zvratom a zámenám udalostí. Filmoví kritici dokonca navrhli, aby režisér prvýkrát videl fotoaparát a nikdy nebol oboznámený s inými aspektmi vysoko kvalitného natáčania.


"Gogol.Start"

Obraz na obrázku je veľmi zábavný: mladý úradník Gogol má žiarivé extrasenzorické schopnosti. Miestny vyšetrovateľ Gourau chce využiť túto vlastnosť tohto chlapíka, pretože sa neúspešne pokúša nájsť vraha niekoľkých dievčat v okolí obce Dykanka. Počas tejto doby sa vo filme objaví niekoľko mŕtvych, a niektorí z nich dokonca ožijú.

Film sa stal prvým svojho druhu. Vyniká na pozadí iných domácich pokusov vytvoriť slušnú hrôzu. Film môže konkurovať zahraničným kolegom, zdobiac svetový súbor žánrových filmov so slovanskou vôňou.


"Múmia"

Špeciálny jednotkový vojak Nick bojuje s teroristami a náhodou padá do tajomného bunkra. Tu nájde múmiu asyrskej princezny, ktorá strávila stovky rokov pod tónom piesku. Pri preprave nálezu lietadlo havaruje, po ktorom iba hrdina Tom Cruise a, divne, sama múmia zostáva nažive. Prebudená princezná je extrémne nahnevaná a sníva o pomstít ľudstvu za jej osud.

Úlohou autorov bolo uspokojiť chuť tohto typu hororov obdivovateľov, fanúšikov predchádzajúcej verzie Múmii, rovnako ako tých divákov, ktorí jednoducho milujú vzrušujúce filmy so skrúteným sprisahaním. Môžeme bezpečne povedať, že cieľ bol dosiahnutý. Napriek prítomnosti filmu s rovnakým názvom sa nový film stal svieži a originálny.


"Wonder Woman"

Mladý Amazon sa narodil a vyrastal na krásnom ostrove a vie o málo o vonkajšom svete. Cvičil celý svoj život, aby sa stal silným a bojoval za pravdu. Všetko sa mení, keď dievča objaví vojenského pilota amerického letectva, ktorý sa zázračne dostane na breh. Diana sa dozvie o hrôzach prvej svetovej vojny a rozhodne sa ísť na vlastnú päsť, aby bojovala za záchranu sveta.

Ďalší film založený na komiksoch sa nestal niečím výnimočným. Zároveň nemožno nazývať úprimný odpad. Diana je tak neskutočná a nezraniteľná, že empatia ju nedáva zmysel. Tento faktor zbavuje hlavnú funkciu filmu - vytváranie emócií. Divák bez zvláštneho nadšenia sleduje dobrodružstvo živej ženy a je nepravdepodobné, že by chcel znova zopakovať prezeranie filmu.

"Piráti z Karibiku: mŕtvi nehovoria o rozprávkach"

Syn Will Will Turner a Elizabeth sa dozvedia, že otec, ktorý je napojený na more, môže byť zachránený tým, že získa trojzubec Poseidonu. Preto potrebuje kapitána Jack Sparrowa. Počas vyhľadávania sa chlap stretne s dievčenskou astronómkou Karinou, ktorá potrebuje tento trident na vlastné účely. Súčasne sa na obrázku objavuje druhá línia, v ktorej je Jack Sparrow prenasledovaný starým nepriateľom - kapitánom Salazarom, ktorého Jack zabil.

Autori prezentovali film ako zásadne nový dej s mladými hrdinkami. Avšak všetko od Jack Sparrow po Barbossa je tu. Dokonca aj osobnosti Villa a Elizabeth sú neustále implikované pozdĺž priebehu filmu. Určite sa dá povedať, že nový duet mladých hercov sa stráca pred brilantnosťou tandemu Knightley a Blum. Napriek tomu film má dynamické a nie bez komediálnych scén, čo je zaujímavé sledovať.

"Armor Boží: hľadanie pokladu"

Archeológ Jack, v spoločnosti s ženským profesorom a asistentom, je poslaný do Tibetu pri hľadaní stratených pokladov. Tam padajú do ľadovej jaskyne, kde nájdu zvyšky vojakov nesúcich šperky. Tu sú napadnutí agresívnym potomkom padlých vojakov. Po zázračnom úteku zajali hrdinovia do aukcie v Dubaji, kde si zakúpili diamant, ktorý poskytuje prístup k skutočným pokladom.

Dynamická dobrodružná komédia spája prvky Číny a Indie. Jackie Chan sa nezmenil. Jeho filmy sú dynamické prenasledovanie a akčné súboje. To všetko je sprevádzané humorným rámom, ktorý pridáva k obrazu šarmu. Úloha je jednoduchá a nie je preťažená detailmi. Stojí dôstojné pokračovanie brilantnej kariéry Jackie.